نایب قهرمانی لیگ ووشو از پاس ناجا گرفته شد!

کمیته انضباطی فدراسیون ووشو در خصوص اتفاقات دیدار نهایی رقابت‎های لیگ برتر رای خود را صادر کرد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اتفاقاتی که در فینال لیگ برتر ووشو رخ داد و تیم پاس ناجا در اعتراض به تصمیم داوران ناگهان انصراف داد، کمیته انضباطی تشکیل شد و آرای خود را درباره این اتفاقات صادر کرد. 


در حکم کمیته انضباطی آمده است:


۱- مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف و ماده ۵ و ۶ آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی، حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، پیشگیری از برخوردهای ناشایست، پیشگیری از تضییع حقوق جامعه ورزشی و افراد و رسیدگی به تخلفات در میادین ورزشی و بررسی موارد انضباطی مربوطه و همچنین گزارشات و مستندات دریافتی و اظهارات شهود، در تاریخ ۲۱/۱۱/۹۹ کمیته انضباطی فدراسیون در خصوص رسیدگی به تخلفات صورت گرفته از سوی آقایان رسول احمدی وند سرپرست ، حمیدرضا منصوریان و غفار امانی مربیان تیم پاس ناجا در بخش های ساندا و تالو در حین برگزاری دیدار پایانی چهاردهمین دوره از لیگ برتر آقایان، یادواره شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی تشکیل جلسه داد. آقای غفار امانی در جلسه حاضر شدند و علی رغم اطلاع رسانی و دعوت قبلی سرپرست و سرمربی ساندا برای ارائه توضیحات در جلسه حضور پیدا نکردند.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع اظهارات شاهدان، تخلفات نامبردگان و همچنین باشگاه پاس ناجا را منطبق با بندهای ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۹ ماده ۷ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند۳ ، ۴ و۱۰ و ۱۱ ماده ۸ آئین نامه مذکور احکام زیر صادر گردید:

الف) جناب آقای رسول احمدی وند سرپرست تیم پاس ناجا به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور ، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیتهای مشابه ، هرگونه فعالیتهای اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره های آموزشی ، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می باشد .همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت سرپرستی را برعهده داشته اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان به پرداخت دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت سه سال محروم گردیدند.

ب) جناب آقای حمیدرضا منصوریان سرمربی ساندا تیم پاس ناجا به مدت دو سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور ، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیتهای مشابه ، هرگونه فعالیتهای اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره های آموزشی ، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می باشد .همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش ساندا را برعهده داشته اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان، صحبت های بدون استناد در رسانه های گروهی به پرداخت مبلغ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در میادین ووشو و کوراش به مدت دو سال محروم می باشند.

ج) جناب آقای غفار امانی سر مربی تالو تیم پاس ناجا با توجه به حضور و درخواست تخفیف در مجازات و اظهارات و تبیین نقش خود در اتفاقات روی داده به مدت یک سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور ، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیتهای مشابه ، هرگونه فعالیتهای اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره های آموزشی ، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می باشد. همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش تالو را برعهده داشته اند، و همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان بعنوان مربی تیم به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت یک سال محروم می باشند.


د) باشگاه پاس ناجا: ضمن لغو مقام دومی کسب شده در چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر ، می بایست نسبت به استرداد جوایز و عناوین به دست آمده چهاردهمین دوره از لیگ برتر به مفهوم استرداد کلیه جوایز و مزایای دریافتی اعم از نقدی و غیرنقدی و اشیاء نمادین ( مدال ، حکم، جام قهرمانی ، نشان پیروزی و ... ) اقدام گردد. همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیرمسئولانه تیم پاس ناجا به پرداخت یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال جریمه نقدی بعنوان بخشی از خسارات وارده به سازمان لیگ و فدراسیون و محرومیت از حضور در میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت دو سال از صدور رای محکوم می گردند.


۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ۲۱/۱۱/۹۹ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می باشد.


۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در مصاحبه های صورت گرفته و گزارشات واصله به فدراسیون قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشند و همچنین با توجه به ضرر و زیان مالی ایجاد شده فدراسیون ووشو این حق را برای خود محفوظ می دارد که مطابق ماده ۵ آیین مذکور پس از اعمال محرومیت مراتب را برای صدور حکم حقوقی و کیفری به مراجع قضایی منعکس و پیگیری نماید.

تگ ها


ووشو