ندا شهسواری: به تمرین با کرونا عادت کردم/ مشکل اصلی بلاتکلیفی است

ملی‌پوش تنیس روی میز بانوان با تاکید بر اینکه به پیگیری تمرینات در شرایط کرنایی عادت کرده، گفت: البته کماکان بلاتکلیفی و اینکه نمی‌دانیم در آینده چه باید بکنیم، مشکل اصلی است....

ندا شهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد چگونگی وضعیت تمرینی خود در این شرایط که کرونا مانع از برگزاری اردو و تمرینات گروهی شده است، گفت: همچنان در منزل یا سالن و به صورت شخصی پیگیر تمریناتم هستم. البته به لحاط حریف تمرینی که مسئله حاد خیلی از پینگ پنگ بازان است، مشکلی ندارم چرا که با برادر، خواهر و همسر خواهرم تمرین می کنم.

وی ادامه داد: البته با وجود تمرین در کنار این افراد، سطح تمرینی ام به خاطر دور بودن از شرایط اردو و مسابقه تا حدی پایین آمده اما با این حال توانستم آمادگی ام را به صورت نسبی حفظ کنم تا حداقل از کرونا ضربه شدیدتری متحمل نشوم.

این ملی پوش تنیس روی میز ایران با یادآوری اینکه فدراسیون جهانی بعد از لغو تمام مسابقات فعلا زمان جدیدی برای برگزاری آنها اعلام نکرده است، ادامه داد: تمرین انفرادی، دوری از اردو و بدون در پیش داشتن مسابقه باعث شده انگیزه ام تا حدی کم شود. در شرایط عادی که برای یک رویداد مشخص تمرین می کنیم، مشخص است که چه زمان باید فشار تمرین را بالا ببریم و چه زمان باید آن را کم کنیم. اما الان یک روند ثابت و بدون هدف را دنبال می کنیم و همین مسئله به لحاظ انگیزشی تاثیر منفی گذاشته است.

شهسواری در عین حال تاکید کرد: البته بعد از گذشت چندماه از این وضعیت، کم کم در حال عادت کردن به این شرایط هستیم. اویل خیلی کمتر تمرین داشتم اما حالا که خود را بیشتر از قبل با شرایط وفق داده ام، زمان بیشتری برای تمرین می گذارم تا افت نکنم.

پینگ پنگ باز کشورمان تصریح کرد: مشکل اصلی اینجاست که بلاتکلیف هستیم، نمی دانیم بازی های المپیک بالاخره برگزار می شود یا نه و اگر بله، رقابت های انتخابی برای آن چه زمانی برگزار می شود. من دو دوره قبل المپیک حضور داشتم و برای سومین حضور متوالی آماده می شدم اما شیوع ویروس کرونا همه معادلات را به هم ریخت. البته می دانم که تمام دنیا درگیر این معضل هستند اما موضوع برای من به خاطر شرایط سنی ام خاص تر است.

وی در این زمینه افزود: بازیکن ۱۸ - ۱۷ ساله نیستم که در هر شرایطی امیدوار به حضور در المپیک باشم. اگر المپیک سال بعد هم برگزار نشود و یک سال دیگر به تعویق بیفتد، واقعا نمی دانم وضعیتم چگونه می شود. امیدوارم زودتر در این زمینه تعیین تکلیف شود تا ما هم تکلیف خود را بدانیم.

شهسواری با بیان اینکه سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان (ایرانمنش) به صورت مجازی تمرینات وی و دیگر اعضای تیم ملی را زیر نظر دارد، خاطرنشان کرد: اقدامی خیلی خوبی که از طرف انجام شده، مهیا شدن شرایط برای ارتباط از طریق فضای مجازی با روانشناس است. این مسئله در شرایط فعلی خیلی زیاد کمک حال من بوده است.

وی که در لیگ برتر برای تیم دانشگاه آزاد بازی می کرد همچنین در مورد لغو این رقابت ها و اینکه پرونده مسابقات بدون دیدارهای پلی آف بسته شد، گفت: پلی آف بخش مردان برگزار می شود چراکه تیم ها درمورد برگزار نشدن به تفاهم نرسیدند اما در بخش بانوان همه تیم ها موافق لغو مسابقات بودند. قرار بود دیدارهای پلی آف در تهران برگزار شود و این مستلزم سفر بازیکنان به تهران بود. در شرایط کرونا این اقدام واقعا خطرناک بود. شخصا از لغو مسابقات خوشحالم.

ملی پوش تنیس روی میز ایران با تاکید بر اینکه در شرایط کرونا مانند خیلی دیگر از ورزشکاران به لحاظ مالی متحمل آسیب شده است، گفت: ازمجموع قرارداد ۳۰ میلیون تومانی که با دانشگاه آزاد داشتم، ۶۰ درصد را دریافت کردم اما با وجود اعلام اتمام مسابقات و به خاطر برگزار نشدن دیدارهای پلی آف هنوز ۴۰ درصد باقی مانده را نگرفته ام. البته این بدهی پرداخت می شود اما با تاخیر، قرار است از دو ماه آینده هم لیگ ترکیه آغاز شود. امیدوارم این رقابت ها سروقت برگزار شود چون در غیراینصورت از این بخش هم متضرر خواهم شد.

تگ ها


ندا شهسواری تنیس روی میز ویروس کرونا کسب سهمیه المپیک المپیک ۲۰۲۰ توکیو