نشست خبری مربیان دوتیم ماشین سازی تبریز و استقلال خوزستان

محمدرضا مهاجری و کریم بوستانی در نشست خبری پس از دیدار استقلال خوزستان و ماشین سازی شرکت کردند....

محمدرضا مهاجری و کریم بوستانی در نشست خبری پس از دیدار استقلال خوزستان و ماشین سازی شرکت کردند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی گفت: خداراشکر در روزی که شرایط لازم را برای بازی کردن نداشتیم توانستیم پیروز شویم.


به گزارش مدال، محمدرضا مهاجری در نشست خبری پس از دیدار استقلال خوزستان مقابل ماشین‌سازی اظهار داشت: بعد از یک تعطیلی 50 روزه بازی کردن در خانه حریف، حریفی که انتحاری بازی کرد سخت بود. برای ما قابل پیش‌بینی بود که استقلال خوزستان با توجه به شرایطش در این بازی می‌آید که ما را ببرد چون با برد مقابل ما می‌توانست به آینده امیدوار باشد. من این شرایط را سال گذشته در پدیده تجربه کرده بودم. گل زودهنگامی روی ضربه ایستگاهی زدیم و خداراشکر در روزی که شرایط لازم را برای بازی کردن نداشتیم توانستیم پیروز شویم. این برد ما را امیدوار کرد و خوشحالم که توانستیم دروازه‌مان را بسته نگه داریم و یک خبر خوب و شیرینی خوبی را برای مردم تبریز داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه‌مان این است که تیم را برای بردن و بازی کردن آماده کنیم. شاید اگر حریف امروز‌مان تیم دیگری بود با توجه به حریف‌مان استراتژی‌مان را مشخص می‌کردیم. ما در این بازی توانستیم از بازی‌مان جواب بگیریم، 2-3 موقعیت دیگر هم داشتیم ولی یک مقدار بچه‌ها به خاطر بدنسازی و اردوهای پرفشاری که داشتیم سنگین بودند. ما 3 بازیکن ارزشمندمان را از دست دادیم ولی بازیکنان خوبی گرفتیم و قطعا در آینده خبرهای خوبی از ما می‌شنوید.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی گفت: استقلال خوزستان با محدودیت‌ها و ویژگی‌های که داشت تمام تلاشش را کرد و من به آنها خسته‌نباشید می‌گویم. ما با توجه به اینکه امروز شرایط لازم را نداشتیم فوتبال خوبی بازی کردیم و 3 امتیاز را گرفتیم. زمین چمن ورزشگاه هم برای اولین بار است که می‌بینیم کیفیت خوبی نداشت. خدا نکند که با جدا شدن باشگاه فولاد از این ورزشگاه، کیفیت این زمین بد شود. امیدوارم که هیئت فوتبال و مسئولان فوتبال خوزستان تمهیداتی داشته باشند که این زمین و ورزشگاه را حفظ کنند. همیشه فوتبال خوزستان شاداب و پرطراوت و خوب بوده که نباید این فوتبال خوب را از خوزستان دریغ کنیم.

مهاجری افزود: ما می‌خواهیم بهترین نتیجه را بگیریم. با توجه به شرایطی که در نقل و انتقالات نیم فصل وجود دارد این بازیکنانی که جذب کردیم بهترین هستند، من اعتقاد دارم که فرشاد سالاروند فوتبالیست شایسته‌ای است و خوشحالیم که به خدمت گرفتیم، امیدوارم بقیه بازیکنانی هم که جدیدا به ما اضافه شدند بتوانند با ما سریع‌تر هماهنگ شوند. ما 50 روز سخت را با دو اردوی پرفشار پشت سر گذاشتیم ولی هنوز برای رسیدن به آن ایده‌الی که مدنظر من است فاصله داریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال در مدتی که در ایران حضور داشت با فساد و دست‌های پشت پرده مبارزه کرد؟ گفت: درباره مبارزه با فساد نیاز به مدرک و مستندات هست و من نمی‌توانم صحبتی کنم. شما دیدید خیلی از بازیکنان بزرگ تیم ملی که از تیم جدا شدند آن زمان هم اعتراض کردند ولی کی‌روش پای کنار گذاشتن آنها ایستاد. کی‌روش سطحش از فوتبال ما بالاتر بود. ما کسی را که در سطح کی‌روش می‌آوریم باید ابزار و زیرساخت آن را مهیا کنیم. شما ببینید بازی‌های تدارکاتی ما با چه تیم‌هایی بود و تیم‌های مقابل ما چه تیم‌هایی بازی کردند. کی‌روش اشکالاتی داشت ولی همیشه دشمنانی داشت و همیشه سعی کرد با آنها بجنگد و اگر ما بستر کار را برای او فراهم می‌کردیم چه بسا که قهرمان جام ملت‌ها می‌شدیم و حتی می‌توانستیم در جام جهانی هم از گروه‌مان صعود کنیم. ما ایرانی‌ها همیشه خوش‌استقبال و بدبدرقه بودیم. کی‌روش خیلی مبارزه کرد و 8 سال با همه ناملایماتی‌ها در فوتبال ما دوام آورد ولی اشکالاتی هم داشت که اگر درست مدیریت می‌شد نتیجه می‌گرفتیم. ما در تیم‌های پایه هم از او می‌توانستیم استفاده کنیم که متاسفانه استفاده‌ای نداشتیم.

کریم بوستانی در نشست خبری پس از دیدار مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم و بازیکنان فوق‌العاده بودند. می‌توانستیم 3-4 گل برسیم، اما دقت نکردیم. ماشین‌سازی تیم بسیار خوبی است و کادر فنی خیلی خوبی دارد.

وی ادامه داد:‌ ما از ماشین‌سازی بهتر بودیم، اما در نهایت بازنده شدیم و سه امتیاز را از دست دادیم. این سه امتیاز برای ما خیلی مهم بود. فکر می‌کردیم می‌توانیم ماشین‌سازی را شکست دهیم و در جدول بالا بیاییم، اما نتوانستیم به پیروزی برسیم. خیلی خوب بازی کردیم، اما حریف از یک ضربه ایستگاهی که کسی فکرش را نمی‌کرد، به گل رسید و اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد. توپ و میدان دست تیم ما بود، اما ماشین‌سازی به خوبی از ضدحملات استفاده کرد.

سرمربی استقلال خوزستان درخصوص صحبت خبرنگاری که معتقد بود بازیکنان این تیم جنگندگی لازم را نداشتند، تصریح کرد: نیمه اول بازی دست ما بود، اما حریف در کل بازی یک یا دو موقعیت داشت و به پیروزی رسید. ما 5-4 موقعیت خیلی خوب داشتیم و در ابتدای نیمه دوم یک پنالتی صدردرصد را برای ما نگرفتند. با اینکه به تازگی 6 داور در زمین حضور دارند، اما پنالتی ما دیده نشد. اگر این خطا پنالتی اعلام می‌شد و به گل می‌رسیدیم، گل‌های بعدی را هم به ثمر می‌رساندیم، اما نیمه دوم خوب نبودیم. نه اینکه ماشین‌سازی موقعیت گل داشته باشد، اما در ضدحملات به دروازه ما نزدیک می‌شد. حریف در حفظ توپ در نیمه دوم بهتر از ما بود و در این نیمه بود که توانست به برتری برسد.

«این بازی برای ما 9 امتیازی بود و روی آن خیلی حساب کرده بودیم.»، بوستانی با بیان این جمله گفت: در فوتبال گاهی این اتفاقات پیش می‌آید. ماشین‌سازی روی یک اشتباه و یک موقعیت به گل رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که غیبت یونس دلفی و ایمان مبعلی چقدر روی این شکست تأثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: مبعلی شرایط متفاوتی داشت. او مصدوم بود و در تیم ما بازی نمی‌کرد. مبعلی از جمع ما جدا شد و الان هم بازی نمی‌کند. او دوست داشت که به فولاد برود. البته دوست داشت در جمع ما بماند، اما پس از توافقی که میان استقلال خوزستان و فولاد صورت گرفت، قرار شد که به فولاد خوزستان برود و مربی این تیم باشد.

سرمربی استقلال خوزستان در ادامه افزود: قرارداد دلفی سه ماه دیگر با باشگاه استقلال خوزستان به اتمام می‌رسید. او از رده‌های پایه در باشگاه حضور داشت و توافق کرد که به بلژیک برود و پیشرفت کند. قرار شد باشگاه بلژیکی مبلغی را به باشگاه استقلال خوزستان بدهد تا باشگاه آن را به ساکونی پرداخت کند، 6 امتیاز کسر شده بازگردد و پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه باز شود. فکر می‌کنم بخشی از مبلغ مورد نظر برای ساکونی از رضایت‌نامه دلفی تأمین شود و باشگاه هم بخش دیگر این مبلغ را پرداخت کند.

بوستانی با اشاره دوباره به عملکرد ضعیف آبی‌پوشان خوزستانی در نیمه دوم تصریح کرد: در این نیمه تغییراتی ایجاد کردیم. وحید نامداری را که در دفاع راست بود، به هافبک راست منتقل کردیم. نمی‌دانم مشکل وحید چیست. با این حال با تجمع مدافعان ماشین‌سازی، فرصت کمی به بازیکنان ما رسید. مدافعان حریف خیلی جمع می‌شدند، اما در ضدحملات باز می‌شدند و خیلی خوب کار می‌کردند. به چنین تیمی گل زدن خیلی سخت است. ماشین‌سازی در نیمه اول باز بازی کرد و به گل رسید، اما در نیمه دوم بازی بسته‌ای ارائه کرد و کار ما سخت شد. ما هم سیستم را به 2-4-4 تغییر دادیم، اما نتوانستیم به گل برسیم.