نامجو مطلق: ایرادهای استقلال در آینده کمتر می‌شود

پیشکسوت استقلال روند این تیم را رو به رشد توصیف می کند و امیدوار است ادامه دار باشد....

مجید نامجو مطلق در مورد روند استقلال و کسب ۶ امتیاز در دو بازی ابتدایی لیگ بیست و یکم به خبرنگار "ورزش سه" گفت: تعداد زیادی از بازیکنان استقلال تغییر کرده اند و هماهنگی کمی طول می کشد ولی با این حال استقلال در هر دو بازی پیروز شد و این ۶ امتیاز برایش خیلی حیاتی بود. شناخت بازیکنان نسبت به هم در هفته های آینده شکل بهتری به خود می گیرد. ما داریم می بینیم که تیم استقلال هفته به هفته بهتر بازی می کند و اگر بخواهیم قیاس کنیم در بازی دوم از بازی اول بهتر بود و امیدوارم این تیم روند رو به رشد را ادامه بدهد و در هفته سوم بهتر از هفته دوم باشد و در این شرایط خیلی مهم بود امتیازات را بگیرد.


او در همین باره ادامه داد: از نظر شکل تیمی دو بحث خیلی مهم در فوتبال وجود دارد که یکی انتقال از حمله به  دفاع و از دفاع به حمله است و در این دو بخش استقلال دارد خوب عمل می کند. البته هنوز به هماهنگی لازم نرسیده ولی در این دو هفته نشان داند در این دو بحث خوب بودند و این مسئله باعث می شود کمتر به تیم مقابل فرصت بدهند و در بحث انتقال از دفاع به حمله دارند خوب عمل می کنند و در حملات پر تعداد هستند و باعث می شود موقعیت های بیشتری نصیبش شود و این نشان می دهد تیم روند رو به رشدی دارد و  دارد روی تیم کار می شود. امیدوارم این برنامه نتیجه بدهد و در هفته های بعد ما شاهد فوتبال بهتری از استقلال باشیم. هر چند ایراداتی وجود دارد ولی با گذشت هفته ها این ایرادات کمتر خواهد شد.


 بازیکن سابق استقلال در مورد کوین یامگا نظرش را اینگونه بیان کرد: یک بازیکن خوب به جمع استقلالی ها آمده.من کاری به دو گلی که زد ندارم نوع حرکت این بازیکن نشان داد بازیکن خوبی است، استارت ها و حرکت پا به توپ خوبی دارد و نشان دهنده درک تاکتیکی در کنار تکنیک فردی است و امیدوارم این جرقه نباشد و یاگما در بازی های بعد ادامه دهنده این حرکات باشد. او توانست در بازی اول رضایت کادر فنی و هواداران را جلب کند و امیدوارم این روندش همانند روند استقلال رو به جلو باشد و ما شاهد درخشش بیشتر او باشیم.


وی در مورد جذب دیگر خارجی یعنی ژستد گفت: من آقای یامگا را نیز بازی اش را دیدم و نظر دادم و شناختی روی ایشان نداشتم. بر اساس پست هم استقلال یک فوروارد دیگر در کنار مهاجمانش نیاز داشت. واقعیت اینکه من شناختی ندارم و نمی توانم قضاوت کنم امیدوارم ژستد هم به ما نشان دهد بازیکن خوبی است و می تواند کمک کند.


پیشکسوت آبی ها در مود بازی استقلال و تراکتور که همیشه حساس بوده نظرش را اینگونه بیان کرد: قطعا تراکتور تیم خوبی است و ما نباید به بازی اول این تیم با تمام مشکلاتی که داشت نگاه کنیم. تراکتور یک تیم ریشه دار است و در بازی های آینده می تواند کیفیت فنی اش را نشان دهد. من اعتقاد دارم که این بازی برای استقلال سنگین است استقلال باید با تمام قوا در این بازی حضور پیدا کند و بتواند نتیجه لازم را بگیرد کما اینکه تراکتور هم تیم خوبی است.


نامجو مطلق در پایان در مورد وضعیت تیم ملی امید افزود: ما همیشه در مراحل مقدماتی مشکل نداشتیم تغییر و تحولاتی ایجاد شده و آقای مهدوی کیا چند سالی است در این رده ها کار می کند و قطعا شناخت خوبی دارد و در دو بازی هم پیروز شدیم که امیدوارم ادامه  دار باشد. امیدوارم در مراحل بالاتر تیم خوب و منسجمی تشکیل دهیم که بعد از سال ها بتوانیم با تیم ملی امید به موفقیت برسیم. پایه ریزی تیم‌ امید خیلی مهم است و چشم اندازی برای آینده است‌.

تگ ها


استقلال تهران مجید نامجو مطلق