نایب قهرمانی «حمیده عباسعلی » بدون شکست ؛ قهرمانی کاراته جهان

حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده در بازی های جهانی کاراته در لهستان به نشان نقره دست یافتند ......

حمیده عباسعلی و سجاد گنج زاده در بازی های جهانی کاراته در لهستان به نشان نقره دست یافتند.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیده عباسعلی، بانوی کاراته ایران پس از تساوی صفر-صفر برابر ایومی، قهرمان جهان در سال 2016  و با رای داوران نتیجه را واگذار کرد تا بی شکست نایب قهرمان بازی های جهانی دست یافت.

عباسعلی پیش از فینال، حریفانی از اسلواکی، نفر اول رنکینگ جهان، برزیل و کاراته کای فرانسه، نفر سوم جهان را شکست داده بود.

در وزن 84+ کیلوگرم سجاد گنج زاده برای بار دوم در این دوره ازبازی های جهانی این بار در فینال مقابل کاگاوا قرار گرفت و با شکست 6 بر 5 برابر این کاراته کا به مدال نقره دست پیدا کرد.

او که در گروه دشواری قرار داشت پس از آنکه در مصاف با کاگاوا از ژاپن در تساوی 4 بر 4 در قانون سنشو شکست را پذیرا شد، ابتدا بر حریف شیلیایی فائق آمد و سپس از سد جاناتان هورنه آلمانی گذشت، کاراته کایی که در پرونده افتخاراتش 4 مدال طلای اروپا دیده می شود.

هورنه در شرایطی برابر سجاد گنج زاده هانسوکو شد که در سال های گذشته 2 بار موفق شده بود از سد گنج زاده عبور کند. اوج کار سجاد در مسابقه نیمه نهایی برابر اشرف اوچن ازمراکش بود؛ مبارزه ای که تداعی کننده فینال جهانی 2016 بود. در فینال جهانی اتریش سجاد پس از تساوی 3 -3 با رای داوران برنده شد اما در تاتامی ورسلاو توانست 3 به 2 پیروز شود.

تگ ها


اخبار روز اکستریم اسپورتس