نبرد ۸ تیم برای دو جام؛ استقلال شانسی دارد؟

قهرمان‌ لیگ‌های برتر کشتی آزاد و فرنگی در هفته پیش رو معرفی خواهند شد....

به گزارش "ورزش سه"، با پایان دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد، حالا ۴ تیم برتر این مسابقات هم مثل کشتی فرنگی معرفی شدند. لیگ امسال که از اوایل مهرماه به صورت متمرکز آغاز شده بود، در هفته آخر آذرماه به پایان می‌رسد تا تیم های ملی کار خود را برای المپیک استارت بزنند.


در لیگ کشتی فرنگی بعد از پایان دور مقدماتی که با حضور ۱۰ تیم برگزار شد، بازار بزرگ ایران، دانشگاه آزاد اسلامی، سیناصنعت ایذه و فولاد اکسین خوزستان تیم‌هایی بودند که توانستند جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کنند.


قرار است سه‌شنبه هفته آینده ۲۵ آذرماه، این ۴ تیم به صورت ضربدری با هم روبرو شوند تا دو تیم برنده عصر همان روز فینال مسابقات را برگزار کنند و تیم‌های بازنده هم برای کسب مقام سوم تلاش کنند. سیناصنعت ایذه به عنوان صدرنشین گروه الف به مصاف دانشگاه آزاد اسلامی می‌رود و بازار بزرگ ایران که مدافع عنوان قهرمانی است، با فولاد اکسین خوزستان روبرو می‌شود.


در لیگ برتر کشتی آزاد که به نظر جذابتر و با حضور چهره‌های مطرح بیشتری برگزار می‌شود، ۴ تیم استقلال، دانشگاه آزاد، بازار بزرگ ایران و هیات کشتی قائمشهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.


در نیمه‌نهایی که روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه به میزبانی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار می‌شود، ابتدا استقلال به عنوان صدرنشین گروه الف مقابل هیات کشتی قائمشهر قرار می‌گیرد و سپس بازار بزرگ ایران با دانشگاه آزاد اسلامی روبرو می‌شود.


استقلالی‌ها امسال به نظر جدی‌ترین رقیب بازار بزرگ ایران برای قهرمانی هستند. شنیده می‌شود این تیم برای جبران برخی ضعف‌های خود در دو وزن به دنبال جذب کشتی‌گیر خارجی است. با این حال بازار بزرگ ایران که با داشتن اکثر ستاره ها مدعی اول قهرمانی است، روی کاغذ شانس بیشتری برای تکرار عنوان قهرمانی خود دارد.

تگ ها


کشتی