نایب قهرمانی تیم‌ملی فوتبال نابینایان در مسابقات قهرمانی آسیا

تیم‌ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان کشورمان در فینال مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف تیم‌ملی چین رفت و با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد...

تیم‌ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان کشورمان در فینال مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف تیم‌ملی چین رفت و با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان، تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان کشورمان که با 3 برد متوالی مقابل عمان، مالزی و ژاپن در دور گروهی و برتری برابر تایلند در مرحله نیمه نهایی ضمن راهیابی به فینال، سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را به ارمغان آورده بود در فینال با نتیجه یک بر صفر مغلوب چین شد و به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد.
به گزارش فارس، رقابت‌های فوتبال پنج نفره در پارالمپیک 2020 با حضور 8 تیم برگزار خواهد شد که تاکنون حضور تیم‌های برزیل (قهرمانی 2018 جهان)، آرژانتین از قاره آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از قاره اروپا، ایران و چین از قاره آسیا و ژاپن به عنوان میزبان قطعی شده است. همچنین یک سهمیه هم از قاره آفریقا در پارالمپیک توکیو حضور خواهند داشت.
تیم فوتبال پنج نفره ایران در پارالمپیک 2016 ریو با شکست مقابل میزبان به مقام نایب قهرمانی رسیده بود. در پیش‌بینی‌های انجام شده برای عملکرد این تیم در پارالمپیک 2020 توکیو، مدال برنز در نظر گرفته شده، البته این مدال می‌تواند با بهبود عملکرد تیم ملی در ماه‌های پیش‌رو ارتقا پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

شکست سنگین خنت برابر کلوب بروژ در غیاب میلاد محمدی

تگ ها


فوتبال‌ــــ‌نابینایان فوتبال‌ــــ‌نابینایان‌ــــ‌قهرمانی‌ــــ‌آسیا فوتبال