نتیجه دربی مشخص شد/ خاله‌ زنک بازی دربی به سبک مستر بین!

مستر بین در سکانسی خودش برای خودش کارت پستال فرستاد و خودش شگفت زده شد، نتیجه دربی هم همینگونه است مثل یک «باگ قانونی» نتیجه اش مشخص است....

مستر بین در سکانسی خودش برای خودش کارت پستال فرستاد و خودش شگفت زده شد، نتیجه دربی هم همینگونه است مثل یک «باگ قانونی» نتیجه اش مشخص است.

به گزارش مدال، دربی مدت هاست که خاله زنک بازی شده، رقابت مخصوصا در فضای مجازی طوری شده که هر نتیجه ای دستخوش جرزنی ها و قبول نکردن هاست. 
تصور کنید دربی 90 مساوی شود. قطعا می گویند این تساوی سیاسی بوده و خواسته فلان ارگان و بهمان اداره بوده و شاید بگویند وزیر خواسته که مساوی شود!
تصور کنید استقلال بازی را ببرد، پرسپولیسی ها آن را به اسپانسر مشترک ربط می دهند و آن را دلیل این تساوی می دانند چرا که در صورت باخت استقلال آن اسپانسر با مشکل مواجه می شود!
تصور کنید پرسپولیس دربی را ببرد، استقلالی ها این برد را به وزیر ورزش ربط می دهند و پسرش که پرسپولیسی است. 
در واقع هیچکس نتیجه را هر چه که باشد نمی پذیرد که نمی پذیرد! اما چرا؟
 نمونه دیگری وجود دارد در لیگ و آن تراکتور و ماشین سازی هستند که هر دو متعلق به جناب زنوزی هستند. کسی که سال گذشته خودش به عنوان رئیس تراکتور برای خودش به عنوان رئیس ماشین سازی نامه می زد که بیایید به جای بنیان دیزل در یادگار امام بازی کنیم و خودش هم موافقت می کرد! 
این مثل سکانسی از فیلم مستر بین انگلیسی بود که خودش برای خودش کارت پستال تولد می فرستاد و خودش وقتی پشت در آن را برمی داشت شگفت زده می شد و خوشحال!
ماجرای استقلال و پرسپولیس ورژن دیگری از همان مستر بین شده اند! هر دو یک رئیس مجمع دارند، مدیر عامل و هیات مدیره را برای هر دو تیم شخص سلطانی فر و یا گودرزی و ... انتخاب می کنند. 
مساوی باشد، همه می گویند برنامه ریزی بوده، استقلال ببرد، می گویند وزیر استقلالی بود و مدیر بهتری انتخاب کرد و پول بیشتری داد! 
پرسپولیس ببرد می گویند وزیر پرسپولیسی بود و اسپانسر نخواسته که ضرر مالی ببیند!
دوباره نگاه کنید، حق با هواداران است. وزیر و وکیل که امروز از این حجم دلخوری هواداران ناراحتند و آن را بعضا خطی یا غیر فرهنگی می دانند، خودشان مقصر هستند.

بیشتر ببینید:

مصاحبه با هواداران استقلال و پرسپولیس قبل از شروع دربی/ ویدیو

تگ ها


دربی 90 حواشی دربی ۹۰ اخبار دربی ۹۰ حواشی دربی حاشیه استقلال پرسپولیس حاشیه های بازی استقلال پرسپولیس فوتبال