نتایج اولین بازی استقلال خیلی مهم است/فولاد حریف قابل احترامی است

پیشکسوت آبی‌ها گفت: اولین بازی استقلال در شروع دوباره لیگ بسیار مهم است و یک پیروزی با ارزش خارج از خانه می‌تواند بازگشت خوبی باشد....

محمد نیک سیرت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از آنجایی که تعطیلی ناخواسته‌ای که به خاطر شیوع ویروس کرونا بود بسیار بلند مدت بود، بازیهای ابتدایی برای همه تیم ها ارزش فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند به لحاظ روحی هر تیمی را به اوج برساند. لذا نتیجه دیدار با فولاد برای استقلال ارزشی فوق العاده دارد.

وی افزود: یک پیروزی خوب خارج از خانه می‌تواند شاگردان مجیدی را به اوج آمادگی روحی و انگیزشی برساند و در این صورت اگر به لحظا جسمانی هم مشکلاتی باشد، این مشکلات کمرنگ تر می‌شود. 

مهاجم پیشین آبی پوشان بیان داشت: در حال حاضر دو تیم نمی‌توانند شناخت تاکتیکی خاصی از هم داشته باشند چون شرایط آنها نسبت به پیش از تعطیلات تفاوت‌هایی دارد. اما از آنجایی که همیشه بازی دو تیم استقلال و فولاد جذاب بوده می‌توان همچنان امید داشت که این دیدار هم یک دیدار جذاب خواهد بود.

نیک سیرت در خصوص گل خوردن آبی‌ها در اغلب دیدارهای تدارکاتی بیان داشت: متاسفانه ساختار دفاعی از ابتدای فصل آنطور که انتظار می‌رفت محکم نبود و این مشکل همچنان با تیم هست. البته نمی‌توان روی نتایج بازیهای تدارکاتی خیلی حساب کرد و امیدوارم با شروع لیگ شاهد استحکام خط دفاعی باشیم.

پیشکسوت آبی‌ها در خصوص خط حمله آتشین این تیم تصریح کرد: هرچند دیاباته نیست و او را باید یک غایب مهم دانست، اما زوج ارسلان و قایدی می تواند خط دفاعی هر تیمی را به یک چالش بزرگ بکشد. بعید است آبی‌ها با این دو مهاجم نتوانند خط دفاعی هر تیمی را آزار دهند.

وی رقابت مجیدی و نکونام را جدالی جذاب بین دو مربی جوان دانست و گفت: تفکرات جسورانه هر دو مربی ستودنی است. نتایج گذشته نشان می دهد افکار مجیدی بیشتر بر پایه سیستم های تهاجمی استوار است و افکار نکونام بر پایه سیستم های تدافعی. برایم جالب است ببینم در این تقابل افکار کدام یک از این دو مربی جوان بر دیگری چربش خواهد داشت. 

تگ ها


محمد نیک سیرت تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال فولاد خوزستان لیگ برتر فوتبال ایران