نامه عراقی‌ها به AFC در خصوص بازی ذوب‌آهن: شرایط میزبانی نداریم

بازی ذوب‌آهن برابر النصر عربستان در شهر کربلا لغو شد...

فدراسیون فوتبال عراق با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار لغو دیدار ذوب‌آهن ایران و النصر عربستان در شهر کربلا شده است.
به گزارش مدال، در حالی که تیم ذوب آهن ایران برای برگزاری دیدار پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2019 با النصر عربستان در شهر کربلا به سر می‌برد این دیدار لغو و به زمان دیگری موکول شده است.
دیدار ذوب‌آهن ایران - النصر عربستان که قرار بود به میزبانی نماینده کشورمان در ورزشگاه کربلای عراق برگزار شود، لغو شد. علت لغو این مسابقه هم انصراف عراقی‌ها از برگزاری این بازی بوده که اعلام کرده‌اند توانایی برقراری امنیت بازی را ندارند.
با این حال نامه فدراسیون فوتبال عراق به کنفدراسیون فوتبال آسیا و متعاقباً نامه AFC به فدراسیون‌های رسمی دو کشور ایران و عربستان، زمانی ارسال شده است که تیم ذوب‌آهن سفر خود را به کربلا انجام داده بود. طبق اطلاعات به دست آمده، از حدود پنج ساعت پیش (15 به وقت تهران) چنین بحثی وجود داشته و در نهایت حدود سه ساعت پیش نامه رسمی فدراسیون فوتبال عراق به AFC رسیده است.
عراقی‌ها در نامه رسمی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده‌اند که شرایط میزبانی این بازی فراهم نیست و از AFC خواسته‌اند که دیدار ذوب‌آهن و النصر عربستان خارج از کشورشان برگزار شود. بنابراین AFC نیز بلافاصله به مسئولان رسمی دو کشور لغو بازی را اعلام کرده، اما زمانی این نامه به دست فدراسیون فوتبال دو کشور و باشگاه‌ها رسیده است که ذوب‌آهنی‌ها تازه به کربلا رسیده بودند. اعضای تیم النصر هم در آستانه سوار شدن در هواپیما بودند که با نامه AFC سفر خود را لغو کرده‌اند.
با توجه به اینکه عراقی‌ها اعلام کرده‌اند حاضر به میزبانی از این مسابقه نیستند، کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق روال از باشگاه ذوب‌آهن درخواست خواهد کرد تا محل میزبانی از تیم النصر عربستان را اعلام کند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا النصر عربستان ذوب آهن ورزشگاه کربلا کنفدراسیون فوتبال آسیا ذوب آهن النصر AFC Champions League فوتبال