نامه سرگشاده منصوریان خطاب به هواداران استقلال

سرمربی استقلال با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به هواداران از آنها عذر خواهی کرد ......

سرمربی استقلال با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به هواداران از آنها عذر خواهی کرد.

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی،عليرضا منصوريان سرمربی استقلال در گفت و گو با سايت رسمي باشگاه استقلال، سكوت روزهاي اخير خود را شكست و صحبت هايي در خصوص مسايل اخير اين باشگاه انجام داد و به هوادارن واقعى استقلال نويد روزهاى بسيار خوب در سال ٩٦ را داد .
*
بسم الله الرحمن الرحيم
صحبت هايم را با جمله اي از سرآلكس فرگوسن، اسطوره مربيگري دنيا آغاز مي كنم كه براي خود من هم درس است. ايشان مي گويد: آنهايي كه در شكست ها و روزهاي سخت كنار ما نيستند، حق ندارند در شاديها و بردها نيز كنار ما باشند. اين جمله، بي شباهت به حال و هواي اين روزهاي استقلال نيست. استقلال فصل پرفراز و نشيبي را پشت سر گذاشت اما به جز بازي پاياني مقابل العين، در مجموع نسبت به موجودى استقلال، رضايت هواداران محترم جلب شد. استقلال در سال ٩٥ تيمي بود جوان و كم تجربه ولى در نهايت به رتبه نايب قهرماني ليگ رسيد، در دربي توانست رقيب سنتي خود را شكست دهد، السد را با آن بازيكنان مطرح و گران قيمت شكست داد و از گروه خود نيز با حضور تيمهاي ثروتمند صعود كرد و نشان داد براى تيم شدن و حضورى پرقدرت در سال ٩٦ امادگى كامل دارد .
بازي با العين هم براى ما و هم براى تمامى هواداران بسيار تلخ بود، اما اسم آن را بايد يكي از حوادث نادر فوتبال گذاشت. ضمن اين كه آن بازى پيامدهاى مثبت و منفى فراوان داشت كه بايد پيش از هر موضوعى از تمامى هواداران استقلال به نمايندگى از كادر فنى و بازيكنان عذر خواهى كرده و از هواداران مي خواهم ما رو ببخشند .
پس از آن مسابقه بود كه مثل هميشه زود دوست و دشمن زود نمايان شدند . باز دايه هاى مهربانتر از مادر يا همان كاسه هاى داغ تر از آش وارد معركه شدند و چه معركعه اى بهتر از فضاى العين ؟
آقايان تشكيل ستاد بحران دادند و در اين مسير سعى در خرج كردن اسم مديران محترم قبلى را هم در دستور كار خود قرار دادند، دوستان عزيز بحران خود شما هستيد كه براى منافع خود از زدن هيچ ضربه ايى به استقلال كوچك ترين ابايى نداريد و در تمامى اين سالهاى اخير دلسوزيهاى كوركورانه و با برنامه خود را همچون شمشير به بدنه مديريت تمامى مدير عاملان پيشين كشيديد و در فضاى مجازى و غير واقعى براى هوادار استقلال نا ارامى ايجاد كرديد و پيامدهاى مثبت و منفى فراوان ديگر كه هر كدام براى ما درسى بزرگ بود .
هوادارن عزيز و دوست داشتنى و صاحبان اصلى و مظلوم تيم استقلال
شايد در اين روزهاى سخت فقط من بتوانم با شما كه روزهاى دشوارمان را با هم گذرانديم، راحت درد و دل كنم، شما كه بعد از خداوند بهترين تكيه گاهم بوديد.
نتايج موفق استقلال در سال ٩٥ در روزهايي رقم خورد كه استقلال مشكلاتي از درون هم داشت و برخي اعضاي هيات مديره شمشير را براي ما از رو بسته و با رفتار و مصاحبه هايشان ميخواستند تيم جوان مرا به حاشيه ببرند اما ما با توكل به خدا و تلاش و زحمت و همدلى و حمايتهاى شما توانستيم مثل يك خانواده كنار هم بمانيم و سربلند شويم.
در روزهاى سختم، نظاره گر خيلى از آقايان بودم كه با روابط، براى قانع كردن مدير عامل باشگاه استقلال و وزارت ورزش مبنى بر تغيير كادر فنى نهايت تلاششان را كردند، اما غافل از خداوند بودند !
البته بر خلاف پيش بيني هايشان، مدير عامل باشگاه پشت سر كادر فني و بازيكنانش ايستاد و خوشبختانه جواب اين اعتماد را هم ما و هواداران داديم.
و امروز كاسه هاى داغ تر از اش راه برهم زدن تيم را ايجاد اختلاف بين مديريت و كادر فنى و هوادارن يافته اند .
هواداران واقعي استقلال با هوش باشيد و اطمينان داشته باشيد تيم ما با جذب چند ستاره و جوانان اينده دار بسيار بهتر از سال گذشته خواهد شد و من هرگز دستم را از دست كسانى كه در روزهاى سخت دستم را بعد از خداوند گرفتند، جدا نميكنم .

