نتیجه فوتبال پنج ستاره همین شد/ درِِ این فدراسیون را تخته کنید!

کارشناس فوتبال گفت: آقایانی که قرارداد ویلموتس را بستند فکرش را نمی‌کردند روزی اینطوری دستشان رو شود و کار به آبرو ریزی برسد....

محمد مومنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اتفاقی که در رقم خوردن فاجعه ویلموتس افتاد یک لکه ننگ بر دامن فوتبال ما در تاریخ گذاشت. من نمی‌توانم بپذیریم این قرارداد از روی نا آگاهی و نا بلدی بوده چون آقایان هر کدام سالها سابقه مدیریت در فوتبال ایران را دارند و اگر در این مدت آنقدر کار یاد نگرفته‌اند که اینطور اشتباه کنند، این عذر بدتر از گناه است.

وی اضافه کرد: به عنوان یک پیشکسوت فوتبال خوشحالم از این که نهادهای نظارتی و مجلس به این پرونده ورود کرده‌اند چون آقایان کاری کرده‌اند که من خجالت می‌کشم بگویم فوتبالیست بودم و از خانواده فوتبال هستم. امیدوارم نهادهای نظارتی بدون در نظر داشتن نام و منصب آقایان عادلانه و منصفانه تصمیم بگیرند و اینطور نشود که یکی دو آدم ضعیف را قربانی کنند تا دانه درشت‌ها قسر در بروند.

مومنی تاکید کرد: حیف و میل بیت المال گناهی نا بخشودنی است و غرامت آن باید از اموال شخصی آقایان دریافت شود. قانون باید برای همه یکسان باشد و هر شخصی در هر مقامی باشد باید سزای «نابلدی»، «اشتباه» و یا «خیانت» برسد چون در غیر اینصورت مردمی که سالهاست به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان تحت فشار هستند و قشر زیادی از این مردم محروم حتی از تهیه اصلی ترین نیازهای خود نیز ناتوان مانده‌اند، از نهادهایی که با مقصران مماشات کرده‌اند نخواهند گذشت و این دینی است که بر عهده آنها باقی خواهد ماند. کوتاه آمدن مقابل خیانت، خیانتی بزرگتر است. 

پیشکسوت فوتبال گفت: درِ این فدراسیون که فوتبال ایران را انگشت نمای جهان کرده باید تخته شود. آقایان می‌گفتند ۵ ستاره هستیم و این نتیجه عملکردشان است. 

آقای گل پیشین فوتبال ایران تاکید کرد: آقایان زمانی که قرارداد ویلموتس را امضا می‌کردند فکرش را هم نمی‌کردند که آقای بلژیکی خیلی زود بزند زیر همه چیز، رقم قرارداد افشا شده و پشت پرده‌ها مشخص شود. من تاکید می‌کنم برای بستن این قرارداد اشتباه صورت نگرفته چون اگر اشتباه بود، به اشتباه شان اعتراف و عذر خواهی می کردند نه این که اینطور جانانه از آن دفاع کنند. 

تگ ها


محمد مومنی مارک ویلموتس فدراسیون فوتبال