ناهید کیانی؛ دختر المپیکی امروز و شاید پزشک آینده!

ناهید کیانی، تنها دختر المپیکی تکواندوی ایران در فاصله دو هفته مانده تا شروع این رقابت ها رویاهای بزرگی را در سر می پروراند....

به گزارش "ورزش سه"، شاید یکی از خوشحال کننده ترین اتفاقات اخیر برای ورزش ایران دو رقمی شدن سهمیه بانوان المپیکی ایران است. ایران در توکیو کاروانی یازده نفره از بانوان خواهد داشت و هر کدام برای افتخار آفرینی می‌جنگند. یکی از المپیکی های ایران، ناهید کیانی دختر تکواندوی ایران است. کسی که امید و روحیه پیروزی از امواج صوتی صدایش می‌بارد و می‌تواند در المپیک افتخار آفرینی کند. پیش از حضور این ورزشکار در المپیک با او گفت و گو کردیم که آن را می‌خوانید.

*فقط دوز دوم کمی بی حالم کرد
کیانی در خصوص تزریق واکسن و عوارض آن گفت: ما در دسته ای قرار گرفتیم که اجازه تزریق واکسن را برای شرکت در المپیک دادند ولی آن موقعی که واکسن زدیم رفتن ما قطعی نبود اما کمیته ملی المپیک این لطف را به ما کردند و واکسینه شدیم. من وقتی دوز اول را زدم هیچ علائمی نداشتم ولی دوز دوم مقداری بی حالی داشت که خیلی جدی نبود و زود رفع شد.

*کسی که با اوضاع کنار بیاید موفق است
او در خصوص تمرینات در شرایط کرونایی اشاره کرد: کرونا محدودیت هایی برای همه ورزشکارها ایجاد کرد. ترسی در ما ایجاد شده بود و نمی‌توانستیم هرجایی تمرین کنیم ولی به هرحال بازیکنی موفق است که بتواند در این شرایط سخت با اوضاع کنار بیاید و سریع تر تصمیم درست را بگیرد.

*در اردن سهمیه المپیک گرفتم
کیانی در خصوص مسیر گرفتن سهمیه المپیک اشاره کرد: من در مسابقات آسیایی که اردن برگزار شد و مسابقات کسب سهمیه بود، توانستم به فینال راه پیدا کنم. در آن تورنمنت فینال برگزار نمی‌شد و دونفر اول طلا می‌گرفتند و المپیکی می‌شدند. که من توانستم کسب سهمیه کنم.

*المپیک رویای هشت سالگی ناهید کیانی
او درباره اینکه از کجا ورزش را آغاز کرده، گفت: هرکس ورزش را شروع می‌کند نهایت افتخار ورزشی را برای خودش می‌بیند. شما اگر از بچه ۷ ساله که ورزش می‌کند هم از آرزویش بپرسی قطعا به شما می‌گوید مدال المپیک می‌خواهم. من هم از همان هشت سالگی این رویا را داشتم ولی من از یک جایی متوجه شدم فقط رویا داشتن کافی نیست و بلکه باید برای آن جنگید. من هم توانستم با تلاش و جنگیدنم کسب سهمیه کنم و در جایگاهی باشم که شاید آرزوی خیلی هاست.

*بهترین آمادگی دختر المپیکی ایران در توکیو
تکواندوکار ایران در خصوص اهدافش در المپیک عنوان کرد: هدف من در المپیک این است که بتوانم بهترین نسخه ناهید کیانی باشم و مطمئنم اگر این اتفاق بیفتد می‌توانم روی سکوی بهترین ها بایستم. اگر حمایت مربیان و دعای مردم پشتم باشد می‌توانم موفق شوم. من قول می‌دهم بهترین خودم باشم. اگر لیاقتم مدال باشد قطعا این اتفاق رخ می‌دهد. شرایط خوب است و تمرینات‌مان را منظم پی‌گیری می‌کنیم و همین طور پیش می‌رویم. اگر با همین نظم کار را ادامه دهیم می‌توانیم در المپیک نتیجه خوبی کسب کنیم.

*می‌خواهم در آینده پزشک شوم
او درمورد تحصیلات و اهدافش برای ادامه تحصیل گفت: من رشته تحصیلی ام در حال حاضر تربیت بدنی است و از دبیرستان رشته ام را به تربیت بدنی تغییر دادم. ولی از کودکی رشته دندانپزشکی و فیزیوتراپی را دوست داشتم و اگر روزی بخواهم ادامه تحصیل دهم یکی از این دو رشته را می‌خوانم و امیدوارم بتوانم در آینده پزشک شوم.

*تمام مدال‌هایی که گرفتم را در خاطر ندارم
کیانی در مورد افتخارات خود اضافه کرد: من مسابقات مختلفی را رفتم و توانستم مدال آور باشم. در مسابقات باکو که طلا گرفتم حریف فینال من کسی بود که دوماه قبل قهرمان جهان شده بود و قطعا بازیکن سرسختی بود ولی من شکستش دادم. با این که اولین بار بود که بعد از رده نوجوانان در وزن منفی ۵۳ بازی می‌کردم و موفق به کسب مدال شدم. من در نوجوانان قهرمانی جهان و آسیا و در بزرگسالان در قهرمانی های آسیا چندین دوره مدال آور بودم و در مسابقات دانشجویان جهان هم دوبار مدال آوردم و مسابقات دیگری که مدال گرفتم و الان در خاطرم نیست. انشاالله بتوانم به مدال المپیک هم برسم.

*زنان سرمایه هر جامعه هستند
او در خصوص دیگر بانوان المپیکی ایران گفت: امیدوارم که کاروان ایران بتواند افتخار آفرین باشد. زنان در هر جامعه ای سرمایه آن جامعه هستند. زمانی که آن‌ها با این شرایط مدال بگیرند کار بزرگی انجام دادند و من افتخار می‌کنم یک بانوی ایرانی هستم و در این میدان می‌جنگم. امیدوارم این روحیه ای که من دارم و به پرچم کشورم افتخار می‌کنم بقیه خانم های المپیکی هم داشته باشند و همه با هم یک دل و یک صدا بجنگیم.


*از روی عشق و علاقه کار می‌کنم
دختر المپیکی ایران در خصوص منفعت مالی ورزش حرفه ای برای خودش گفت: قطعا منفعت مالی این رشته نمی‌تواند جوابگوی مخارج ما باشد و برایمان درآمد زایی کند. بیشتر از روی عشق و علاقه این کار را می‌کنیم. شاید برای یک مسابقات چهارماه تلاش کنیم ولی پاداشمان اندازه حقوق یک ماه یک کارمند باشند. من خودم شخصا دلی این کار را انجام می‌دهم. امیدوارم شرایط ورزش‌مان بهتر شود و بیشتر به ورزشکاران بها داده شود.

*المپیک پایان راه کیانی نیست
او درباره اهداف بلند مدتش اشاره کرد: من تمرکزم فعلا روی المپیک است ولی این به این معنا نیست که المپیک پایان راه ناهید کیانی باشد. من بعد از المپیک توکیو مسابقات مهم قهرمانی جهان را دارم که آن‌جا قطعا پله بزرگی است و همه تلاشم را می‌کنم که بتوانم آنجا هم مدال بیاورم.

*آن‌هایی که دوستم ندارند هم انرژی بفرستند
ناهید کیانی در صحبتی با خوانندگان مصاحبه‌اش گفت: من فقط از همه کسانی که این مصاحبه را می‌خوانند و همه آن‌هایی که مرا دوست دارند یا دوست ندارند خواهش می‌کنم در این مدت برایم انرژی مثبت بفرستند. مطمئن باشید اگر برای کسی خوب بخواهید این برای شماهم اتفاق میفتد و من تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین نتیجه را بگیرم و برای‌مان دعا کنید که بتوانیم دل تک تک شما را شاد کنیم.

واکنش به رویارویی احتمالی با کیمیا علیزاده
ناهید کیانی در پایان در پاسخ به سوال "ورزش سه" مبنی بر احتمال رویارویی اش با کیمیا علیزاده در المپیک توکیو گفت: فعلا چیزی مشخص نیست و تا زمانی که کاملا مشخص نشود من نمی‌توانم نظری دهم و درباره آن صحبت کنم.

تگ ها


تکواندو ناهید کیانی