نامجومطلق: یک نفر هم جدا شود، در استقلال نمی‌مانم

مجید نامجومطلق سرمربی فعلی تیم فوتبال استقلال تهران تاکید کرد که حتی اگر یک بازیکن هم از این تیم جدا شود، نمی‌تواند هدایت این تیم را قبول کند....

به گزارش ورزش سه، نامجومطلق که حالا در چالش سختی قرار گرفته است، در خصوص قبول هدایت استقلال آن هم در حالیکه این تیم با وضعیت سختی روبرو شده است گفت: من در زندگی خودم به اصولی پایبند هستم که دوست ندارم از این اصول عقب نشینی کنم. من با فرهاد مجیدی به استقلال آمدم و این طبیعی بود که وقتی فرهاد تصمیم به جدایی گرفت، من هم از حضور در استقلال کناره‌گیری کنم تا دست باشگاه برای انتخاب سرمربی باز باشد یا اینکه مجیدی دوباره روی نیمکت بنشیند. حتی در این شرایط بسیاری از پیشکسوتان عزیز استقلال با من صحبت کردند که در تیم بمانم ولی بنا بر اصولی که خودم باید رعایت می‌کردم این کار امکان پذیر و اخلاقی نبود. 


نامجومطلق ادامه داد: در این شرایط حتی باشگاه هم با من صحبت کرد که در وضعیت فعلی و با توجه به اینکه تیم سرمربی ندارد، هدایت تیم را بر عهده بگیرم ولی قبول نکردم. در نهایت چند روز پیش بود که دوباره با من صحبت کردند ولی باز هم جوابم منفی بود و البته گفتم اگر قرار است برگردم، این اتفاق باید با نظر و اعلام رسمی مجیدی باشد. فرهاد هم در نهایت از ما خواست که در این وضعیت سخت در کنار استقلال باشیم و در نهایت هم این ریسک بزرگ را قبول کردم چون این زیبنده نام استقلال نبود که بدون سرمربی باشد. من در شرایطی این مسئولیت را قبول کردم که هیچ کس حاضر نشد در آستانه شروع لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت استقلال بنشیند و این به خاطر نام بزرگ استقلال بود. من سال ها در استقلال بازی کردم و پایم را در این تیم از دست دادم و برای کمک کردن به استقلال هیچ منتی سر این تیم نمی‌گذارم. ما در شرایط سختی در کنار استقلال هستیم ولی متاسفانه اتفاقاتی رخ داده که کار را بسیار سخت کرده است.


نامجومطلق با اشاره به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال تصریح کرد: ما امیدوار بودیم در این وضعیت سخت از بازیکنان جدید استفاده کنیم که متاسفانه این امکان به دلیل بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال وجود ندارد. این اتفاق وضعیت استقلال را سخت‌تر خواهد کرد و بعد از شنیدن این خبر واقعا سرگیجه گرفتم. ما با این وضعیت باید در آسیا مقابل تیم های ثروتمندی قرار بگیریم که تا دندان مسلح هستند و با این شرایط رقابت بسیار سخت خواهد شد.


وی در قسمت دیگری ازحرف‌هایش خاطرنشان کرد: من و همکارانم که در این وضعیت سخت کنار استقلال هستیم حسن نیت خودمان را نشان دادیم و حتی ممکن است در این وضعیت قربانی شویم، با این شرایط حداقل انتظار من از مسئولان استقلال این است که بازیکنان فصل گذشته را حفظ کند نه اینکه نفر به نفر شاهد جدایی بازیکنان باشیم. ما زمان بسیار کمی در اختیار داریم ولی متاسفانه شرایط خوب نیست، ما به خاطر استقلال ریسک بزرگی انجام دایدم ولی اگر قرار باشد حتی یک بازیکن هم جدا شود کار ما غیر ممکن خواهد شد و من نمی‌پذیرم که با این شرایط کار کنم. من به باشگاه این اولتیماتوم را دادم که حتی اگر یک بازیکن هم جدا شود دیگر نمی‌توانم در استقلال کار کنم و این شرایط غیر قابل تحمل خواهد شد. 


نامجومطلق در قسیمت دیگری از حرف‌هایش تاکید کرد: تیمی مثل الاهلی عربستان با توجه به اینکه در عربستان قهرمان نشدنش قطعی است، با یک تیم دیگر بازی‌های لیگ را ادامه می‌دهد تا برای لیگ قهرمانان کاملا آماده باشد. آنها دو تیم خوب دارند ولی استقلال با ۱۳ بازیکن تمرین می‌کند که هشت یا نه نفر برای جوانان و امید هستند و این وضعیت اصلا زیبنده استقلال نیست. حداقل انتظار ما این است که تیم سال گذشته را در اختیار داشته باشیم، در ضمن این را هم باید در نظر گرفت که در لیگ قهرمانان باید هر سه روز یک بار بازی کنیم و نیاز به بازیکنانی آماده و سرحال داریم. اگر تیم امروز کامل نشود دیگر کاری از دست من ساخته نیست و شرایط همکاری وجود نخواهد داشت. قرار نیست در این راه فقط ما قربانی شویم. 


سرمربی استقلال افزود: تمام هدف ما این است که با شرایطی آبرومندانه این بازی‌ها را پشت‌سر بگذاریم تا کادر مدیریتی بعد از لیگ قهرمانان آسیا هر تصمیمی که می خواهد بگیرد. هدف ما این است که در این شرایط سخت به استقلال کمک کنیم ولی باشگاه هم باید کمک کند و اجازه ندهد تا بازیکنی را از دست بدهیم.
نامجومطلق در خصوص بحث بازگشت استراماچونی به استقلال خاطرنشان کرد: هواداران خاطرات خوبی از این مربی در ذهن دارند. اگر هدف باشگاه بازگرداندن استراماچونی است، پس امیدوارم این اتفاق رخ دهد. من همیشه آرزو دارم استقلال در بهترین وضعیت قرار بگیرد.

تگ ها


استقلال تهران مجید نامجو مطلق