نسل جدید ماشین‌های F۱؛ هیولاهای چشم‌نواز

از فصل بعد شاهد تغییرات گسترده ای در ماشین های فرمول یک با هدف نزدیک تر شدن رقابت‌ها خواهیم بود، اما ماشین‌های ۲۰۲۲ چه تفاوتی با ماشین های این فصل خواهند داشت؟...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فرمول یک مدت هاست که به دنبال افزودن بر جذابیت مسابقات و رقابت نزدیک‌تر بین تیم هاست و به همین منظور تغییرات گسترده ای را در قوانین و همچنین ماشین ها از فصل ۲۰۲۲ اعمال خواهد کرد. پیشاپیش گرندپری انگلیس، فرمول یک از یک مدل ماشین های فصل بعد در اندازه های واقعی رونمایی کرد.

اما ماشین های نسل جدید چه تفاوتی با ماشین های این فصل خواهند داشت؟

بال جلو

اولین تفاوتی که بین ماشین های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ مشاهده می شود این است که بال جلوی آنها کاملاً با یکدیگر متفاوت است؛ از ترازبندی کلی گرفته تا شکل اندپلیت ها. نسخه ۲۰۲۲ بسیار "خنثی" تر از نسل فعلی با طراحی های بسیار پیچیده طراحی شده است، به این معنی که وقتی راننده ای از عقب به اتومبیل دیگری نزدیک می شود، از نظر آیرودینامیکی کمتر تحت تاثیر جریان هوای کثیف، قرار خواهد گرفت.

به یاد داشته باشید که "هوای کثیف"، جریان هوای به شدت به هم ریخته‌ای که ماشین در پشت سر خود به جا می گذارد، یکی از مهمترین دلایلی است که رانندگان تلاش می کنند که خیلی از نزدیک یکدیگر را دنبال نکنند و این چالش اصلی است که طراحان ماشین ۲۰۲۲ سعی کرده اند با آن مقابله کنند تا زین پس شاهد مسابقات نزدیک تری باشیم.

مورد دیگری که به این امر کمک خواهد کرد، ناپدید شدن جریان گردابی که از گوشه های داخلی فلپ های بال جلوی نسل فعلی ماشین ها که به اصطلاح Y۲۵۰ vortex خوانده می شود و تقریباً همه چیز را در پشت سر خود تحت تأثیر قرار می دهد، است. با توجه به اینکه گوشه های داخلی در طرح این ماشین ها به طور موثر از بین رفته است، چالش کنترل این گرداب، به ویژه هنگام دنبال کردن یک اتومبیل دیگر، دیگر وجود ندارد.

چرخ‌ها و لاستیک‌ها

تشخیص تفاوت در اینجا آسان است. از زمانی که بیشتر طرفداران به خاطر دارند، اتومبیل های از چرخ های ۱۳ اینچی استفاده کرده اند. اما در ۲۰۲۲ فرمول یک به استفاده از چرخ های ۱۸ اینچی با لاستیک هایی با ضخامت کمتر رو می آورد و ظاهری مدرن تر و تهاجمی به اتومبیل ها خواهد بخشید.

تفاوت دیگر وجود قالپاق است، که قبلاً در استفاده می شده، اما اکنون برای تمیز نگه داشتن جریان هوا و محدود کردن آنچه تیم ها می توانند در زمینه آیرودینامیکی در اطراف لاستیک انجام دهند، اجباری شده است. همچنین برای اولین بار از باله های چرخ استفاده خواهد شد که راه حل دیگری برای کمک به حفظ جریان هوای تمیز است.

بال عقب

از نظر ظاهری شباهت های بسیار کمی  بین بال عقب ماشین ۲۰۲۱ و نسخه ۲۰۲۲ وجود دارد. در واقع نگه داشتن فلپ متحرک Drag Reduction System (DRS) در بال عقب ماشین ۲۰۲۱ تنها شباهت آن با اتومبیل فعلی است.

از نظر ظاهری بال عقب ۲۰۲۲ بسیار متفاوت است؛ با گوشه های گرد شده بالایی آن به جای صفحات اندپلیت های نوک تیز و المنت های مضاعفی که در پایین داشت. طراحی جدید به طور خاص برای هدایت موج آیرودینامیکی (جریان هوایی که در پشت ماشین ایجاد می شود) به سمت بالا و عبور دادنش از بالای سر اتومبیل عقبی است به جای اینکه مستقیماً به ان وارد شود؛ عاملی که تعقیب نزدیک را برای رانندگان در ماشین های نسل فعلی دشوار کرده است.

کف ماشین

ممکن است مقایسه کف یک ماشین فقط با توسل به عکس هایی که از زاویه بالایی ماشین منتشر شده است، عجیب به نظر برسد، اما حتی از این منظر هم شما می توانید تفاوت واضح شکل بین کف های دو ماشین ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را ببینید. زیر ماشین ۲۰۲۲، که دیده نمی شود، به جای کف پله ای که در حال حاضر استفاده می شود، دارای تونل های کف کاملاً قابل تشخیصی است.

این تغییر در شکل کف ماشین به تیم ها امکان می دهد تا مقدار زیادی داون فورس را از طریق اثر زمین (نیروی رو به پایین که هنگام دنبال کردن ماشین دیگر کمتر تحت تأثیر قرار می گیرد) ایجاد کنند و در عین حال جریان هوای مختل کننده کمتری را برای ماشین پشت سر خود تولید می کند.

شکل بدنه

با نگاهی به مشخصات دو اتومبیل مشخص است که ماشین ۲۰۲۲ تراشیده‌تر و تر و تمیزتر است، به خصوص در اطراف دو طرف کاک‌پیت که در آن بارجبوردهای فعلی و سایر تشکیلات آیرودینامیکی دیده شده در ماشین ۲۰۲۱، که برای تاثیر گذاشتن بر جریان هوا در امتداد ماشین طراحی شده اند، دیگر وجود ندارند.

و همچنین آماده بازگشت خروجی‌های خنک کننده روی بدنه ماشین ها، که بعد از سال ۲۰۰۸ ممنوع شده بود، باشید. این خروجی ها در سال ۲۰۲۲ بار دیگر مجاز شده اند و منطقه ای کلیدی در آزادی عمل تیم ها برای بهره‌برداری بهینه از طراحی جدید خواهند بود.

وزن

با وجودی که به نظر نمی رسد اما وزن اتومبیل ها پنج درصد افزایش می یابد و از ۷۵۲ کیلوگرم به ۷۹۰ کیلوگرم می رسد. چرا؟ اول از همه اینکه چرخ های جدید سنگین تر هستند؛ به طور کلی وزن چهار چرخ و لاستیک‌ها حدود ۱۴ کیلوگرم سنگین تر از سال ۲۰۲۱ است. با این حال با توجه به اینکه لاستیک های جدید در کنار دیگر مزایایی که دارند، طوری طراحی شده اند که کمتر در معرض گرم شدن و خوردگی هستند، اکثر طرفداران موافق خواهند بود که این سنگین تر شدن بهایی است که ارزش پرداخت را دارد.

عامل دیگری که بر وزن خودرو تاثیر گذاشته است افزایش الزامات ایمنی است. با توجه به اینکه سختگیری ها در تست های تصادفات افزوده شده، این الزامات ایمنی جدید بیش از هر زمان دیگری از سلامت راننده ها محافظت خواهند کرد.

تگ ها


لوئیس همیلتون فرمول یک اتومبیل رانی مکس ورشتپن مسابقات فرمول یک