* آنهايي كه ادعاي استقلالي بودن دارند و خودشان را دلسوز معرفي مي كنند، همان هايي هستند كه نقاب به چهره دارند و طي سالهاي گذشته بارها روي صورت استقلال و هوادار و مديران وقت آن پنجه كشيده اند. همانهايي كه حالا منافعشان قطع شده و از مدتها قبل براي حمله به استقلال، منتظر فرصت بودند و حالا هم به خيال خودشان اين فرصت نصيبشان شده است. اينها، همانهايي هستند كه جلسات مخفي و ستاد بحران تشكيل دادند. ابتدا مي گفتند منصوريان را بعد از بازي دربى رفت ميزنيم، سپس گفتند بعد بازى با السد ميزنيم، بعد گفتند بعد از دربي برگشت او را ميزنيم، اما تيرشان به سنگ خورد و حالا هم هزينه مي دهند و پول خرج ميكنند براي تحصن و تجمع. هواداران عزيز استقلال بدانند اينها عاشق استقلال نيستند، اينها استقلال را فقط براي خودشان مي خواهند و منافع خودشان. حالا كه دستشان كوتاه شده، از لاكشان بيرون آمده و دنبال برهم زدن آرامش استقلال هستند. الان تيم ما فقط آرامش مي خواهد تا مسير رو به رشد و رو به پيشرفتش را ادامه دهد نه حاشيه و سر و صدا.
*
كاسه هاي داغ تر از آش و آنهايي كه حالا دوباره پيدايشان شده، زمان مديران قبلي هم بودند و همه اين مديران، زخمي از آنها بر بدنشان هست اما اگر سكوت كرده اند، به خاطر آرامش استقلال است در حالي كه حرف دلشان چيز ديگري است. اين افراد منفعت طلب بعد از برد السد كجا بودند ، پس از شكست رقيب ديرينه كجا بودند ؟ چرا آن زمان دلشان با استقلال نبود و صدايشان در نمي آمد ؟
چرا در زمان بى پولى و تنهاييمان نبودند ؟
چرا در زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقلات ما را تنها گذاشتند و منتظر زمين خوردنمان ايستادند ؟
و...
از مدير عامل باشگاه استقلال كه در روزهاي سخت از كادر فني و بازيكنان حمايت كردند و همين حمايتها بود كه در نهايت كمك به كسب نتايجي غرور آفرين براي هواداران كرد تشكر ميكنم و همين طور مديران سابق استقلال الخصوص مهندس واعظ اشتيانى يار ثابت روزهاى تنهاييم .
در روزهايى كه من و دبير هيات مديره و مديرعاملم و كاركنان باشگاه از صبح تا شب دنبال تامين منابع مالى و لجستيك و كارهاى ادارى بوديم، كجا بوديد دوستان ؟
در مجموع بايد بگويم هواداران عزيز به هيچ وجه نگران نقل و انتقالات نباشند، باشگاه كارهاي نقل و انتقالاتي را به خوبي از ماهها قبل جلو برده و مي برد و هواداران به زودي خبرهاي خوبي در اين خصوص خواهند شنيد.
*
به آقاياني هم كه دنبال تحصن و اعتراض هستند مي گويم وارد كارهايي كه به شما ارتباطي ندارد، نشويد. آنهايي كه اگر سفره دل مديران قبلي باز شود، بايد از ايران بروند. دست شما براي هواداران رو شده، دست از اين كارها برداريد.
*
استقلال خانه من و امثال من است. من بيشتر عمر خود را در استقلال گذرانده ام و بعد از خدا و خانواده ام، هرچه دارم از استقلال و هواداران عزيز آن است. من تا آخرين نفسم براي اعتلاي هرچه بيشتر استقلال عزيز و شادي هواداران گرامي اش مي جنگم و از هيچ كوششي دريغ نمي كنم. زماني كه به استقلال آمدم، از چنين بي مهري هايي خبر داشتم اما اين ريسك را پذيرفتم و حتي يك وجب هم براي استقلال و هواداران، از مواضع خود عقب نشينى نميكنم .
از اعضاى كانون هواداران هم ميخواهم كه اتحاد خود را حفظ كنند و وارد بازى اين اقايان نشوند .
از دوست و برادر عزيزم جناب اقاى دكتر سلطانى فر وزير محترم ورزش تقاضا دارم تا در اين روزهاى حساس همچنان مانند قبل با درايت و تيز بينى خاص مواظب فضاى اطراف تيم هاى وزارت ورزش باشند و ممنونيم از حمايتهاي ايشان.
در اخرين كلام افتخار ميكنم كه زير پرچم مقدس جمهورى اسلامى ايران براى استقلال سربازى سربلند باشم ولى بسيار متاثر و متاسف شدم از بعضى از رسانه ها كه با نتيجه بازى العين به رييس جمهور محترم و مورد تاييد رهبر معظم انقلاب و مردم توهين كردند .
به اميد سربلندى استقلال در سال جديد
عليرضا منصوريان

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال