نامه مهم هیات‌های فوتبال به قالیباف

گردهمایی روسای هیات‌های فوتبال در سراسر کشور با حضور اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون در شرایطی خاتمه یافت که اعضای حاضر در جلسه نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس را به امضا رساندند....

به گزارش "ورزش سه" در کنار برگزاری نشست سالیانه هیات فوتبال اصفهان، این استان میزبان رویداد گردهمایی روسای هیات‌های فوتبال سراسر کشور بود و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال در کنار اعضای هیات‌رئیسه میهمانان ویژه این مراسم بودند.

عزیزی‌خادم در این مراسم از نگرانی‌هایش درباره تصویب اساسنامه در مجلس شورای اسلامی صحبت کرد و در ادامه نیز برخی روسای هیات‌های فوتبال هم در این زمینه صحبت‌هایی را درباره اساسنامه خطاب به نمایندگان مجلس مطرح کردند.

به جز مصاحبه‌های انجام شده، نامه‌ای نیز خطاب به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این گردهمایی تنظیم و به امضای روسای هیات‌های فوتبال رسید و آن‌ها از قالیباف خواستار سرعت‌بخشیدن در مسیر تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال شدند.

در این نامه آمده است:

جناب آقای محمدباقر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و عرض احترام


به استحضار می‌رساند، فوتبال ایران یکی از قطب‌های فوتبال قاره کهن به شمار می‌رود که در تاریخ پرشکوه این سرزمین برای همیشه به یادگار خواهد ماند.


در طول چند سال گذشته اما، این ورزش پرطرفدار که بی تردید ورزش اول کشور به لحاظ محبوبیت و فراگیری به شمار می‌آید، با مشکلات بسیاری مواجه شده است. فراموش نمی‌کنیم که نگاه سیاسی به فوتبال سبب شد تا فدراسیون کشورمان در دهه ۸۰ خورشیدی با تعلیق رو به رو شود.


جدا از ضررهای فنی و مدیریتی که فوتبال در سرتاسر ایران با آن مواجه شد، در عرصه بین‌المللی نیز آن اتفاق سبب شد تا چهره کشور مخدوش شود و سال‌ها طول کشید تا بتوانیم آن آسیب را کمی ترمیم کنیم. حالا در مقطعی دیگر گویی تاریخ دوباره در حال تکرار است و کام پیروزی‌های اخیر تیم‌های ملی مردان، زنان، فوتسال و فوتبال ساحلی دوباره می‌رود که تلخ شود.


تیم ملی در آستانه ثبت سریع‌ترین و ارزان‌ترین صعود به جام جهانی است و دختران فوتبال‌مان نخستین بار در تاریخ این کشور عازم جام‌ ملت‌های آسیا هستند.


بیش از یک سال از روزی که اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، به عنوان عصاره نخبگان فوتبال کشور اساسنامه به عنوان رکن رکین و قانون اساسی فدراسیون را به تصویب رسانده‌اند، گذشته است.


در این مدت فیفا عالی‌ترین سازمان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر فوتبال جهان نیز به همراه دولت جمهوری اسلامی ایران این اساسنامه را تصویب کرده‌اند و حالا نوبت به عصاره‌ی ملت و نمایندگان خانه‌ ملت رسیده است.


تجربه‌ی این سال‌ها موید آن است که مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ای جز سرافرازی ایران ندارد. حال در این مقطع که سختی‌های اقتصادی در اثر تحریم‌های ظالمانه، مردم ایران را دچار مشکلاتی کرده است. از نمایندگان مجلس انقلابی می‌خواهیم که به یاری فوتبال ملی بیایند تا جشن صعود و تصویب اساسنامه، سبب شادکامی مردم ایران‌مان باشد. این خواسته خادمان فوتبال ایران در هیات‌های فوتبال استانی سراسر کشور است که با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت یک ساله فدراسیون جهانی فوتبال، امیدواریم به اجابت نمایندگان مردم در خانه ملت برسد تا دوباره فوتبال کشور مثل گذشته در این شرایط حساس وارد چالش حقوقی نگران‌کننده با نهادهای بین‌المللی حاکم بر فوتبال جهان نشود.


لذا خواهش ما از حضرت عالی و همکاران شما آن است که روند اعلام وصول و تصویب اساس‌نامه فدراسیون فوتبال را تا پیش از پایان موعد مقرر در دستور کار قرار دهید.

تگ ها


شهاب‌الدین عزیزی خادم فدراسیون فوتبال