نامه شیرر به ساوت‌گیت: گرت عذرخواهی لازم نیست

آلن شیرر، ستاره سابق تیم ملی انگلیس، از گرت ساوت‎‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، خواست تا ناکامی انگلیس در یورو ۱۹۹۶ را فراموش کند....

به گزارش "ورزش سه"، در آن مسابقه تاریخی انگلیس برابر آلمان در یورو ۹۶، آلن شیرر با گل کردن پنالتی خود هر کاری که از دستش برمی‌آمد برای پیروزی انگلیس انجام داد، اما گرت ساوت‌گیت پنالتی خود را از دست داد تا حذف از یورو در دیدار نیمه نهایی خاطره ای تلخ و ماندگار در ذهن انگلیسی ها شود.

شیرر اکنون از ساوت‌گیت خواسته تا از دست دادن آن پنالتی برابر آلمان را فراموش کند.

پیش از رویارویی انگلیس و آلمان در مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ که سه‌شنبه شب گذشته اتفاق افتاد، هیاهوی بسیاری پیرامون این مسابقه وجود داشت، اما هیچ کدام به اهمیت رستگاری ساوت‌گیت نبودند.

ساوت گیت که ۲۵ سال پیش در همین ورزشگاه ومبلی لندن با از دست دادن پنالتی خود حکم به حذف انگلیس داده بود، بالاخره فرصتی پیدا کرد تا از شر شیاطین گذشته خلاص شود. شاگردان ساوت گیت ۲-۰ آلمان را شکست دادند تا با پشت سر گذاشتن اشباح گذشته، صعودی شیرین به مرحله یک چهارم نهایی داشته باشند.

اکنون شیرر که زننده اولین پنالتی انگلیس در یورو ۹۶ بود و آن را به تور دروازه دوخت، در ستون خود در روزنامه اتلتیک خطاب به ساوت‌گیت گفته که نیازی نیست بابت از دست دادن آن پنالتی تاریخی عذرخواهی کند. او نوشته است: گرت، لازم نیست که به خاطر یورو ۹۶ از ما عذرخواهی کنی، فراموشش کن، ما به تو افتخار می کنیم."

شیرر در ستون خود نامه سرگشاده‌اش خطاب به ساوت گیت را اینگونه آغاز کرد: "و این چیزی است که زندگی به من آموخته؛ برای اینکه بتوانی قدردان چیزهای خوب باشی، باید رنج این گندکاری‌ها را تحمل کنی."

شیرر البته بهتر از همه قدر این جملات را می داند؛ او در حالی پا به یورو ۹۶ گذاشت که روی فرم نبود و همه دعوت شدنش به تیم ملی را زیر سوال برده بودند، اما بعد از گلزنی در نخستین بازی، دوباره آن شم طلایی گلزنی‌اش را به دست آورد.

شیرر در ادامه نوشت: "و اگر بارها و بارها برای انجام کار پیش‌قدم شوی، بالاخره هر از گاهی اشتباه خواهی کرد. تو اشتباه کردی گرت. اما مسئولیت آن را بر عهده گرفتی و جبران کردی و اکنون زمان آن است که بالاخره از بار آن اشتباه خلاص شوی و بگذاری تا بقیه ما به تو برسیم.

هیچ کدام از ما نیاز نداریم که تو را ببخشیم چرا که اصلا چیزی برای بخشیدن وجود ندارد. من به تو نگاه می کنم و انگلیس را می بینم. و همچنین خودم را."

تگ ها


تیم ملی انگلیس آلن شیرر گرت ساوت گیت یورو ۲۰۲۰