نامجومطلق: اینفانتینو می‌داند چگونه به اهواز رفتیم؟

مربی تیم استقلال می گوید بازیکنانش امروز جواب انتقادهایی که به مربی بدنساز استقلال شده بود را با ۹۰ دقیقه تلاش دادند....

به گزارش "ورزش سه"، مجید نامجومطلق که در غیاب فرهاد مجیدی سرمربی استقلال به نشست خبری بعد از بازی با تراکتور رفته بود، صحبت های مهمی را درباره وضعیت تیمش و مسابقه اخیر انجام داد که مشروح آن را در ادامه می خوانید:


**با دو روز تمرین مقابل تراکتور قرار گرفتیم
ما امروز با تیم خوب و پر ستاره تراکتور بازی داشتیم و با توجه به مشکلاتی که ما در این هفته گریانگیرش بودیم بازی بدی انجام ندادیم. ما ۵ روز تمرین نداشتیم و فقط با ۲ تمرین وارد بازی امروز شدیم. تمرین اول با ۱۲ نفر و تمرین قبل از بازی با ۱۶-۱۷ نفر انجام شد.


**نیمه دوم تغییر سیستم دادیم
بازی به دو بخش تقسیم می‌شد. در نیمه اول بازیکنان از نظر بدنی دچار مشکل بودند چون ۵ روز تمرین نداشتیم. البته در این نیمه هر دو تیم خوب کار نکردند. بعد از بازی با فولاد سیستم استقلال از ۲-۵-۳ تغییر سیستم دادیم و به سیستم مورد علاقه خود ۲-۴-۴ را پیاده کردیم.


**بدون تمرین ۹۰ دقیقه دویدیم
دیدید که با تغییر سیستم استقلال در نیمه دوم موقعیت‌های خوبی داشتیم ولی متاسفانه توپ‌های ما تبدیل به گل نشد. با توجه به یکی دو آسیب دیده که داشتیم خیلی به مربی بدنساز ما انتقاد شد ولی الان ثمره آن دوران بدنسازی را دیدید. تیمی که ۵ روز تمرین نکرده ۹۰ دقیقه دوید. البته امروز رقبای ما نتایج خوبی نگرفته بودند و شاید این ۳ امتیاز می‌توانست به ما کمک کند ولی امیدوارم در بازی‌های آینده ۳ امتیاز لازم را بگیریم و شرایطمان را بهتر کنیم.


**باید مواظب سلامتی بازیکنان باشیم
همانطور که می‌دانید ما در ابتدا ۵ بازیکن کرونایی داشتیم و قبل از سفر تیم به جم در فرودگاه به ما اعلام کردند ۵ بازیکن دیگر هم کرونا گرفته‌اند. در مورد آن ۲۵ درصد هم خیلی حرف‌ها دارم. شما می‌دانید یا نه را نمی‌دانم ولی امروز سیاوش یزدانی کرونا گرفت. او ۲ روز پیش با ما تمرین کرد و تست او منفی بود ولی امروز اعلام کردند او کرونا گرفته است. قدرت نشر این بیماری خیلی زیاد است و ما باید خیلی مواظب سلامتی بازیکنان باشیم تا آنها دچار مشکل نشوند.


**کرونا بگذارد، نتایج خوبی می گیریم
ما هنوز شانس داریم که به آسیا صعود کنیم،این فوتبالی که استقلال در نیمه دوم انجام داد می‌تواند خیلی به ما کمک کند که شرایط خوبی داشته باشیم به شرطی که از نظر کرونا دوباره مشکلی برای ما پیش نیاید.


**زکی پور و دشتی جای غفوری و میلیچ را پر کردند
هر دو بازیکن جزو بازیکنان خوب ما هستند، امروز زکی پور و دشتی به جای دو غایب ما بازی کردند، در نیمه دوم هم دیدید که با تغییر سیستم خوب کار کردیم،قرار بود دو هفته پیش با سیستم ۳-۳-۴ بازی کنیم و حتی بعد از بازی با فولاد هم قرار بود تیم با این شیوه وارد زمین شویم اما نمی‌شد در ابتدای بازی امروز با تغییر سیستم  ریسک کنیم و به میدان برویم.


**اعتراض پارس جنوبی به فیفا؟
هومن افاضلی از دوستان خوب من است و در چند کلاس با هم شرکت کردیم ولی صحبت‌های او منطقی نبود. در همان پروازی که به جم داشتیم قرار بود میلیچ و کارگر که کرونا گرفته‌اند با ما سفر کنند. آقای افاضلی این را درک کند که اگر این ۲ نفر با ما به جم می‌آمدند هم مسافران پرواز به خطر می‌افتادند، هم تیم ما و هم بازیکنان پارس جنوبی. از صحبت‌های افاضلی متاسف هستم  ولی ما استقبال می‌کنیم که آنها بروند و مستندات بروند و شکایت کنند.اتفاقا منتظریم فیفا بیاید و ببیند بازی‌های ما به چه شکلی برگزار می‌شود. ما هم دوست داریم آنها به برگزاری مسابقات ما ورود کنند.


**رییس فیفا می داند ما چگونه به اهواز رفتیم؟
فیفا گفته که بازی‌های باید برگزار شود ولی رئیس فیفا آیا می‌داند پرواز ما به اهواز به چه شکل بوده است؟ الان فولادی‌ها ۱۶ کرونایی دارد، آیا فیفا اگر این مشکلات را ببیند تصمیم آنها چه خواهد بود؟ آنها گفته‌اند بازی ها به شرطی برگزار شود که سلامت بازیکنان حفظ شود نه اینکه جان آنها به خطر بیفتد. الان ۸ شهر ما در وضعیت قرمز برگزار می‌شود. مثلا کشورهای اروپایی شرایطشان مثل ما نیست. تیم دینامو درستن ۲ بازیکنش کرونا گرفتند ولی کل تیمشان ۲ هفته به قرنطینه رفت. شما باید این شرایط را هم ببینید.

تگ ها


استقلال تهران مجید نامجو مطلق