نباید به رونالدو مقابل منچستر بازی می‌دادم

سرمربی تیم ملی پرتغال که سال ۲۰۰۳ هدایت اسپورتینگ لیسبون را برعهده داشت بار دیگر تاکید کرد که بازی دادن به رونالدو در دیدار دوستانه مقابل منچستریونایند اشتباه بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو سال ۲۰۰۳ در ۱۸ سالگی، زمانی که برای اسپورتینگ لیسبون بازی می کرد، پس از درخشش فوق تصور در یک بازی دوستانه مقابل منچستریونایتد، چشمان الکس فرگوسن را به خود خیره کرد و کمی بعد با قراردادی به ارزش ۱۷ میلیون یورو راهی یونایتد شد.

آن بازی به مناسبت افتتاح ورزشگاه جدید اسپورتینگ ترتیب داده شده بود و رونالدو پس از دو پاس گلی که داد، لیاقت خود برای پوشیدن پیراهن یونایتد را ثابت کرد.

سرمربی اسپورتینگ در آن بازی، فرناندو سانتوس، مربی کنونی تیم ملی پرتغال بود. رونالدو تابستان امسال و پس از ۱۲ سال به یونایتد بازگشت و در اولین بازی خود توانست دو گل به نیوکاسل بزند.

سانتوس در یک نشست خبری بار دیگر تاکید کرد که بازی دادن به رونالدو برابر یونایتد اشتباه بوده است:« نباید رونالدو را مقابل منچستر در ترکیب قرار می دادم. به رینالدو و دیگر بازیکنان گفته بودم توپ ها را به رونالدو برسانند و اشتباه بود. رونالدو یکشنبه برابر نیوکاسل ثابت کرد که چرا یونایتد او را برگردانده و چرا سال ۲۰۰۳ او را به خدمت گرفت. به رونالدو بازی دادم و سپس از دستش دادم. رونالدو در هر تیمی که باشد، باید توپ ها را به او برسانند. هم تیمی های جدید رونالدو در منچستر نیز به این درک رسیدند و ثمره اش را هم دیدند.»

سانتوس ادامه داد:« وقتی رونالدو هنوز یک نوجوان بود، او را در دفترم خواستم و گفتم که در بازی هوایی ضعیف است. یک روز بعد در تمرین، ۴ بازیکن سانتر می کردند و رونالدو پرش می کرد تا این ضعف را برطرف کند. او هر بار سعی می کرد ارتفاع پرش را بیشتر کند. واقعا خارق العاده بود.»

تگ ها


کریستیانو رونالدو تیم ملی پرتغال فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال