Banner

نسل جوان رئال مادرید؛ نسلی آماده معرفی یک فوق‌ستاره

با وجود کسب تساوی برابر کلوب بروژ، نسل جوان باشگاه رئال مادرید نسلی امیدبخش است، نسلی که می‌تواند یک فوق‌ستاره بزرگ را به دنیای فوتبال معرفی کند و مادریدی‌ها را یک بار دیگر به قله‌های رفیع موفقیت برساند....

به گزارش مدال، رئال مادرید مدت‌ها در بازار نقل‌وانتقالات به دنبال برندگان توپ طلا و ستارگان باشگاه‌های دیگر بود اما چند سالی‌ست که کهکشانی‌ها تغییر رویه داده‌اند و به دنبال بازیکنان جوانی رفته‌اند که کمتر فوتبال‌دوستی نامشان را شنیده اما اغلب مورد توجه چند تیم بزرگ اروپایی قرار دارند.

آغاز این تغییر سیاست کلان با جذب «مارتین اودگارد» - در آن زمان 16 ساله - در سال 2015 کلید خورد و  حالا قوهای سپید اسپانیا هر فصل حداقل یک ستاره جوان دیگر را به لیست خود اضافه می‌کنند و قصد دارند به زودی تیمی پر از فوق‌ستاره بر پایه همین جوانان تشکیل دهند. به همین بهانه به جذاب‌ترین و البته مستعدترین بازیکنان این استراتژی رئالی‌ها نگاه می‌اندازیم:


سرخیو رگیلون و لوکا یوویچ (به ترتیب در ماه‌های دسامبر 23 و 22 ساله خواهند شد)

این دو دقیقاً شامل این لیست نخواهند شد چرا که رگیلون محصول آکادمی باشگاه است و یوویچ هم سال گذشته در اروپا چهره شد.

رگیلون اکنون در سویا مسیر پیشرفت خود را ادامه می‌دهد و به زودی به تیم ملی اسپانیا هم خواهد رسید. «زین‌الدین زیدان» به نظر می‌رسد که چندان به او علاقه ندارد و شاید این بزرگ‌ترین مشکل رگیلون باشد. یوویچ هم برای حل مشکل گلزنی تیم جذب شده اما هنوز نتوانسته مانند سال گذشته در این امر موفق ظاهر شود و عدد صفر مقابل تعداد گل‌های او در فصل جاری خودنمایی می‌کند.

نمره: رگیلون 8 از 10 و یوویچ 7 از 10


براهیم دیاز (در ماه آگوست 20 ساله شد)

دیاز در زمستان گذشته از منچسترسیتی راهی رئال مادرید شد؛ آنهم به دلیل اینکه «زین‌الدین زیدان» شیفته سبک بازی او است. در اواخر فصل گذشته، او دقایق بالایی به کار گرفته شد و اگر در پیش فصل مصدوم نمیشد قطعاً در این فصل هم زیزو بیشتر از او بهره می‌برد.

او شجاع و مستعد است و می‌تواند به یکی از فوق‌ستاره‌های جهان فوتبال در آینده تبدیل شود. ترکیب او در کنار کوبو و رودریگو یک ترکیب رویایی و بسیار خطرناک خواهد بود.

نمره: 8 از 10


آندری لونین (در ماه فوریه 21 ساله خواهد شد)

لونین در جام جهانی جوانان مطابق انتظارات درخشید اما مشکل اصلی او پیدا کردن مقصدی مناسب در اسپانیا است که به او فرصت کافی جهت حضور در مستطیل سبز را بدهد. او فصل گذشته به شکل قرضی راهی لگانس شد اما به ندرت به میدان رفت و حالا در وایادولید پشت سر «جوردی ماسیپ» قرار گرفته است.

با جدایی «کیلور ناواس» در تابستان، رئال مادرید می‌توانست او را به سانتیاگو برنابئو برگرداند اما تصمیم گرفت به جای چنین اقدامی، آرئولا را به ترکیب خود اضافه کند.

نمره: 7 از 10


آلوارو اودریوزولا (در ماه دسامبر 24 ساله خواهد شد)

چهارشنبه شب دو هفته پیش و در جدال برابر اوساسونا، «آلوارو اودریوزولا» جلوتر از «دنی کارواخال» به میدان رفت و بسیار نیز خوب ظاهر شد. او مسن‌ترین بازیکن این لیست است اما باید از همه بیشتر برای تداوم حضور در مادرید و درخشش در آسمان پرستاره برنابئو تلاش کند. آلوارو در حمله فعال و موثر است اما در خط دفاع اغلب استحکام پایینی دارد. او می‌تواند دفاع را از چهره‌ای همانند «خسوس ناواس» بیاموزد و به امید هواداران مادرید تبدیل شود.

نمره: 7 از 10


مارتین اودگارد (در ماه دسامبر 21 ساله خواهد شد)

اگر پاس گلی که برای هم‌تیمی‌اش در مصاف با سویا ارسال کرد را هنوز ندیده‌اید، به هر کاری مشغولید رها کنید و به تماشای آن بنشینید کنید تا از دقت و دید این جوان نروژی لذت ببرید. هنگامی که او به رئال مادرید پیوست خود را گم کرده بود اما حالا به یک هافبک کامل تبدیل شده است. او پاس‌های بی‌نقصی دارد، همیشه در حال دویدن است، از قدرت بدنی و هوشی بالا بهره می‌برد و از همه مهم‌ـر در پست شماره 10 احساس راحتی می‌کند.

مارتین اکنون با قراردادی دو ساله به شکل قرضی راهی رئال سوسیداد شده و در همان احوالی خانه‌ای هم برای خود خریده است اما بدون شک به زودی به «سانتیاگو برنابئو» بازخواهد گشت. در واقع همین چند روز پیش بود که نشریه «آس» مدعی شد که مادریدی‌ها حاضر به پرداخت غرامت 2 میلیون یورویی اودگارد هستند تا او را سریع‌تر از موعد به خانه بازگردانند.

نمره: 9 از 10


رودریگو گوئس (در ماه ژانویه 19 ساله خواهد شد)

در تابستان حوالی باشگاه رئال مادرید این جمله زیاد به گوش می‌رسید: «وینیسیوس را فراموش کنید، رودریگو ستاره واقعی رئال در سال‌های آینده خواهد بود.» رودریگو در این فصل با تیم نخست تمرین و گاهی بازی می‌کند اما بیشتر باید برای تیم دوم به میدان برود؛ درست همان مشکلی که در گذشته اودگارد نیز با آن دست به گریبان شد. برای مثال چند هفته پیش، نه تیم نخست از او استفاده کرد و نه تیم دوم باشگاه توانست او را در اختیار داشته باشد اما به عنوان یار جانشین در جدال برابر اوساسونا به میدان رفت و کمتر از 95 ثانیه تور دروازه حریف را به لرزه درآورد. پیشتر از رودریگو، «رونالدو نازاریو» مهاجم اسطوره‌ای رئال مادرید در سال 2002 تنها 62 ثانیه پس از اولین بازی رسمی‌اش برای کهکشانی‌ها در مقابل آلاوز موفق به گلزنی شد و به این ترتیب گل مهاجم جوان و برزیلی مادرید مقابل اوساسونا از این حیث در رتبه دوم قرار گرفت.

کنترل توپ او حتی تمجید و تحسین «زین‌الدین زیدان» را نیز برانگیخت و همین امر امیدها را برای تبدیل شدن تو به ستاره اصلی تیم بیش از پیش کرده است.

نمره: 9 از 10


وینیسیوس جونیور (در ماه جولای 19 ساله شد)

وینیسیوس فصل گذشته به امید هواداران رئال مادرید در فصلی ناموفق تبدیل شد؛ امیدی که با حرکاتش هر خط دفاعی را نابود می‌کرد اما تمام‌کنندگی‌اش نقطه ضعفش بود و بارها موقعیت‌های نابی را از دست داد. با این وجود هواداران سال گذشته از عملکردش رضایت داشتند.

در فصل جدید اما حضور «ادن آزار» و «گرت بیل» شرایط را برای وینیسیوس سخت کرده و حالا نقطه ضعفش بیش از پیش به چشم می‌آید. البته او با یک گل جادویی برابر اوساسونا و اشک‌هایش پس از گل، خاطرات تلخ پس از مصدومیت سنگینش را به فراموشی سپرد و اگر تمام کنندگی‌اش هم بهبود پیدا کند، قطعاً به ستاره‌ای مهارناشدنی تبدیل خواهد شد.

نمره: 8 از 10


تاکه فوسا کوبو (در ماه ژوئن 18 ساله شد)

مهره از دست رفته بارسلونا، به یکی از خریدهای بزرگ رئال مادرید تبدیل شد. کوبو در «لاماسیا» تغذیه‌کننده اصلی و کلیدی «آنسو فاتی» بود تا اینکه مشکلات بارسلونا در جذب بازیکنان زیر 18 کوبو را به اجبار به ژاپن بازگرداند. بارسلونا تابستان برای جذب مجدد کوبو تلاش کرد اما رئال مادرید زودتر و جدی‌تر به دنبال او افتاد و توانست پدیده ژاپنی را به خدمت بگیرد.

کوبو در حال حاضر به شکل قرضی در باشگاه مایورکا توپ می‌زند. او سرعت و تکنیک بالایی دارد و می‌تواند در آینده بازیکنی باشد که رودریگو را در خط حمله تقویت تغذیه کند.

نمره: 8 از 10


بیشتر بخوانید:

تماشای بازی این 10 ستاره جوان را در لیگ قهرمانان از دست ندهید

تگ ها


رئال مادرید نسل جوان رئال مادرید کهکشانی‌ها قوهای سپید اسپانیا لالیگا فوتبال جهان مارتین اودگارد تاکه فوسا کوبو وینیسیوس جونیور رودریگو گوئس آلوارو اودریوزولا آندری لونین براهیم دیاز سرخیو رگیلون لوکا یوویچ یادداشت اختصاصی رئال مادرید لالیگا فوتبال