مروری بر نتایج دیدارهای امروز لیگ برتر؛ برد خفیف قهرمان، توقف تراکتور+ جدول

روز نخست از هفته اول لیگ برتر امروز با برگزاری 4 دیدار در تهران، سیرجان، اصفهان و مسجدسلیمان به پایان رسید....

به گزارش خبرنگار مدال، فصل جدید لیگ برتر امروز با برگزاری 4 بازی آغاز شد و هفته نخست این رقابت‌ها فردا با برگزاری سه بازی و شنبه با برگزاری یک بازی به پایان خواهد رسید.

در نخستین دیدار امروز، پرسپولیس در نخستین بازی رسمی خود تحت نظر گابریل کالدرون از ساعت 19:10 مقابل پارس جنوبی قرار گرفت و موفق شد با تک گل مهدی ترابی از این تیم بگذرد تا مدافع عنوان قهرمانی شروع نسبتا خوبی در لیگ برتر داشته باشد.

بازی دوم، از ساعت 19:45 میان گل‌گهر سیرجان تازه لیگ برتری شده و نساجی قائم‌شهر برگزار شد. در نخستین میزبانی سیرجانی‌ها در لیگ برتر، مهرداد عبدی بازیکن امروز گل‌گهر و هافبک فصل گذشته نساحی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد با این حال علیرضا ابراهیمی تنها دو دقیقه بعد این گل را جبران کرد و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

دو بازی آخر امروز نیز به طور همزمان از ساعت 20:15 آغاز شد. ذوب‌آهن در شرایطی که با دو گل ماکالی کریستانتوس و حمید بوحمدان از سایپا پیش افتاده بود در عرض 13 دقیقه 3 گل دریافت کرد تا سایپا پیروز این بازی لقب بگیرد. محمدرضا سلیمانی دو بار و معین عباسیان یک بار برای سایپا در این دیدار گلزنی کردند و علیرضا چراغعلی نیز در دقیقه 61 از ترکیب ذوب‌آهن اخراج شد.

دیدار تیم‌های تراکتور و نفت مسجدسلیمان نیز از ساعت 20:15 در ورزشگاه شهید بهنام محمدی برگزار شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نتایج روز نخست از هفته اول لیگ برتر به شرح زیر است:
پرسپولیس 1 - 0 پارس جنوبی
گل: مهدی ترابی (57)

گل‌گهر 1 - 1 نساجی
گل‌ها: مهرداد عبدی (36- گل به خودی) برای نساجی، علیرضا ابراهیمی (38) برای گل‌گهر

ذوب‌آهن 2 - 3 سایپا
گل‌ها: ماکالی کریستانتوس (41)، حمید بوحمدان (49) برای ذوب‌آهن، محمدرضا سلیمانی (60 و 73) و معین عباسیان (66) برای سایپا

نفت مسجدسلیمان 0 - 0 تراکتور

بیشتر بخوانید:
نفت مسجدسلیمان 0 - 0 تراکتور/ توقف کهکشانی‌ها در جنوب
ذوب‌آهن 2 - 3 سایپا/ کامبک رویایی یاران صادقی در فولادشهر
گل‌گهر 1 - 1 نساجی/ اولین امتیاز لیگ‌برتری سیرجانی‌ها
پرسپولیس 1 – 0 پارس جنوبی جم/ دشت سه امتیازی سرخ‌ها از افتتاحیه

تگ ها


پرسپولیس تراکتور پارس جنوبی جم نفت مسجد سلیمان ذوب آهن سایپا گل گهر نساجی نتایج هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر فوتبال ایران پارس جنوبی جم گل گهر Tractor سایپا نفت مسجد سلیمان پرسپولیس ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال