نامجومطلق: مشغول کار بودم، دنبال مربی می‌گشتند

سرمربی پیشین استقلال می گوید از مطرح شدن نام برخی مربیان برای هدایت استقلال در روزهایی که تیمش در کوران مسابقات بوده گلایه دارد....

به گزارش "ورزش سه"، مجید نامجومطلق که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هدایت استقلال را برعهده داشت، دل پری از برخی اتفاقات دارد. او از بعضی موضوعاتی که در قطر رخ داد، ناراحت است و البته که دوست ندارد حرفی بر زبان آورد که باعث ایجاد حاشیه برای استقلال شود. نامجومطلق در چنین شرایطی برای محمود فکری به عنوان سرمربی جدید آرزوی موفقیت می کند و البته امیدوار است که همه پیشکسوتان این تیم دست به دست هم بدهند تا نتایج خوبی به دست آید.


گفت و گوی خبرنگار "ورزش سه" را با مجید نامجومطلق در ادامه می خوانید:


**فرهاد که رفت، من هم نمی خواستم بمانم


واقعیت این است که بعد از رقابت های جام حذفی و از دست رفتن جام قهرمانی تیم استقلال متلاشی شده بود. فرهاد مجیدی هم استعفا کرد و ما نیز چون با فرهاد آمده بودیم در تمرین شرکت نکردیم. حتی تست کرونا هم من ندادم. در واقع در مرام ما نیست که با کسی به تیمی برویم و بعد که او رفت بمانیم و کار کنیم. از خیلی جاها با من تماس گرفتند که به خاطر شرایط استقلال در آن مقطع حساس بمانم و کار کنم. با این حال می خواستم دست مدیران باشگاه برای انتخاب مربی باز باشد. از طرفی آنها با خیلی از گزینه ها صحبت کردند وهیچ کس در این شرایط قبول مسئولیت نکرد.


**بدون هیچ قید و شرطی قبول کردیم برگردیم


مدیران باشگاه مجددا با من تماس گرفتند و بر حسب رفتار اخلاقی اعلام کردم شرایط باید به گونه ای باشد که فرهاد مجیدی از ما بخواهد بمانیم. بسیاری از پیشکسوتان و بزرگان باشگاه و اعضای هیات مدیره تماس گرفتند اما من می خواستم این اجازه را فرهاد مجیدی بدهد. در نهایت هم بعد از یکی دو روز فرهاد زنگ زد و خواست با توجه به شرایط حساس استقلال به تیم کمک کنیم. به هر حال خودمان را عضوی از خانواده استقلال می دانیم و بدون هیچ شرط و شروطی قبول کردیم که بیاییم و در این برهه سخت که پنجره نقل و انتقالاتی بسته است و خیلی از بازیکنان هم به خاطر تمام شدن قراردادشان در تمرینات شرکت نمی کردند به تیم کمک کنیم.


**به خاطر نام استقلال از خودگذشتگی کردم


روزی که تمرین را با ۱۲، ۱۳ بازیکن که اکثرشان عضو تیم امید و جوانان بودند شروع کردیم، پیش بینی این روزهای سخت را داشتیم. من واقعا می توانم بگویم به خاطر اسم استقلال از خودگذشتگی کردیم و این مسئولیت را پذیرفتیم. با شرایط دشواری به قطر رفتیم و بعد فهمیدیم ویزای برخی بازیکنان صادر نشده است.بازیکنان دیگر نیز یکی یکی اضافه شدند. خیلی ها دیر به اردو آمدند و علی کریمی قبل از بازی با الشرطه به قطر رسید.


**هیچکس حاضر نبود قبل از آسیا سرمربی استقلال شود


فراموش نکنید که من در شرایطی ریسک سرمربیگری را پذیرفتم که هیچ مربی ای حاضر نبود این شرایط را قبول کند. من واقعا از خودگذشتگی کردم. اینکه برخی پیشکسوتان می گویند مجید نامجومطلق خودش را در استقلال سوزاند را هم قبول ندارم. حتی زمانی که استقلال تیم کاملش را در اختیار داشته نیز بارها اتفاق افتاده که تیم از گروهش هم صعود نکرده اما با توجه به فشردگی بازی ها و مشکلات دیگر ما توانستیم به دور بعدی برسیم.


**مقابل پاختاکور مشکلات زیادی داشتیم


در بازی با پاختاکورهم ما مشکلاتی که داشتیم که همه باخبرند. بحث خستگی خیلی به تیم فشار آورد و بازیکنان از اواسط نیمه دوم جان نداشتند. مهدی قایدی دروازه بان را دریبل زد اما جان نداشت ضربه آخر را بزند. از طرفی بحث داوری هم به ما بسیار ضربه زد.گل اول پاختاکور  بعد از خطایی بود که داور نگرفت و یک پنالتی مسلم ما نیز نادیده گرفته شد.


**قبول ندارم که مجیدنامجو سوخته است!


باید بگویم که من به خاطر عشقم به استقلال از خودگذشتگی کردم و بحث سوختن و مسائل اینچنینی اصلا مطرح نیست. ما تلاش کردیم تا به باشگاهی که سالها در آن زحمت کشیدیم در آن وضعیت سخت کمک کنیم و این ریسک را هیچ کس نپذیرفت. خوشحالم که این افتخار نصیبم شد و این وظیفه را انجام دادم. الان هم اگر زمان به عقب برگردد با همه اتفاقاتی که افتاده اما حاضرم این کار را انجام بدهم چون شرایط استقلال در آن زمان برایم مهم بود . من تا الان هم صحبتی نکردم چون نمی خواستم کوچک ترین حاشیه ای برای استقلال به وجود بیاید.


**سعادتمندمی خواست فشار را از روی خودش بردارد


من دیگر دوست ندارم درباره مسائل حاشیه ای اردوی قطر صحبت کنم اما واقعا چیزهایی که عنوان شد اینگونه نبود. اعتقادم این است که شاید اقای سعادتمند می خواست فشاری که روی خودش است را به بازیکنان انتقال بدهد و خودش از زیر فشار خارج شود. وگرنه اصلا حاشیه خاصی در اردو وجود نداشت.


**حضور سر میز صبحانه اجباری نبود

بحث صبحانه نخوردن برخی بازیکنان را مطرح کردند. در حالی که به خاطر مشکلات مربوط به کرونا به توصیه دکتر ستوده صبحانه بازیکنان پشت در اتاق هایشان گذاشته می شد. کلا برنامه غذایی تیم را آقای دکتر ستوده طراحی می کردند و این موضوع از زمان آقای استراماچونی و بعد فرهاد مجیدی هم وجود داشته است. هر بازیکنی دوست داشت به میز صبحانه می آمدو هرکس هم نمی خواست نمی آمد.


**هرگز شب نشینی در تیم ندیدم


هرگز بحث شب نشینی هم مطرح نبود. شما با بازیکنان حرفه ای کار می کنید. بازیکنی که میلیاردی پول می گیرد همیشه باید مراقب خودش و رفتارش باشد.ما هرروز روی این مساله تاکید می کردیم و مورد خاصی هم در جریان اردو ندیدیم.


**مگر می شود در فضای بسته قلیان کشید؟


ماجرای قلیان کشیدن بازیکنان در هتل هم برایم عجیب است. ما در یک محیط کاملا بسته ای بودیم که تقریبا همه قرنطینه شده بودیم. هیچکس نمی توانست از هتل بیرون برود. از طرفی داخل هتل مجهز به سنسور است و مگر می شود با آن همه امکانات کسی در هتل قلیان بکشد. به نظرم آقای سعادتمند برای اینکه فشار را از روی خودش بردارد، ناگزیر شد چنین بحثی را مطرح کند. هرچند که بحث درون خانوادگی نباید هیچ وقت در محیط عمومی پخش شود.


**هر بازیکنی در فرودگاه چیزی می خرد، برای خودش است؟


ما نه چیزی از حاشیه دراردو دیدیم و نه شنیدم. اینکه بازیکنی در فرودگاه وسیله ای را موقع برگشتن بخرد هم حتما به این معنا نیست که منتسب به خودش است.این موضوعات بسیار پیش پا افتاده است.


**برای سرمربی ماندن در استقلال دست و پا نزدم


باید موضوعی را درباره شرایط اردو بگویم. من هیچ وقت دنبال سرمربیگری استقلال نبودم و حتی در زمانی که این مسئولیت را برعهده داشتم هم دست و پایی برای ماندن نزدم. اگرچه سرمربیگری استقلال برای هرکسی افتخار است اما من واقعا دنبال این موضوع نبودم. خداراشاهد می گیرم که بدون هیچ چشمداشتی به قطر رفتم. حتی شایعه درست کردند که من درخواست پول اضافه کردم که در صورتی که هرگز اینطور نبود. کادر من متشکل از آقایان مصطفوی و غلامپور حتی قراردادشان تمام شده بود اما به خاطر استقلال ماندند و کار کردند. 


**هرروز نام یک مربی برای سرمربیگری استقلال مطرح می شد


موضوعی که جای گلایه دارد این است که در خلال مسابقات هرروز خبری مطرح می شد که باشگاه در حال مذاکره با یک گروه جدید برای سرمربیگری تیم است. من هیچ وقت این مساله را جایی نگفتم اما یک مساله وجود داشت. یکبار در قطر به اتاق آقای نصرالله عبداللهی که بزرگ ما هستند رفتم و درد دل کردم. از او پرسیدم شما خودت بازیکن بودی، آیا فوتبالیست اگر بداند مربی اش دو بازی بیشتر در تیم نیست برای او بازی می کند؟ ایشان گفت نه. این اتفاقات واقعا آرامش تیم را بهم می زد. من که کیسه ای ندوخته بودم و بارها ثابت کردم دنبال منافع شخصی ام نیستم اما اینکه هرروز یک نفر به عنوان سرمربی نامش مطرح می شد در حالی که ما مشغول کار بودیم و در کوران مسابقات تلاش می کردیم عجیب بود.


**ماجرای مشکوک بودن تست کرونای برخی بازیکنان


صبح روز بازی با پاختاکور تست کرونای ۵، ۶ نفر از بازیکنان ما و حتی خود آقای سعادتمند مشکوک بود و به همین خاطر مسئولان برگزاری به آنها اجازه حضور در زمین را نمی دادند. این بازیکنان حتی سر میز ناهار و در جلسه فنی ما نیز حضور پیدا نکردند و بازی کردنشان در هاله ای از ابهام قرار داشت.صبح روز بازی با پاختاکور مسئولان دوباره از این بازیکنان تست گرفتند و در لحظه آخر مشخص شد که تست آنها منفی است و می توانند بازی کنند این موضوع استرس و شرایط سختی را به ما و بازیکنان تحمیل کرد. شما فرض کنید همه از کرونایی شدن برخی نفرات استرس دارند و ما قرار است چند ساعت بعد به زمین برویم و مقابل پاختاکور بازی کنیم. اینها جزو مسائلی است که تمرکز تیم ما را قبل از بازی با پاختاکور بهم زد. ما حتی نمی دانستیم که می توانیم از این بازیکنان استفاده کنیم یا نه. هیچ کدام از این موضوعات را نگفتیم تا حاشیه ای درست نشود اما بهتر است برخی از این موضوعات را هواداران بدانند.


**پیشکسوتان به فکری کمک کنند تا موفق شود


جا دارد به محمود فکری تبریک بگویم و امیدوارم او توان این را داشته باشد که تیم نوینی از استقلال را پایه ریزی کند. این مساله مستلزم این است که همه استقلالی ها و آنهایی که ادعای استقلالی بودن دارند به فکری کمک کنند. به عنوان مثال برهه ای که ما مربی استقلال بودیم برخی مربیان که در تیم های دیگر هم مشغول به کار بودند و پیشکسوت استقلال هستند بارها راجع به تیم ما صحبت می کردند که این موضوع حرفه ای نبود. امیدوارم دیگر چنین اتفاقاتی نیفتد و همه تلاش کنیم تا استقلال موفق باشد. چون حق این هواداران بیشتر از آن چیزی است که الان به سر استقلال آمده است.

تگ ها


استقلال تهران مجید نامجو مطلق