ناپولی 2-0 نیس؛ دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا

از چارچوب رقابت های پلی آف لیگ قهرمانان اروپا، ناپولی در دیدار رفت، در ورزشگاه سن پائولو، از ساعت 23:15 میزبان نیس فرانسه بود ......

از چارچوب رقابت های پلی آف لیگ قهرمانان اروپا، ناپولی در دیدار رفت، در ورزشگاه سن پائولو، از ساعت 23:15 میزبان نیس فرانسه بود. ناپولی موفق شد با گل های مرتنز و جورجینیو، حریفش را شکست دهد. 

                                                                                   گزارش بازی 

بازی در نیمه اول با برتری مطلق ناپولی آغاز شد و بازی زیبا و چشم نواز این تیم باعث شده بود نیس مشکلات زیادی داشته باشد. پس از چند حمله خطرناک توسط هوسای و کایخون، در دقیقه 13، دریس مرتنز موفق شد گل پارتنوپی را به ثمر برساند. اینسینیه با یک پاس عمقی بلند و زیبا، مرتنز را با دروازه بان حریف تک به تک کرد و مهاجم بلژیکی به زیبایی با عبور از دروازه بان، دروازه را باز کرد. 

پس از گل نیز برتری ناپولی کاملا ادامه داشت. در دقیقه 15 ضربه سر کایخون در مقابل دروازه و در موقعیت عالی، از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، ضربه برگردان مرتنز با اختلاف بسیار کمی با اثر دروازه بان، از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 19 باز هم مرتنز شانسش را این بار با پای چپ از درون محوطه جریمه امتحان کرد اما دروازه بان توپ او را گرفت.  ناپولی با پاس های کوتاه پشت محوطه جریمه، کاملا حاکم میدان بود و نیس فقط به دفاع کردن می پرداخت. نیس در هنگامی که صاحب توپ می شد، پر اشتباه ظاهر می شد و با پاس های اشتباه، توپ را به حریف واگذار می کرد. در جدی ترین موقعیت نیس در نیمه اول، کوزیلو در یک فرار سریع از سمت راست، صاحب موقعیت خوبی شد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، ناپولی با اینسینیه و همشیک توپ را به مقابل دروازه نیس رساند و ضربه همشیک با بی دقتی از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 40 نیز ضربه خطرناک ماکسیمین از پشت محوطه جریمه، از کنار دروازه ناپولی به بیرون رفت. یک دقیقه بعد، ضربه فوق العاده لورنتزو اینسنینیه که می رفت در گوشه قرار بگیرد را دروازه بان نیس به زیبایی مهار کرد و بازی در نیمه اول با نتیجه 1-0 به سود ناپولی به پایان رسید. 

بازی در ده دقیقه ابتدایی نیمه دوم نیز در اختیار ناپولی بود و با چند حمله خطرناک از جمله ضربه پای راست مرتنز، می توانست به گل برسد. به مرور زمان نیس خودش را بیشتر در زمین پیدا کرد. در دقیقه 60 حرکت انفرادی کوزیلو باعث شد پله آ شوت خطرناکی به سمت دروازه ناپولی بزند اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 60 ناپولی در آستانه گل دوم پیش رفت. ارسال زمینی کایخون در مقابل دروازه و در موقعیت عالی به مرتنز رسید اما ضربه سرضرب و پای چپ او با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه به بیرون رفت تا بازی همچنان 1-0 باقی بماند. در دقیقه 65 مدافع نیس، سوکه مدافع نیس، روی ارسال بازیکنان ناپولی نزدیک دروازه خودی را باز کند اما توپ او با خوش شانسی به تیر افقی دروازه برخورد کرد. 

در دقیقه 70، اینسینیه و مرتنز با حرکتی ترکیبی به داخل محوطه جریمه نیس راه یافتند و ژاله با یک خطا بر روی مرتنز، باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد. جورجینیو پشت این توپ قرار گرفت و گل دوم ناپولی را به ثمر رساند. در دقیقه 75، میلیک به جای مرتنز به زمین آمد. در دقیقه 77، آلان توپ را از بازیکنان نیس گرفت و روی دروازه برای اینسینیه فرستاد. ضربه اینسینیه در موقعیتی بسیار خوب، ضرب لازم را نداشت تا دروازه بان توپ را جمع کند. در دقیقه 80 کوزیلو با تکل خطرناکی، بر روی زیلینسکی خطا کرد و داور مستقیما کارت قرمز را به او نشان داد. بلافاصله، پله آ به دلیل دریافت کارت زرد دوم به خاطر اعتراض، کارت قرمز گرفت تا نیس 9 نفره شود. بازی پس از این اتفاق کاملا یک طرفه شد. در دقیقه 86، میلیک در یک موقعیت صد در صد، مقابل دروازه خالی، توپ را به گل تبدیل نکرد. یک دقیقه بعد، شوت از راه دور  زیلینسکی از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقایق پایانی، نیس با دفاع همه جانبه، مانع گلزنی بیشتر ناپولی شد تا بازی با همان نتیجه 2-0 به پایان برسد. 

تگ ها


اخبار روز فوتبال