نحوه به ثمر رسیدن ۲۱ گل آبیها در ۱۰ بازی/ آرپی جی زن های استقلال

روند نتیجه گیری استقلال در هفته‌های اخیر به نوعی بوده که هواداران آن امیدوار شدند تا با ادامه این روند بتواند به صدر جدول رده بندی برسد....

 به گزارش مدال/ تیم فوتبال استقلال که در پایان هفته دهم با ۱۸ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و فاصله این تیم با صدر جدول ۵ امتیاز است، با ۲۱ گل زده بهترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد. روند نتیجه گیری این تیم در هفته‌های اخیر به نوعی بوده که هواداران آن امیدوار شدند تا با ادامه این روند بتواند به صدر جدول رده بندی برسد.

آبی پوشان در این فصل ۲۱ بار موفق به گلزنی شده‌اند که این تعداد گل توسط ۱۰ بازیکن به ثمر رسیده است. مهدی قائدی و شیخ دیاباته دو مهاجم آنها هر کدام با ۴ گل بهترین گلزن این تیم هستند و میلیچ به همراه دانشگر، کریمی، غفوری و اسماعیلی بازیکنان دو گله آبی پوشان هستند. سه بازیکن یک گله هم در این تیم حضور دارند که عبارتند از سجاد آقایی، عارف غلامی و داریوش شجاعیان. در بین این بازیکنان قطعا داریوش شجاعیان قادر نخواهد بود بر تعداد گل‌های زده‌اش بیفزاید چون به دلیل مصدومیت فصل را کاملا از دست داده است.

شروع مجدد
آبی پوشان ۷ گل از ۲۱ گل خود را از روی ضربات ایستگاهی و شروع مجددها به ثمر رسانده‌اند. یک گل از این ۷ گل از روی نقطه پنالتی و یک گل هم با ضربه ایستگاهی مستقیم به گل تبدیل شده که زننده هر دو گل به این شکل، وریا غفوری بوده است.

۳ گل دیگر آبیها که حاصل ضربات ایستگاهی بوده و تبدیل به پاس گل برای گلزنان این تیم شده است. وریا غفوری با زدن ۲ گل مستقیم از روی ضربات ایستگاهی و ارسال ۲ پاس گل از روی شروع مجددها، تاثیرگذار ترین بازیکن استقلال در گلهای به ثمر رسیده این تیم در ضربات ایستگاهی است.

 

نحوه به ثمر رسیدن ۲۱ گل استقلال در ۱۰ بازی/ آبی‌ها شوتزن‌ترین تیم

 

ضربات سر
آبی پوشان تنها ۳ گل از ۲۱ گل خود را با ضربه سر به ثمر رسانده‌اند که این ۳ گل توسط ۳ بازیکن مختلف به ثمر رسیده است. فرشید اسماعیلی اولین و شیخ دیاباته آخرین بازیکن استقلال بود که با ضربه سر توانستند دروازه فولاد و صنعت نفت را باز کنند. یکبار هم عارف غلامی در بازی با سایپا زننده یکی از ۴ گل آبی پوشان با ضربه سر بود.

شوتزنی از پشت هجده قدم
آبی پوشان ۵ بار توسط شوت از پشت هجده قدم به گل رسیده اند که سهم علی کریمی با ۲ گل مقابل تراکتور و پارس جم بیشتر از سایرین است. وریا غفوری یکبار (ایستگاهی مقابل صنعت نفت)، مهدی قائدی یکبار (مقابل صنعت نفت) و فرشید اسماعیلی یکبار (مقابل ذوب آهن) با شوتزنی از پشت هجده قدم استقلال را به گل رسانده‌اند.

۶ گل با پای چپ
آبی پوشان ۱۸ بار با پای خود به گل رسیده‌اند که تعداد گلهای زده شده آنها با پای راست، ۱۲ و با پای چپ ۶ گل است. میلیچ و مهدی قائدی هر کدام با زدن ۲ گل با پای چپ بهترین عملکرد را در این خصوص دارند. داریوش شجاعیان و دیاباته نیز هر کدام یکبار با پای چپ موفق به گلزنی شده اند. 

نیمه اول و نیمه دوم
آبی پوشان ۱۱ بار در نیمه‌های اول و ۱۰ بار در نیمه‌های دوم به گل رسیده اند تا آمار گل‌های آنها در هر دو نیمه تقریبا مساوی باشد. زودهنگام ترین گل آنها در این فصل، در هفته ششم و در دقیقه ششم بازی توسط هروویه میلیچ به ثمر رسیده است. آبی پوشان در آن بازی با نتیجه ۲ بر یک پیروز شدند.

دیرهنگام ترین گل این تیم هم در دقیقه ۸۹ هفته نهم مقابل سایپا توسط سجاد آقایی به ثمر رسید. آبی پوشان در آن بازی با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شدند و این آخرین گل آنها در این بازی بود.

حرکت از عمق
آبی پوشان ۷ بار با حرکت در عمق یا استفاده گل زنان از پاس‌های بلند در عمق به گل رسیده‌اند تا بیشترین گلهای خود را با استفاده از این شیوه به ثمر رسانده باشند. آنها ۴ بار با ارسال از راست و ۴ بار هم با ارسال از چپ به صورت مستقیم به گل رسیده‌اند تا توازن چپ و راست آنها در گلسازی برابری نماید.

گلزنی در ۸ بازی
آبی پوشان تنها در هفته اول مقابل ماشین سازی و هفته چهارم مقابل پرسپولیس موفق به گلزنی نشدند تا با گلزنی در ۸ بازی، از این نظر عملکرد بهتری نسبت به دیگر تیم ها داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت جذب بازیکن در استقلال/ آبی ها نیم فصل تقویت می شوند؟

 

 

تگ ها


اسناد باشگاه استقلال آمار شیخ دیاباته آمار استراماچونی آمار لیگ برتر گلهای شیخ دیاباته گلهای استقلال فوتبال