نبرد زمین ها ؛ گزیده دیدار نمایشی به یادماندنی فدرر و نادال 2007

فدرر و نادال تاکنون ۳۷ بار در دیدارهای رسمی مقابل هم بازی کرده اند که از این تعداد، ۹ مسابقه در فینال گرند اسلم ها رقم خورده است ......

 فدرر و نادال تاکنون ۳۷ بار در دیدارهای رسمی مقابل هم بازی کرده اند که از این تعداد، ۹ مسابقه در فینال گرند اسلم ها رقم خورده است. اما یکی از جالب ترین مصاف های این دو، دیداری نمایشی بود که دقیقا ۱۰ سال پیش (۲ ماه مه ۲۰۰۷) در شهر مایورکا، زادگاه نادال برگزار گردید.

این دیدار که «نبرد زمین ها» نام داشت بر روی زمینی انجام شد که یک نیمه آن از جنس چمن و نیمه دیگرش از جنس خاک بود. این زمین با این ایده ساخته شد که شرایط برابری را برای رویارویی مردان شماره یک و دوی آن زمان که هر کدام در بازی روی یکی از این زمین ها تخصص داشتند، فراهم کند. تنیس باز سوئیسی در آن هنگام، در ۴۸ مسابقه پیاپی بر روی چمن نباخته بود و با چهار قهرمانی ویمبلدون، «پادشاه چمن» زمانه خود به حساب می آمد و در مقابل هم ماتادور جوان و جویای نام، ۷۲ مسابقه را بر روی خاک بدون شکست پشت سر گذاشته بود و با دو قهرمانی رولند گروس، لقب «پادشاه خاک» را یدک می کشید.

این مسابقه در مجموعه «پالما آرنا» شهر مایورکا برگزار شد و آماده سازی زمین آن، ۱۹ روز زمان برد و مبلغ ۱/۶۳ میلیون دلار هزینه برداشت.

رافائل نادال در این بازی موفق شد راجر فدرر را با حساب دو بر یک (۶-۷ ۶-۴ ۵-۷) شکست دهد.

تگ ها


تنیس ویمبلدون تنیس