نایب‌قهرمانی طباطبایی در مسابقات آنلاین شطرنج

شطرنج‌باز ایرانی موفق شد در ششمین دوره مسابقات گرندپری اینترنتی به مقام نایب‌قهرمانی دست پیدا کند....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا و لغو اکثر مسابقات ورزشی، تنور رقابت‌های اینترنتی شطرنج بسیار داغ شد. باتوجه به توصیه پزشکان برای ماندن در خانه، بسیاری از شطرنج‌بازان تصمیم گرفتند که در مسابقات آنلاین شرکت کنند.  

سید محمدامین طباطبایی شطرنج‌باز ایرانی در ششمین دوره گرندپری اینترنتی شطرنج موفق شد به مقام نایب‌قهرمانی دست پیدا کند. در این رقابت‌ها شطرنج‌بازان مطرح جهان حضور داشتند. فابیانو کاروآنا، هیکارو ناکامورا، علیرضا فیروزجا، پاول پونکراتوف و گریشوک از جمله شطرنج‌بازانی بودند که در این مسابقات آنلاین حضور داشتند.

طباطبایی ۱۹ ساله که موفق شده بود به فینال این رقابت‌ها صعود کند در دیدار نهایی مقابل هیکارو ناکامورا حضور پیدا کرد. ناکامورا با ریتینگ بین‌المللی ۲۷۳۶ در بخش استاندارد در رده ۱۸ جهان قرار دارد. همچنین این شطرنج‌باز در بخش برق‌آسا با ریتینگ ۲۹۰۰ نفر اول جهان است. طباطبایی که به اعتقاد کارشناسان در وضعیت برنده قرار داشت، به دلیل از دست دادن زمان به نایب‌قهرمانی بسنده کرد.

علیرضا فیروزجا دیگر شطرنج‌بازی بود که در این مسابقات حضور داشت. این شطرنج‌باز در دور آخر مسابقاتش به فابیانو کاروآنا باخت و از صعود به مرحله نهایی بازماند. با این نتیجه فیروزجا در رده ۱۹ این رقابت‌ها قرار گرفت.

این مسابقات از ۱۷ تیرماه با حضور ۸۷۹ شطرنج‌باز پیگیری شد. نفر اول این رقابت‌ها یعنی هیکارو ناکامورا هزار دلار و شطرنج‌باز ایرانی ۵۰۰ دلار به عنوان جایزه دریافت کردند.

رده‌بندی نهایی این مسابقات به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید:
سپهوند: نمی‌توانم یک لیوان آب بخورم

پاسخ میراسماعیلی به شایعه لغو دادگاه CAS 

تگ ها


شطرنج منهای فوتبال Chess