نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال

رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران از نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام دو تن از پیشکسوتان تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حجت نظری در حاشیه جلسه شورای شهر تهران دراین‌باره گفت: با تصویب اعضای شورای شهر تهران، خیابان روشنایی در منطقه یک شهرداری تهران که در مجاورت منزل زنده‌یاد منصور پورحیدری از بزرگان ملی‌پوش و پیشکسوت باشگاه استقلال قرار دارد، تغییر نام یافت.

وی ادامه داد: همچنین اعضای شورای شهر، با تغییر نام بلوار گلستان در منطقه هشت شهرداری تهران، به نام زنده‌یاد جعفر کاشانی دیگر ملی‌پوش خوش‌نام و از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس نیز موافقت کردند. دلیل این نامگذاری دلیل قرار گرفتن باشگاه شاهین در این خیابان است که مرحوم کاشانی زحمت‌های زیادی برای آن متحمل شدند.

نظری از نصب تندیس این دو پیشکسوت نیز خبر داد و گفت: هر دو نام‌گذاری با توافق و تعامل با دو خانواده صورت گرفت و به‌زودی تندیس این دو عزیز نیز در محل دو خیابان نامگذاری شده نصب خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به رویه نامگذاری‌ها در تهران گفت: شورای شهر ورای رنگ‌ها و تیم‌ها در تلاش است تا مردم بزرگان و افتخارآفرینان ملی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … را بیشتر بشناسند و به مرور از یاد نبرند. در همین راستا نیز در این دوره بیش از نیمی از نامگذاری‌های انجام شده مربوط به شهدا و ایثارگران بوده و تلاش کردیم تا برای حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهر، نام دیگر مفاخر را نیز بر معابر قرار دهیم.

وی در پاسخ به این انتقاد که آیا شورای شهر تهران تنها اقدام به تغییر نام خیابان‌ها و معابر کرده است، گفت: این موضوع بیشتر جریان‌سازی و تبلیغ رسانه‌ای است و اتفاقاً افرادی که سعی در القای این موارد دارند، می‌خواهند با جریان‌سازی رسانه‌ای تلاش کنند تا اقدامات شورا و مدیریت شهری در بازپس‌گیری املاک واگذار شده، اجرای پروژه‌های محلی که موجب رضایتمندی شهروندان شده، جلوگیری از وقوع سیل در مترو و معابر در پی‌بارندگی‌های شدید، افتتاح بوستان‌ها و فضاهای محلی، سمن‌سراها و صدها مورد دیگر به چشم نیاید.

نظری اضافه کرد: به همین دلیل نیز از مردم می‌خواهم که اقدامات و مصوبات شورا را به شکل مستقیم از طریق سامانه مصوبات و نیز سامانه طرح‌ها و لوایح که اتفاقاً همین سامانه نیز جزو دستاوردهای شورای فعلی است دنبال کند.

بیشتر بخوانید:

آصفی می آید، مددی مدیرعامل استقلال می شود

دوجلسه تمرین امروز پرسپولیس در دوحه قطر

 

 

تگ ها


حجت نظری تیم فوتبال پرسپولیس جعفر کاشانی شهرداری تهران باشگاه پرسپولیس منصور پورحیدری فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال