نجات بارسلونا از ورشکستگی به دست گریزمان!

دستمزد آنتوان گریزمان در بارسا به گونه ای تنظیم شده بود که سال به سال افزایش پیدا می کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در سال ۲۰۱۹ بود که آنتوان گریزمان در یک انتقال پر سر و صدا از اتلتیکو مادرید جدا شد و به بارسلونا پیوست تا جانشین نیمار شده باشد که دو فصل قبل از آن، بلوگرانا را به مقصد پاری‌سن ژرمن ترک کرده بود و آبی اناری ها به شدت جای خالی او را احساس می کردند.

اما ستاره فرانسوی هیچگاه نتوانست انتظارات را برآورده کند و در دو فصل گذشته روزهای ناامید کننده ای را در بارسلونا پشت سر گذاشت؛ موضوعی که باعث شد انتقادات زیادی نسبت به عملکرد آنتوان گریزمان مطرح شود و در چند مقطع شایعاتی در رابطه با احتمال جدایی او از بارسا به گوش برسد.

با این حال در آخرین ساعات نقل و انتقالات تابستانی یک اتفاق غیرمنتظره رخ داد و آنتوان گریزمان بعد از دو فصل ناموفق بالاخره بارسلونا را ترک کرد و با قرارداد قرضی ۲ ساله به تیم سابق خود یعنی اتلتیکو مادرید بازگشت.

اتلتیکو تمام دستمزد او را تقبل کرده و در سال دوم نیز بند خرید ۴۰ میلیون یورویی او اجباری است. اتلتیکو البته می تواند هر زمان که اراده کند نیز این بند را فعال سازد.

امروز نشریه دیاریو اسپورت جزئیاتی جدید از قرارداد گریزمان با بارسلونا را فاش کرد.

بر این اساس دستمزد گریزمان پلکانی بالا می رفت. او در سال اول قراردادش ۱۷ میلیون یورو دستمزد گرفت. این مبلغ فصل قبل به ۱۸ میلیون یورو افزایش یافت و فصل جاری نیز باید ۱۹ میلیون یورو دستمزد می گرفت. برای سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ نیز دستمزد او به ۲۰ و ۲۱ میلیون یورو افزایش می یافت.

به عبارتی مجموع دریافتی گریزمان در ۵ سال به ۹۵ میلیون یورو می رسید ولی بارسلونا با واگذاری او به اتلتیکو تقریبا ۶۰ میلیون یورو سود کرد که در شرایط اقتصادی بد کنونی بارسلونا اتفاق بزرگی بود. گریزمان پس از لیونل مسی بیشترین دستمزد را در بارسلونا دریافت می کرد.

تگ ها


آنتون گریزمان اتلتیکو مادرید فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال