نایب رئیس پینگ پنگ بانوان : دست ما بسته است

به گزارش مدال به نقل از ایسنا ; فاطمه کیوانی بر این باور است در حال حاضر پدیده ای در پینگ پنگ بانوان وجود ندارد و ایجاد شرایط بهتر نیازمند زمان است ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا ; فاطمه کیوانی بر این باور است در حال حاضر پدیده ای در پینگ پنگ بانوان وجود ندارد و ایجاد شرایط بهتر نیازمند زمان است.

نایب رییس پینگ پنگ بانوان که با حفظ سمت سرمربیگری تیم های ملی را نیز بر عهده دارد درباره وضعیت حال حاضر پینگ پنگ بانوان، بیان کرد: پینگ پنگ مانند سایر رشته های تیمی نیست و یک مقدار جواب دهی در آن دیرتر است. ممکن است بعد از دو سال که ما در فدراسیون حضور نداریم با افراد جدیدتر نتایج کارهای امروز برداشت شود. در حال حاضر در پینگ پنگ پدیده ای نداریم و همه در یک سطح قرار دارند و ما به دنبال این هستیم تا در سه سال آینده  دو نفر مانند شهسواری داشته باشیم. در حال حاضر ما کسی را نداریم و دست ما بسته است و اگر بهترین مربی دنیا نیز بیاید در این چند ماه نمی توانست هیچ کاری را انجام دهد.

او در ادامه بیان کرد: حداقل به سه سال زمان نیاز است. از من انتظار دارند در هفت ماه یک تنوع و تحول ایجاد کنم که در سال های پیش کسی نتوانسته است آن را انجام دهد.

پینگ پنگ بانوان تا به حال به تیم قزاقستان نتیجه را واگذار نکرده بود، اما در رقابت های قهرمانی آسیا مغلوب تیم قزاقستان شد. کیوانی در این باره بیان کرد: به قزاقستان در شرایطی بازی را واگذار کردیم که از دو بازیکن جوان استفاده کردیم. اگر در این بازی پیروز می شدیم عنوان یازدهمی را به دست می آوردیم و اگر می باختیم دوازدهم می شدیم. برای من یازدهمی و دوازدهمی مهم نبود. مهم بازیکنان جوان بودند.

او در ادامه بیان کرد: صعود و سقوط یک بازیکن زمانی رخ می دهد که ۱۰۰ پله صعود و یا سقوط داشته باشد.

فدراسیون پینگ پنگ بانوان پس از المپیک ریو با هدف پیشرفت در بخش بانوان خود دست به تغییراتی زد و کادرفنی را تغییر داد. کیوانی در این باره افزود: اتفاقا ممکن است در این مدت یک روند نزولی داشته باشیم، چرا که ما عمرانی را که نفر دوم تیم ملی بود و سالیان سال تجربه حضور در میادین بین المللی و ملی را داشت را از دست دادیم و  از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. در حال حاضر ما از دو جوان استفاده کرده ایم و از صفر آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: رسانه ها باعث انگیزه می شوند و یا انگیزه را از بین می برند. انتقاداتی که از من می شود نه تنها برای من، بلکه برای سایر افراد دیگر نیز وجود دارد و علی دایی نیز در مصاحبه های خود از این دست انتقادها گفته است.  از نظر فنی دو پله صعود و یا سقوط، صعود یا نزول محسوب نمی شود. زمانی می گویند که یک بازیکن سقوط کرده است که ۱۰۰ پله سقوط داشته است. شهسواری نیز در حال حاضر آسیب دیده است و حدود ۲۰ روز است که درگیر فیزیوتراپی و پزشکان متخصص است.

نایب رییس پینگ پنگ بانوان در ادامه افزود: ما پشتوانه سازی را در حال حاضر انجام می دهیم. ممکن است در دوره مدیریت ما زمان استفاده از محصول نباشد و آیندگان از آن استفاده ببرند. در رقابت های قهرمانی آسیا در بازی آخر خود از مهشید اشتری جوان ۱۶ ساله ای استفاده کردیم که با بازیکن با تجربه بازی داشت و نتیجه را با ۱۴ بر ۱۶ واگذار کرد.

کیوانی در پاسخ به این سوال که بهتر نیست از جوانان در بازی های دوستانه و تورنمنت های مختلف استفاده شود و نه در قهرمانی آسیا؟ عنوان کرد:  شهسواری در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردار نیست و دست او آسیب دیده است. باید به جوانان فرصت دهیم. در بازی مقابل قزاقستان اگر می بردیم عنوان یازدهمی را کسب می کردیم و در صورت باخت در همان دوازدهمی که عنوان دوره گذشته بود می ماندیم؛ پس خیلی تغییری نمی کرد. بنابراین باید به جوانان فرصت دهیم. مربی قزاقستان  زمانی که ارنج من را دید متوجه کار درست من شد.

او در پاسخ به این سوال که در حال حاضر هم سمت نایب رییسی و هم سرمربیگری تیم های ملی را بر عهده دارید؛ آیا تداخلی در کارتان ایجاد نمی شود؟ بیان کرد: زمانی که در این فدراسیون همدلی و یکدلی وجود دارد و دبیر و رییس فدراسیون چیزی از شما می خواهند ممکن است در ابتدا مقاومت کنید، اما در نهایت  می خواهید کار انجام شود و زمانی که به شما اعتماد می کنند و از همدلی شما مطمئن هستند این بسیار مهم است. من نیز دوست دارم مربیانی که به فدراسیون می برم همدل باشند نه این که امروز حرفی را بگویند و فردا از پشت سر خنجر بزنند، این ها را یک مدیریت قبول نمی کند. زمانی که فدراسیون از من خواست سرمربی شوم اعلام کرد که ممکن است مربی خارجی فعلا در ایران حضور نداشته باشد و تا زمانی که مربی خارجی بیاید از من خواسته شد تا این مسوولیت را قبول کنم. ابتدا مقاومت کردم و سپس با جان و دل پذیرفتم چرا که نخواستم دست فدراسیون را خالی بگذارم. از پتانسیل ضعیفی نیز استفاده نکردم اما به واسطه مشکلاتی که به وجود آمد از جمله رفتن عمرانی و آسیب شهسواری این مشکلات به وجود آمد.

او در پاسخ به این سوال که بهتر نبود فدراسیون در ابتدای تغییرات عنوان می کرد که نیاز به مدت زمان برای رسیدن به موفقیت است؟ پاسخ داد: واقعیت این است، برای موفقیت والیبال مردان حدود ۹ سال زمان برده شد تا فدراسیون والیبال جزو برترین فدراسیون های کشور شود. کاری که فدراسیون والیبال کرد سرمایه گذاری بر روی بازیکنان ۱۵ تا ۱۶ ساله بود. ما این تغییرات را پس روی نمی دانیم. نفر دوم تیم ملی را از دست داده ایم و یک بازیکن آسیب دیده را نیز داریم. آسیب دیدگی شهسواری از رقابت های قهرمانی جهان  و انتخابی  المپیک است که در حال حاضر آسیب دیدگی او حاد شده است و به مرحله ای رسیده است که باید درمان شود. ندا در قهرمانی آسیا با وجود آسیب دیدگی اش بازی های خوبی را به نمایش گذاشت.

نایب ریس پینگ پنگ بانوان درباره برنامه پشتوانه سازی فدراسیون، بیان کرد: اعزام های متعددی را در برنامه داریم. برنامه سه ساله خود را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کرده ایم. اردوها و مسابقات مختلف را مشخص کردیم. در حال حاضر ضعف ما این است که جوانان مان تجربه میادین بین المللی کمی دارند. اگر روی این جوانان سرمایه گذاری شود حدود پنج پتانسیل را در آینده خواهیم داشت و این زمان بر است و به این زودی ها محقق نمی شود چه من باشم و چه شخص دیگری در فدراسیون حضور داشته باشد.

سرمربی تیم ملی در پایان بیان کرد: رسانه ها بسیار به ما کمک می کنند. ما همیشه در جلسات خود عنوان می کنیم که رسانه ها بانی قوت قلب ما هستند. نقدهای منفی باعث می شود تا به جای تمرکز روی کارهای فنی خود اطرافیان را راضی نگه داریم.

تگ ها


اخبار روز تنیس