ناظم‌الشریعه: ۲۰ جلسه تمرین کردیم

سیدمحمد ناظم‌الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تأکید کرد که فعلاً برای این تیم موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا مهمتر از پیکارهای جهانی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، وی با تمجید از سایر تیم‌های آسیایی تصریح کرد: تیم‌های آسیایی هم قوی شده‌اند و می‌خواهند قدرتمندتر در بازی‌ها حاضر شوند. در این شرایط، برنامه‌ریزی ما برای جام جهانی هم خراب می‌شود. جام جهانی تورنمنت بسیار مهمی محسوب می‌شود، اما مسابقات قهرمانی آسیا اولویت ماست.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درخصوص غیبت ایرانی‌ها در پنج رده ابتدایی برگزیدگان فوتسال پلنت خاطرنشان کرد: ایرانی‌ها خیلی در نظرسنجی فوتسال پلنت شرکت نمی‌کنند و مردم دیگر کشورها، بیشتر رأی‌دهندگان را تشکیل می‌دهند. ممکن است برخی گزینه‌ها لابی هم بکنند.

وی درباره عدم موفقیت فوتسال ایران در رده باشگاهی در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: ساختار باشگاهی ما دچار مشکل است و باید کاری کنیم آنها انگیزه داشته باشند. در میان تیم‌های لیگ برتری، فقط تیم قهرمان به مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا می‌رود که هزینه این تیم چند برابر می‌شود. باید ساختار مالی و بازاریابی برای باشگاه‌ها ایجاد شود و آنها از پخش تلویزیونی بهره‌مند شوند. افراد اقتصادی باید وارد فوتسال شوند و لازم نیست که حتماً ورزشی باشند.

سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد تصمیم کمیته فوتسال مبنی بر تشکیل تیم ملی ب فوتسال ایران بیان کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم و ارتباطی به من ندارد. لذا نمی‌توانم در این خصوص بیشتر صحبت کنم.

وی با بیان اینکه تیم ب ایران توسط او تشکیل شد، تصریح کرد: ما تیم ب تشکیل دادیم و چند بازیکن از آن تیم درآوردیم. آقای ساکت در جریان این موضوعات است. سال گذشته تیم ب ایران، ۲۰ جلسه تمرین داشت و ۸۰ بازیکن در تمرینات این تیم شرکت کردند. این تیم پرونده دارد و همه جا به‌عنوان تیم ب شناخته شد. با این حال از تیم ب که قرار است تشکیل شود، اطلاعی ندارم.

بیشتر بخوانید:

در جستجوی منبع ایرانی کنفدراسیون

تگ ها


فوتسال تیم ملی فوتسال محمد ناظم الشریعه