نروژ ۱ - ۱ اسپانیا؛ صعود لاروخا به تعویق افتاد

اسپانیا در دیداری دشوار مقابل نروژ متوقف شد تا صعودش به یورو ۲۰۲۰ به تعویق بیافتد...

اسپانیا در دیداری دشوار مقابل نروژ متوقف شد تا صعودش به یورو ۲۰۲۰ به تعویق بیافتد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، نروژ در ورزشگاه اوله‌وال شهر اسلو میزبان اسپانیا بود که این بازی در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

اسپانیا مطابق انتظار بازی را بهتر آغاز کرد و با حفظ توپ بازی خود را به حریف دیکته می‌کرد. در دقیقه ۱۶ ارسال زمینی داوید سیلوا تنها یک لمس می‌خواست تا وارد دروازه شود، اما رودریگو هر چه تلاش کرد به توپ نرسید. ۵ دقیقه بعد، این بار روی ارسال العبدلویی، جاشوا کینگ ضربه سر خطری زد اما کپا درازکش توپ را مهار کرد.

دفاع نروژ اجازه خلق موقعیت را با اسپانیا نمی‌داد و میزبان سعی در استفاده از ضدحملات داشت. نروژ برای زنده نگه داشتن امید‌های صعودش، به شدت به پیروزی در این بازی نیاز داشت و در دقیقه ۳۸، روی پاس مارتین اودگارد، العبدلویی در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد اما در زدن ضربه‌ تعلل کرد و توپ در آغوش کپا قرار گرفت. در دقایق رو به پایان نیمه اول این نروژی‌ها بودند که بیشتر روی دروازه لاروخا فشار می‌آوردند اما تلاش‌های آنها بی‌ثمر بود و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

اسپانیا نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و روی دفع ناقص مدافعین نروژ، سائول نیگز ستاره اتلتیکو مادرید، توپ را کنترل کرد و با یک ضربه سرضرب از پشت محوطه جریمه دروازه یارستاین را باز کرد تا میهمان در این بازی حساس پیش بیافتد. میزبان بعد از دریافت این گل جلو کشید و سعی داشت گل تساوی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۵، این بار ضربه زیبا و سهمگین فابین روئیز با برخورد به روی تیرک، راهی به دروازه نروژ پیدا نکرد. نروژ رفته رفته فشار خود را افزایش داد و بارها به دروازه اسپانیا نزدیک شد اما تلاش‌ها آنها نتیجه‌ای در برنداشت. در دقیقه ۷۳، سلناس در محوطه جریمه اسپانیا صاحب توپ شد اما ضربه او از بالای دروازه کپا به بیرون رفت. اما قفل دروازه اسپانیا سرانجام شکست. کپا دچار اشتباه شد و خطای او روی کینگ پنالتی تشخص داده شد و خود جاشوا کینگ در دقیقه ۹۲ روی پنالتی به دست آمده، بازی را به تساوی کشاند.

تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌نتیجه بود و بازی در نهایت با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت تا صعود اسپانیای ۱۹ امتیازی به تعویق بیافتد.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی نروژ 1 - 1 اسپانیا/ ویدیو

رکوردشکنی سرخیو راموس با عبور از کاسیاس

نروژ ۱ - ۱ اسپانیا؛ صعود لاروخا به تعویق افتاد
نروژ ۱ - ۱ اسپانیا؛ صعود لاروخا به تعویق افتاد

تگ ها


لاروخا ورزشگاه اوله‌وال تیم ملی نروژ تیم ملی اسپانیا روبرتو مورنو رکوردشکنی راموس صعود اسپانیا فوتبال