نبرد دو آزادکار ۹۷ کیلویی ایران در لهستان

علی شعبانی، محمدحسین محمدیان و علیرضا کریمی به نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوی جام زیلکوفسکی لهستان رسیدند....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان، از ساعت ۱۳:۳۰ امروز در شهر ورشو درحال برگزاری است.


این رقابت ها که برای برخی از کشتی گیران ایرانی حکم انتخابی تیم ملی جهت تصاحب دوبنده تیم ملی در المپیک را دارد، در وزن ۹۷ کیلوگرم شرایط پیچیده ای پیدا کرده است.


سه نماینده ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات به میدان رفتند که هر سه کشتی گیر به شکست رقبای خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.


محمدحسین محمدیان در دیدار نخست خود در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه  ۱۰ بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در همین گروه علیرضا کریمی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف مقابل آبراهام کونیدو روانو کشتی گیر کوبایی الاصل و دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا که در دور قبل شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان را مغلوب کرده بود، با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید تا حریف محمدیان در مرحله نیمه نهایی شود.


در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله به مصاف علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان می رود.


به نظر می رسد در این وزن هر کشتی گیر ایرانی که بتواند عنوان قهرمانی را کسب کند، صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک توکیو خواهد شد.

تگ ها


آزاد محمد حسین محمدیان کشتی کشتی