نتایج ایرانی‌ها در یازدهمین روز المپیک/ شب تلخ ستاره‌ها با یک برنز

یازدهمین روز بازی های المپیک 2016 با ناکامی و تلخی برای ایران به پایان رسید ......

یازدهمین روز بازی های المپیک 2016 با ناکامی و تلخی برای ایران به پایان رسید.

بهداد سلیمی آخرین نماینده وزنه برداری ایران در دسته فوق سنگین به مصاف حریفان خود رفت. سلیمی که در حرکت یک ضرب با 216 کیلوگرم و شکستن رکورد جهان و المپیک به مقام نخست رسید، در حرکت دو ضرب موفق نشد نظر هیات داوران را جلب کند و هر سه حرکت او رد شد تا در عین ناباوری قهرمان المپیک لندن از رقابت ها حذف شود. سلیمی و تمام ایرانی ها به شدت به رای داوران و بازگرداندن سه چراغ سفید سلیمی اعتراض داشتند.
در کشتی فرنگی ایران در یازدهمین روز بازی ها دو نماینده داشت که امید زیادی به آن ها بود تا بتوانند به مدال طلا برسند اما این اتفاق رخ نداد.
امید نوروزی در وزن 66 کیلوگرم در حالی که در دور اول استراحت داشت در دوم برابر حریف ونزوئلایی خود 2 بر یک به برتری رسید اما به بولکوادزه گرجستانی باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد او هم از رسیدن به مرحله شانس مجدد بازماند.
در وزن 98 کیلوگرم قاسم رضایی در دور نخست برابر رقیبی از ونزوئلا 8-0 پیروز شد اما در کشتی دوم 4-0 به کابررا از کوبا باخت.
او با دوپیروزی برابر حریفانی از چین و سوئد(4-4) در شانس مجدد موفق شد دومین و آخرین مدال کشتی فرنگی ایران را در المپیک کسب کند. هردو مدال کشتی گیران فرنگی ایران برنز بود که یکی از آن ها توسط سعید عبدولی به دست آمد.

تگ ها


اخبار روز المپیک