ناکامی دوگانه سایپا در قهرمانی فوتسال زنان

تیم فوتسال زنان سایپا در کسب پیروزی مقابل ملی‌حفاری اهواز ناکام ماند تا سرنوشت قهرمانی این تیم به تعیین نتیجه بازی نفت و مشهد گره بخورد....

به گزارش "ورزش سه" در یکی از دو مصاف حساس هفته پایانی لیگ برتر فوتسال زنان که صبح امروز پیگیری شد، تیم ملی‌حفاری اهواز در خانه پذیرای سایپا تهران بود؛ سایپایی‌ها برای قهرمانی به اهواز سفر کرده بودند و در سوی مقابل، ملی‌حفاری بی‌انگیزه که جایگاه چهارمی‌اش تثبیت شده بود، به دنبال پیروزی مقابل سایپا و کمک به تیم هم‌استانی برای قهرمانی بود.

جدال ملی‌حفاری و سایپا با فشار حملات حریف اهوازی آغاز شد؛ حملات پرشمار ملی‌حفاری برای رسیدن به گل برتری در دقیقه ۱۰ به ثمر نشست که سارا افرازی کاپیتان ملی‌حفاری موفق به باز کردن دروازه فرزانه توسلی شد. بلافاصله مهسا کمالی فرصت فوق‌العاده‌ای برای به ثمر رساندن گل دوم تیمش داشت که موقعیت گلزنی برای او از دست رفت.

 در ادامه حملات ملی‌حفاری درخشش توسلی مانع از گل دوم شد و مارال ترکمان روی ضدحمله و شوتی که میانه راه به مدافع ملی‌حفاری خورد گل تساوی سایپا را به ثمر رساند؛ نتیجه‌ای که بازهم پالایش نفت آبادان را با تفاضل گل بهتر قهرمان لیگ فوتسال زنان می‌کرد.

بلافاصله پس از گلزنی ترکمان، سارا افرازی کاپیتان ملی‌حفاری دبل گلزنی کرد و تیمش را دوباره پیش انداخت تا سایپا بار دیگر تیم بازنده زمین باشد. مهسا علی‌مددی موقعیت دروازه خالی را گل نکرد تا سایپا همچنان در بازگشت به بازی ناکام باشد و نیمه اول با برتری ملی‌حفاری به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، سایپایی‌ها پاورپلی کردند تا زودتر گل تساوی را بزنند اما روی اشتباه در پاورپلی، مهسا کمالی سومین گل بازی را به سود تیم ملی‌حفاری زد و کار پیروزی برای سایپایی‌ها را سخت‌تر کرد؛ پس از این گل، بازی متعادل‌تر دنبال شد و حملات یکپارچه سایپا برای جبران شکست با دفاع خوبی ملی‌حفاری همراه شد.

تا این‌که سرانجام در دقیقه ۳۳ روی ارسال محکم مارال ترکمان توپ به مهسا علی‌مددی برخورد کرد و وارد دروازه ملی‌حفاری شد؛ بعد از این گل، حملات متعدد سایپایی‌ها که در پاورپلی بودند، ادامه‌دار بود اما به خوبی خط دفاعی ملی‌حفاری ایستادگی کرد و بازی با همان نتیجه ۳ بر ۲ به سود ملی‌حفاری به پایان رسید.

پیروزی که اهوازی‌ها برای کمک به تیم هم‌استانی یعنی پالایش نفت به دست آوردند، اما به تشنج کشیده شدن جدال نفت و هیات فوتبال خراسان و خروج تیم مشهدی از زمین بازی، سبب آن شد تا سرنوشت قهرمانی سایپا در لیگ برتر فوتسال زنان نامشخص باشد؛ پس از بازگشت نفتی‌ها به زمین، پنالتی این تیم گل شد تا برای دومین فصل متوالی سایپا به عنوان نایب قهرمانی برسد.

تگ ها


فوتبال بانوان