نبرد قهرمانی لالیگا؛ همه چیز در مشت بارسلونا

همه معادلات قهرمانی لالیگا به هم خورده و اتلتیکو دیگر حاشبه امنیت چند هفته پیش خود را ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته اتلتیکو مادرید با شکست در زمین سویا بیش از همه بارسا و رئال را خوشحال کرد. بارسلونا حالا همه چیز برای قهرمانی در دستان خودش خواهد بود ولی رئال مادرید حتی در صورت پیروزی در ۹ بازی باقیمانده، باید منتظر یک لغزش از اتلتیکو مادرید باشد.

بارسلونا که پاییز سال گذشته حتی اختلافی ۱۳ امتیازی با اتلتیکو داشت، اکنون این فرصت را دارد تا تعیین کننده قهرمانی خود باشد. برای این مهم بارسا امشب باید از سد رئال وایادولید عبور کند و سپس شنبه هفته بعد در مادرید بر رئال پیروز شود تا با ایجاد اختلاف ۵ امتیازی با رئال، حداقل یکی از رقبا را از خود دور کند.

بارسا اگر همه بازی های پیش روی خود را برنده شود، قطعا قهرمان خواهد شد که یکی بازی ۹ می برابر اتلتیکو در نوکمپ است. دیگر بازی های دشوار بارسا برابر ویارئال و والنسیا در زمین این تیم هاست.

رئال مادرید تیم سوم جدول با اختلاف سه امتیازی با اتلتیکو که در دو بازی رفت و برگشت برابر صدرنشین یک برد و یک مساوی کسب کرده و از حیث بازی های رودررو  بهتر از این تیم بوده، غیر از بازی دشوار برابر بارسا، در هفته های پیش رو باید از سویا میزبانی کند و نیز یک بازی دشوار در زمین بیلبائو خواهد داشت.

اتلتیکو که فعلا با یک امتیاز بیشتر از بارسا در صدر است نیز باید هفته بعد به زمین رئال بتیس برود و دو بازی دشوار در زمین خود برابر سوسیداد و سپس در زمین بارسا پیش رو خواهد داشت.

رئال تنها تیم اسپانیایی حاضر در لیگ قهرمانان است و دو بازی دشوار برابر لیورپول در یک چهارم نهایی باید برگزار کند. ممکن است صعود رئال به نیمه نهایی روی نتایج این تیم در بازی های باقیمانده لالیگا تاثیرگذار باشد.

اتلتیکو، بارسا یا رئال؛ کدام یک قهرمان این فصل لالیگا خواهد شد؟

تگ ها


اتلتیکو مادرید فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال