نامه سرگشاده آنلکا برای امباپه؛ به رئال مادرید برو

نیکولاس آنلکا ستاره سابق آرسنال، رئال، چلسی، پی اس جی و.... به کیلیان امباپه توصیه کرد که از پاری سن ژرمن جدا شود....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته اکیپ گزارش کرد که کیلیان امباپه به PSG اعلام کرده که تمایلی برای تمدید قرارداد ندارد، هر چند می تواند به یک سال باقیمانده از قراردادش احترام بگذارد و تا پایان قرارداد در پاریس بماند. اکنون الخلیفی باید در اسرع وقت دست به اقدام بزند.

شیخ مجبور است بین غرور خود که در حال حاضر نمی خواهد یکی از ستاره های تیم را بفروشد و یا فروش امباپه برای کسب مبلغ قابل توجهی در قبال جدایی او، یکی را انتخاب کند. هر چند به نظر می رسد برای رییس PSG کسب درآمد چندان اهمیتی ندارد؛ تیم پاریسی با وجودی که در طول شیوع ویروس کرونا در جهان بیش از ۲۰۰ میلیون یورو خسارت دیده است اما در حال حاضر وضعیت اقتصادی بحرانی را تجربه نمی کند.

اگر PSG درهای خود را ببندد و امباپه را نفروشد، غول فرانسوی در معرض خطر جدایی رایگان ستاره اش در سال ۲۰۲۲ است؛  چیزی که الخلیفی تحت هیچ شرایطی نمی خواهد اجازه وقوع آن را بدهد. رییس پاری سن ژرمن پیشتر نیز در برابر ناتوانی لئوناردو، مدیر ورزشی این باشگاه، در قانع کردن امباپه برای تمدید قرارداد، شخصا در مذاکرات مداخله کرد.

در چنین شرایطی که امیاپه اصرار به جدایی دارد ولی پی اس جی او را برای تمدید تحت فشار گذاشته، نیکولاس آنلکا به وی توصیه کرد که راه جدایی را در پیش بگیرد.

آنلکا در مطلبی برای نشریه اتلتیک و خطاب به امباپه نوشت:« کیلیان عزیز، گلزنی دارویی برای درمان زخم از دست دادن پنالتی در برابر سوئیس خواهد بود و اگر به دنبال کسب افتخارات و جوایز بزرگ هستی نیز باید پی اس جی را رها کنی.

تو دو راه بیشتر نداری. یا در پی اس جی بمانی یا به رئال مادرید بروی. در هر دو تیم می توانی سال بعد فاتح لیگ قهرمانان شوی و تصمیم گیری به خودت بستگی دارد و اینکه کجا دوست داری به فوتبالت ادامه دهی ولی اگر به دنبال جوایز بزرگتر هستی، باید یک روز بالاخره پی اس جی را رها کنی. هر کاری در پاریس انجام دهی، البته که قابل تقدیر خواهد بود ولی همیشه کسانی هستند که بگویند تو در پی اس جی خوب کار کرده ای ولی فقط در فرانسه می توانی اینقدر خوب باشی. بهترین ها در انگلیس و اسپانیا بازی می کنند.»

آنلکا در ادامه نوشت:« اگر به دنبال توپ طلا هستی و می خواهی قدم جای کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بگذاری، باید با بهترین ها مبارزه کنی. نمی گویم لیگ فرانسه آسان است یا بی کیفیت ولی لیگ انگلیس دشوارترین لیگ دنیاست و می توانی برای چلسی، یونایتد، لیورپول، آرسنال و سیتی بازی کنی یا به اسپانیا بروی و بازیکن رئال یا بارسلونا شوی. یا حتی به لیگ ایتالیا بروی که قطعا بازی های شان بازتاب جهانی بیشتری نسبت به لیگ فرانسه دارد.»

آنلکا در مورد از دست دادن پنالتی امباپه در یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ برابر سوئیس نیز نوشت:«  این اتفاق برای همه زندگی با تو می ماند و می دانم که حس تنهایی می کنی ولی تنها راه غلبه بر این حس، تمرین، تمرین و تمرین است. باید از نو شروع کنی و سعی کنی آن اتفاق تلخ رابه دست فراموشی بسپاری. هرچند در واقعیت هرگز فراموش نخواهی کرد و با تو همواره خواهد ماند.»

تگ ها


آنلکا کیلیان امباپه پاری سن ژرمن فوتبال جهان منچستر یونایتد چلسی منچستر سیتی لیورپول یوونتوس رئال مادرید فوتبال