نبرد خونین سنگین وزن با شکست شیروان(عکس)

یداله محبی که با امید رفتن به المپیک به جام تختی پای گذاشته بود، در یک نبرد خونین در فینال مقابل عباس فروتن شکست خورد....

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه یداله محبی توانسته بود سهمیه وزن ۱۲۵ کیلوگرم را برای کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان کسب کند، اما به دلیل افت و شکست های او در یکی، دو سال اخیر در مسابقات داخلی، کادرفنی روی امین طاهری و امیرحسین زارع برای المپیک زوم کرد.


اعزام این دو کشتی گیر به لهستان، با اعتراض محبی همراه بود، اما این کشتی گیر سنگین وزن کرمانشاهی معروف به شیروان گفته بود در جام تختی شرکت می کند تا کادرفنی برای انتخاب او به عنوان نفر اعزامی به المپیک متقاعد شوند یا حداقل یک انتخابی داخلی بگذارند.


محبی تا فینال جام تختی خوب پیش رفت، اما در فینال به سد محکم جوانی به نام عباس فروتن خورد که نشان داده می تواند در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. در حالی که محبی یک بر صفر جلو بود، سر فروتن به چشم راست او برخورد کرد که باعث خونریزی سر فروتن و چشم محبی شد. پزشکان بلافاصله وارد تشک شدند و در حالی که بانداژ چشم محبی زود به پایان رسید، سر فروتن کماکان خونریزی داشت و همین امر باعث شد استراحت پزشکی وی از ۴ دقیقه بیشتر شود، اما با این وجود کشتی ادامه پیدا کرد.


محبی که ۵ بر یک این کشتی را واگذار کرد، پس از شکست شدیدا به داوران اعتراض کرد که چرا بر خلاف قوانین اتحادیه جهانی کشتی عمل کردند و پس از ۴ دقیقه استراحت پزشکی فروتن، دست او را به نشانه فرد پیروز بالا نبرده اند.


محبی پس از این باخت در حالی که خون زیادی از چشم او جاری بود و به عملکرد کادر فنی تیم ملی در ندادن فرصت به او برای حضور در انتخابی المپیک اعتراض داشت، نمی خواست به روی سکو برود اما با اصرار زیاد داود رخش خورشید، مربی تیم ملی حاضر به این کار شد.


حالا و در شرایطی که محبی نتوانسته در جام تختی هم روی سکوی قهرمانی برود، بعید است کادرفنی به او فرصت دوباره ای برای حضور در المپیک بدهد.


عکس ها: ایرنا

تگ ها


کشتی