نایکی یا آدیداس؛ شادی گلی که حاشیه ساز شد

ادای احترام لیونل مسی به دیه گو مارادونا پس از گلزنی به اوساسونا حواشی زیادی را به همراه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیونل مسی پس از زدن گل چهارم بارسا به اوساسونا پیراهن خود را از تن خارج کرد و مشخص شد که او زیر پیراهن اصلی خود پیراهن شماره ۱۰ نیوولز در دوران حضور مارادونا در این باشگاه را به تن کرده است.

مسی که زمانی شاگرد دیه گو مارادونا در تیم ملی آرژانتین بود و رابطه فوق العاده ای هم با او داشت، دقیقه ۷۲ بازی با اوساسونا روی یک حرکت انفرادی و از بیرون محوطه جریمه توانست شوتی دیدنی را روانه دروازه کند و گل چهارم بارسا را به زیبایی به ثمر برساند.

او به کنار زمین و مقابل دوربین ها رفت و پیراهنش را از تن خارج کرد. مسی زیر پیراهن بارسا پیراهن نیوولزاولدبویز را به تن داشت اما این یک پیراهن معمولی نبود؛ این پیراهن قرمز و مشکی شماره ۱۰ بود که زمانی دیه گو مارادونا آن را به تن داشت. مسی سپس بوسه ای به سمت آسمان فرستاد.

مسی اما بلافاصله با کارت زرد متئو لاهوس داور مسابقه روبرو شد. از تن خارج کردن پیراهن و سپس نمایش پیراهنی دیگر در قوانین داوری با کارت زرد مواجه می شود و جالب اینکه باشگاه بارسلونا نیز به همین خاطر جریمه خواهد شد.  

داور مسابقه این قضیه را در گزارش خود وارد کرده و طبق قوانین انضباطی اسپانیا، بارسا ۳۰۰۰ یورو جریمه می شود. داور از حرکت مسی به عنوان یک خطای جدی نام برده است.

این پایان حواشی ادای احترام مسی به مارادونا نیست.

برند پیراهن بارسلونا نایکی است و لیونل مسی هم در خارج از زمین فوتبال برند آدیداس را تبلیغ می کند. پیراهن نیوولزی که مسی به تن کرده بود نیز نشان آدیداس داشت که استفاده اش برای مسی در زمین مسابقه ممنوع است.

گیلرمو ریکالدونی متخصص مارکتینگ ورزشی در این رابطه به لا ناسیون گفت:« لئو نباید آن کار را انجام می داد. حداقل باید نشان آدیداس روی پیراهن را می پوشاند. در هر زمینه ای باید اصول حرفه ای را رعایت کرد و اگر مسی نشان آدیداس را می پوشاند، هیچکس به او خرده نمی گرفت. اینگونه می توانست به نایکی هم احترام بگذارد. حتی شاید بهتر بود پیراهن تیم ملی آرژانتین را به تن می کرد اما می دانم که پیراهن نیوولز برای او احترام خاصی دارد.

با همه این شرایط معتقدم به خاطر شرایط خاص و اینکه مسی قصد ادای احترام به دیه گو مارادونای فقید را داشت، نباید به او سخت گرفت و انتقادات را باید تمام کرد. گاهی عشق و علاقه باعث می شود انسان رفتار حرفه ای را فراموش کند و بهتر است این موارد را نادیده گرفت.»

لیونل مسی سال هاست با کمپانی آدیداس قرارداد همکاری دارد و بر اساس آن برای پوشیدن کفش های ورزشی این کمپانی، سالانه ۳.۳۴ میلیون دلار دریافت می کند.

او اخیرا قراردادش با آدیداس را تمدید کرد با این حال زمانی که برای بارسلونا به میدان می رود، با پوشیدن پیراهن های این باشگاه که متعلق به برند نایکی است، به نوعی تبدیل به تبلیغ کننده بزرگترین رقیب آدیداس می شود.

تابستان گذشته و زمانی که شایعات جدایی مسی از بارسا به گوش می رسید اخباری منتشر شد مبنی بر فشار آدیداس برای انتقال مسی به رئال مادرید.

گفته می شد آدیداس که حامی باشگاه رئال مادرید است، به فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید اسپانیا فشار آورده بود تا با  لیونل مسی قرارداد امضا کند. 

وب سایت "Difensa Central" در این مورد توضیح داده بود که این شرکت آلمانی حامی رئال مادرید و لیونل مسی به طور همزمان است و عقد قرارداد با مسی می‌توانست اقتصاد رو به فلج این شرکت را احیا کند. اتفاقی که در نهایت رخ نداد.

بیشتر بخوانید:

حرف های مهم خوان لاپورتا در مورد تمدید با مسی

مسی بعد از شادی گل احساسی؛ تا ابد دیه گو (عکس)

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال