پنالتی‌زن بعدی استقلال چه کسی خواهد بود؟

تیم فوتبال استقلال در ۲ بازی اخیر ۲ پنالتی از دست داده تا پنالتی‌زن بعدی استقلال در هاله‌ای از ابهام باشد....

تیم فوتبال استقلال در ۲ بازی اخیر ۲ پنالتی از دست داده تا پنالتی‌زن بعدی استقلال در هاله‌ای از ابهام باشد.

به گزارش مدال، استقلال یکی از موفق‌ترین تیمها در تاریخ لیگ برتر در زمینه به ثمر رساندن پنالتی است.این تیم در فصول گذشته با در اختیار داشتن پنالتی‌زنان برجسته‌ای نظیر امید ابراهیمی، جواد نکونام، مجتبی جباری و... دغدغه‌ای در گل کردن پنالتی‌ها نداشت.
استقلال در روزهای اخیر با وینفرد شفر اوج گرفته و با ارائه نمایش‌های بی‌نقص امید قهرمانی برای این تیم زنده شده است ولی آبی‌پوشان کارنامه خوبی در دوران مربیگری این مربی در زمینه گل کردن پنالتی ندارند و از ۶ پنالتی که در لیگ نصیب این تیم شده تنها ۲ پنالتی به گل تبدیل شده است.استقلال در روزهای اخیر این قدر خوب و گل‌زن ظاهر شده که گل نشدن پنالتی‌ها خللی در نتیجه‌گیری این تیم ایجاد نکرده ولی در بازیهای دشوارتر ممکن است این نقص استقلال را زمین‌گیر کند و پیرمرد آلمانی باید هر چه زودتر  پنالتی‌زن مطمئن خود را انتخاب کند. حال باید دید وینفرد شفر برای این وظیفه خطیر چه گزینه‌هایی دارد.
در فهرست این فصل استقلال ۵ بازیکن سابقه گل کردن پنالتی زدن در لیگ ایران را دارند این بازیکنان وریا غفوری، داریوش شجاعیان،مرتضی تبریزی و فرشاد محمدی مهر هستند.البته استقلال این فصل مرتضی آقاخان که پنالتی‌زن ماهری است را نیز به خدمت گرفته که به دلیل مصدومیت قادر به استقاده از او نیست.آقاخان در زمان بازی در پیکان هر ۵ پنالتی خود را به گل تبدیل کرده بود و در صورتیکه او توانایی بازی برای استقلال را داشت تا حد زیادی تکلیف پنالتی‌زن آبی‌پوشان مشخص بود.


وریا غفوری
وریا غفوری که از ابتدای فصل پنالتی‌زن اول استقلال بود در دوران حضور خود در نفت تهران ، سپاهان و استقلال در رقابتهای مختلف ۷ پنالتی زده که به جز آخرین پنالتی، همه این پنالتی‌ها تبدیل به گل شده به نظر می‌رسد با توجه به حضور این بازیکن در ترکیب اصلی استقلال، همچنان می‌تواند گزینه اصلی پنالتی زدن برای آبی‌پوشان باشد.


گادوین منشا
مهاجم جدید استقلال در زمان حضور پرسپولیس و پیکان جزو پنالتی‌زنان اصلی بود و آمار نسبتاً قابل قبولی از خود به جای گذاشت و از ۶ ضربه پنالتی خود در رقابتهای ۴ پنالتی را درون دروازه جای داد.


داریوش شجاعیان
هافبک تکنیکی استقلال که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته در زمان حضور در گسترش‌فولاد، ۳ بار پشت ضربه پنالتی قرار گرفت ۲ نوبت موفق به گل‌زنی شد.


مرتضی تبریزی
این بازیکن سابقه چندان درخشانی در گل کردن پنالتی ندارد و از ۲ پنالتی آخر، تنها یک پنالتی منجر به باز شدن دروازه حریف شده است.


فرشاد محمدی مهر
دفاع راست استقلال که این روزها کاملاً از ترکیب اصلی فاصله گرفته است فصل گذشته در پارس جنوبی حضور داشت و یک بار برای این تیم از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد.


خارجی‌های جدید الورود به لیگ ایران
استقلال در فرصت نقل و انتقالات زمستانی، پر سر و صدا ظاهر شد و دو بازیکن آفریقایی را خارج از لیگ ایران به خدمت گرفت.آیاندا پاتوسی که این روزها تبدیل به کلیدی‌ترین مهره استقلال شده است در زمان حضور در لیگ  آفریقای جنوبی یک بار از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شده است.
ایسما دیگر خرید آبی‌پوشان پنالتی‌زن قاهری است و از ۱۸ پنالتی خود، ۱۶ بار موفق به گلزنی شده است و این بازیکن نیز در صورت حضور در ترکیب اصلی می‌تواند شانس بالایی برای زدن پنالتی داشته باشد.