نایب‌رییس فدراسیون تیراندازی: تکرار سهمیه ریو در ژاپن اتفاق خوبی است

نایب رییس بانوان فدراسیون تیراندازی گفت: سهمیه ریو عدد بالایی بود که اگر در 2020 تکرار شود اتفاق خوبی خواهد بود....

بدرالملوک کهرنگی نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در مورد وضعیت تیراندازان ایران در هند اظهار کرد: تیراندازان ما چند روز زودتر رفتند تا تمرین کنند. با آن‌ها در ارتباط هستیم و در حال تمرین هستند.

وی در خصوص اینکه آیا تا المپیک ۲۰۲۰ تیراندازی ایران می‌تواند سهمیه بیشتری نسبت به ریو (۵ تیرانداز، ۸ سهمیه) بگیرد، گفت: خیلی عدد بالایی بود اما اگر بتوانیم آن را تکرار کنیم خوب است. حفظ جایگاه خوب است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فشنگ مورد نیاز تیراندازان تهیه شده است گفت: بله فشنگ تهیه کردند. مهم این است که فشنگ تست شده باشد. آن‌ها باید اردویی داشته باشند و بتوانند فشنگ تست شده بیاورند. بعد از اینکه اردوی هانوفر انجام نشد، با هند هماهنگ و مکاتبه کردیم تا فشنگ در اختیار ما بگذارند. آن‌ها هم با ما موافقت کردند و به همین دلیل بچه‌ها زودتر به هند رفتند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در خصوص تهیه و خرید بیشتر فشنگ برای تمرین در مسابقات آینده گفت: اگر سرمربی صلاح بداند و ببیند که فشنگ مناسب و تست شده است با خودشان خواهند آورد. از لحاظ بودجه مشکلی نداریم اما سرمربی باید برای خرید، فشنگ‌ها را تأیید کند. البته خرید تعدادی فشنگ بهتر از هیچی است ولی خرید آن بستگی به این دارد که تست شده باشد.

کهرنگی در ادامه گفت: بعد از هند ما دورتموند آلمان را در پیش داریم. از الان برای دورتموند اقدام کرده‌ایم. آن‌ها دردورتموندهم می‌توانند در مسابقه و اردوی تدارکاتی شرکت کنند و هم فشنگ تست شده را تا مسابقات مونیخ و حتی بعد از آن وارد کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای ویزای آلمان اقدام شده یا خیر گفت: بله در حال انجام کارها هستیم. به دلیل تعطیلات نوروزی که در پیش است از حالا مکاتبات و کارها را انجام خواهیم داد تا بعد از اینکه تیراندازان از هند آمدند به شرط اینکه سفارت به ما وقت بدهد برای ویزا اقدام کنیم. در غیر این صورت هم باز مشکلی نیست، سفارت‌ها گاهی محدودیت‌هایی دارند که ما باید خود را با آن‌ها هماهنگ کنیم. امیدواریم که این اردو و مسابقه انجام شود چون برای ما بسیار مهم است. بعد از آن، مسابقات کسب سهمیه المپیک چین را خواهیم داشت.

تگ ها


تیراندازی