نباید برد استقلال بیش از حد بزرگ شود/ گل مطهری در کلاس جهانی بود

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: پیروزی در هفته اول برابر تیم مس رفسنجان فقط یک شروع خوب برای استقلال بود و نباید این پیروزی بیش از حد بزرگ جلوه داده شود....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، آبی پوشان تهران در اولین هفته از رقابتهای لیگ برتر موفق شدند میهمان خود مس رفسنجان را در ورزشگاه آزادی و در غیاب هوادران با نتیجه ۲ بر صفر شکست داده تا شروع خوبی در لیگ بیستم داشته باشند.

اکبر کارگرجم مدافع میانی استقلال در دهه ۵۰ و مرد سال سابق فوتبال ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص این بازی اظهار داشت: از استقلال انتظاری جز پیروزی در این بازی نمی‌رفت و در هر صورت این نتیجه یک شروع خوب برای آبی پوشان بود.

وی افزود: تاکید می‌کنم این بازی و این نتیجه تنها یک شروع خوب برای لیگ بود و اگرچه تک تک امتیازات در لیگ دارای ارزش است، اما نباید این پیروزی بیش از حد بزرگ جلوه داده شود چون در این صورت مشکلات تیم پشت این پیروزی پنهان شده و این به سود استقلال نیست.

مدافع اسبق آبی پوشان تاکید کرد: در این بازی خطر زیادی دروازه ما را تهدید نکرد اما تیم کم تجربه مس رفسنجان هم در یکی دو نوبت نشان داد تیم ما می‌تواند در بازی‌های بزرگ‌تر و مقابل مهاجمان باتجربه‌تر از عمق دفاع آسیب پذیر باشد. مدافعان میانی ما تک به تک بسیار خوب و در حد خودشان شماره یک هستند. اما جنس آنها مثل هم است. شاید فقط عارف غلامی قدری خاصیت پوششی بیشتری نسبت به دیگران داشته باشد.

کارگرجم تاکید کرد: قلب خط دفاعی همیشه باید دارای یک بازیکن پوششی با هوش بالا باشد که قدرت رهبری در این منطقه را داشته باشد. استقلال در گذشته بازیکنی مثل پژمان منتظری را در این منطقه داشت و سال پیش هم روزبه چشمی همین ویژگی را داشت. باید صبر کنیم و ببینیم کدام یک از مدافعان میانی ما به این درجه از بلوغ فوتبال می‌رسند که قادر به رهبری خط دفاعی باشند. اما آنچه که من در همین بازی اول دیدم این است که این قسمت از زمین باید تقویت شود.

پیشکسوت آبی پوشان خاطرنشان ساخت: وقتی می‌گویم تقویت، منظورم حتماً اضافه شدن بازیکن نیست. بلکه همین بازیکنان هم می‌توانند با تمرکز بیشتر، تمرینات تخصصی‌تر و بیشتر وقت گذاشتن برای چنین مرحله‌ای آماده شوند. این کار را کادر فنی و مربیان باید انجام دهند.

ملی پوش سابق کشورمان در خصوص لیست تیم ملی نیز بیان داشت: به این لیست ایراداتی وارد است و مهمترین سئوال از سرمربی تیم ملی این است که وریا غفوری با چه معیاری انتخاب نمی‌شود؟

وی افزود: ما تجربه مشابهی در سالهای گذشته داشتیم و دیده بودیم قبل از جام جهانی ۹۸ یکسری بازیکنان مثل زرینچه و پاشازاده در حالی که در اوج بودند بی دلیل به تیم ملی دعوت نمی‌شدند اما بعد از تغییراتی که در کادر فنی ایجاد شد همین دو بازیکن در انتخابی جام جهانی و حتی در جام جهانی ۹۸ تبدیل به ستاره‌های تیم ملی شدند. غفوری هر زمان در تیم ملی بوده خوب کار کرده و سالهاست که بهترین دفاع راست فوتبال ایران است.

کارگرجم در ادامه با اشاره به گل دوم استقلال مقابل مس رفسنجان بیان داشت: این گل کلاس جهانی داشت. ارسلان مطهری با زدن این گل نشان داد چقدر کلاس فوتبالش بالا است. تنها مهاجمان کلاسیک و در سطح یک دنیا می‌توانند در چنین صحنه‌ای بدون آنکه توپ به زمین برسد چنین ضرباتی را بزنند و دقت ضربه آنها هم به حدی باشد که تبدیل به گل شود.

بیشتر بخوانید:

انتخاب کارگزار جدید در تاریخ استقلال بی سابقه بود

مظاهری: هیچ مصاحبه ای نکرده ام!

 

 

تگ ها


اکبر کارگرجم تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال