نبرد بزرگان اروپا بر سر خرید ارلینگ هالند

ارلینگ هالند این روزها شماره ۹ رویایی جهان فوتبال است و جز بارسا، تیم هایی مثل زئال مادرید، چلسی، سیتی، یونایتد، لیورپول و یوونتوس نیز خواستار به خدمت گرفتن ستاره دورتموند هستند....

به گزارش "ورزش سه"، خوان لاپورتا، رییس جدید بارسلونا، پس از اعلام نتایج انتخابات این تیم، هنوز رسما آغاز به کار نکرده است. هر چند او هدف های بسیار روشنی را در دستور کار دارد: امضای قرارداد با یک مهاجم وسط سطح بالا برای بارسلونا حیاتی است. مهاجمی که لاپورتا بیش از همه می پسندد ارلینگ هالند، شماره ۹ دورتموند، است.

هالند تجسم کامل مهاجمی ایده آل است که می تواند در ده سال آینده یا پس از آن یکی از فوق ستاره های جهان فوتبال باشد. درخشش هالند در جهان فوتبال باعث شده که این ستاره نروژی نه تنها هدف بارسلونا، که به شدت تحت تاثیر بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار گرفته، باشد که چندین باشگاه بزرگ دیگر  بی توجه به بحران اقتصادی فعلی، خواهان به خدمت گرفتن او باشند. در نتیجه بارسا مجبور است برای امضای قرارداد با هالند با دیگر غول های فوتبال نیز رقابت کند.

مثل همیشه هدف نهایی قانع کردن بازیکن است. بوروسیا دورتموند قصد فروش هالند را ندارد اما طبق اطلاعاتی که بارسا و دیگر باشگاه ها به دست آورده اند، این بازیکن بندی در قرارداد خود دارد که به موجب آن می تواند در سال دوم حضور خود در دورتموند (سال جاری) این باشگاه را در قبال پرداخت مبلغی در حدود ۷۵ میلیون یورو ترک کند. این چیزی است که مینو رایولا، ایجنت کارکشته هالند می گوید و منابع نوکمپ نیز آن را تایید می کنند. البته دورتموند همچنان این موضوع را رد کرده و اصرار دارد که تا پایان سال ۲۰۲۴ هالند در کنار آنها باقی خواهد ماند.

وسوسه لیگ برتر

در هر صورت به نظر می رسد که کلید اصلی اغوای ستاره نروژی لیگ برتر باشد. کسانی که او را از نزدیک می شناسند می گویند که لیگ برتبر برای او بسیار وسوسه برانگیز است؛ هالند در لیدز به دنیا آمده، جایی که پدرش برای تیم شهر بازی می کرد. در لیگ برتر باشگاه های بزرگی خواهان امضای قرارداد با هالند هستند که به اندازه دیگر باشگاه های دنیا از نظر اقتصادی نیز دچار بحران نشده اند.

چلسی که در امضای قرارداد با تیمو ورنر و کای هاورتز حسابی دست و دلبازی به خرج داده بود، ۹ رویایی دورتموند را می خواهد تا او را جانشین اولیویه ژیرو کند. توخل، سرمربی چلسی، که سابقه بازی در تدورتموند را دارد، رویای امضای قرارداد با هالند را در سر می پروراند.

در این میان منچسترسیتی هم در آستانه جدایی از یکی از بزرگترین مهاجمان خود است: سرخیو آگوئرو. پپ گواردیولا فرصت تجهیز کردن تیمش با قدرت و نبوغ ارلیگ هالند را از دست نخواهد داد.

دوستی با سولسشر

منچستریونایتد شایسته آغاز فصلی تازه است. اوله گنار سولسشر، سرمربی این تیم، مانند هالند اهل نروژ است و دوست صمیمی پدر ارلینگ هالند نیز هست. سولسشر نیز به دنبال یک شماره ۹ است چرا که به نظر می رسد کاوانی به زودی شیاطین سرخ را ترک کند.

در این بین لیورپول خسته و فرسوده نیز قصد دارد که دوباره متولد شود و کلوپ حتی به این فکر می کند که بعضی از ارزشمندترین مهاجمان خود یعنی صلاح، فیرمینو و مانه را فدا کند تا بتواند هالند را به دست بیاورد.

در ایتالیا یوونتوس در حال حاضر با بحران های زیادی دست به گریبان است و در فکر است تا دو تن از فوق ستاره های خود، رونالدو و دیبالا، را به فروش برساند و در مقابل برای به خدمت گرفتن هالند تلاش کند. دوستی مینو رایولا، ایجنت هالند، که به آنها کمک کرد با دی لیخت قرارداد امضا کنند، با مدیران یووه نیز در این تصمیم بی تاثیر نیست.

بایرن مونیخ نیز یکی از تیم هایی است که هالند را زیر نظر داردف هر چند شاید باواریایی ها قصد نداشته باشند تا در آینده نزدیک ستاره نروژی را به خدمت بگیرند چرا که لواندوفسکی همچنان روی دور گلزنی و در اوج آمادگی استف هر چند که به ۳۲ سالگی خود رسیده است.

و رئال مادرید

البته نمی شود رئال مادرید را از یاد برد. لوس‌بلانکوس که هنوز از جدایی کریس رونالدو رنج می برد، امباپه و هالند را در صدر لیست خرید خود قرار داده است. اخیرا و در انتقال رینیر و اشرف، فلورنتینو پرز، رییس رئال مادرید با دورتموند رفتار خوبی داشته و با این تیم به خوبی کنار آمده است. هر چند بارسلونا نیز در مورد انتقال آلکاسر و موضوع حق تمرین موری نیز با دورتموند مذاکرات مثبتی داشته است.

در هر صورت نباید از خاطر برد که بروسیا دورتموند هیچ تمایلی به از دست هالند و دریافت هزینه در چند قسط ندارد و ترجیح می دهد مبلغ درخواستی خود را بک جا دریافت کند. مینو رایولا نیز مانند پدر ارلینگ هالند از عاشقان دریافت کمیسیون است.انتظار می رود که نبردی شدید بر سر امضای قرارداد با ارلینگ هالند در بگیرد و بارسا اصلا کار آسانی برای به خدمت گرفتن او پیش رو نخواهد داشت، اما پوشیدن پیراهن شماره ۹ بارسا نیز وسوسه کمی نیست...

تگ ها


بروسیا دورتموند ارلینگ هالند فوتبال جهان Bundesliga فوتبال