نبرد پرسپولیس و عقاب با سرمربی مشترک+ عکس

حمیدرضا صدر نویسنده و محقق فوتبال در آخرین پست اینستاگرامش از یک مسایقه استثنایی در تاریخ فوتبال ایران و حتی جهان رونمایی کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تصویر منتشره از بازی عقاب و پرسپولیس در رقابتهای جام باشگاههای تهران است. دیداری  اهمیتش به استفاده هر دو تیم از یک سرمربی است:حسین فکری! چیزی که امروز حتی در باور هم نمی‌گنجد. 

 صدر مطلب خود را در بزرگداشت آقا فکری اینطور آغاز کرده است: امجدیه. یازده خرداد هزار و سیصد و پنجاه. عجیب ترین بازی همه رقابت ها در همه جا در آن بعد از ظهر بهاری.پرسپولیس و عقاب در رقابت های باشگاه های تهران به میدان رفته اند و استاد آن وسط نشسته. میان دو محبوب. سمت راستش بازیکنان پرسپولیس ردیف شده اند و سمت چپش بازیکنان عقاب. او، حسین فکری است،مربی هر دو تیم، بله هر دو تیم.همه بازیکنان سرشناسند. آشتیانی، کاشانی، پروین، ایرانپاک و خردبین در جبهه پرسپولیسی ها و مالکی، عرب، اسماعیلی، وفاخواه و افتخاری در صف عقابی ها. روی نیمکت پرسپولیس، بهزادی، گنجاپور و حاج رحیمی پور کنار استاد نشسته اند.

حسین فکری فکری روی نیمکت مشترک مربیگری؛ عقابی ها در سمت چپ و پرسپولیسی ها در سمت راست.نمی دانستیم چگونه می توان همزمان دو حریف را به سوی پیروزی در حالی که یکی از آن دو باید شکست می خورد سوق داد، ولی می دانستیم بزرگان شطرنج گاهی با خودشان بازی می کنند. ما عقابی ها اعتقاد داشتیم استاد به ما تعلق دارد. می گفتیم هیچ کار استاد بی دلیل نیست. سئوال نمی کردیم و شاید به همین دلیل هم هرگز جامی نبردیم.دیدار صفر صفر جلو رفت. بیست دقیقه، سی دقیقه، پنجاه، شصت، هفتاد... و خوشبختانه ایرانپاک آن جا بود تا سه دقیقه به پایان گلی بزند، تا داور ترک تبار وسط زمین را نشان دهد، تا احتمالا تنها دیدار تاریخ که واقعا باید مساوی تمام می شد، مساوی تمام نشود.

حسین فکری سرمربی نامدار فوتبال ایران نزدیک به  ۷ دهه از نزدیک با فوتبال دمخور بود و کارهای مختلفی از مربیگری تا مدیریت دستگاه ورزش و نویسندگی را تجربه کرد. او در اوج سالخوردگی نیز دست از کار و تلاش بر نداشت و حتی برای ریاست فدراسیون فوتبال تلاش کرد.


 

مجله دنیای ورزش در شماره دوازده تیر نوشت "... حسین فکری در پایان فصل موفق ترین مربی باشگاهی ما است. پرسپولیس و تاج در صدر هم امتیازند و عقاب نیز چهارم شده"..." و ننوشت "آقا فکری هر که بود تکرار نشد".

بیشتر بخوانید:
پرسپولیس توان دریافت غرامت از استوکس را ندارد؟
در انتظار رای CAS؛ پادوانی بمب ساعتی استقلال
ابراهیمی: مقابل مراکش نمی‌توانستم نفس بکشم 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال