نشست خبری مربیان دو تیم تراکتورسازی و نساجی مازندران

جلالی: شاگردانم با تمام وجود بازی کردند/ لینکز: برای تعطیلات به ایران نیامده‌ام...
جلالی: شاگردانم با تمام وجود بازی کردند/ لینکز: برای تعطیلات به ایران نیامده‌ام

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: امروز در دیدار مقابل نساجی اشتباهات فردی زیادی داشتیم.

به گزارش مدال، جورج لینکز پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر نساجی قائمشهر در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: امروز دو نیمه متفاوت را شاهد بودیم. شرایط تیم نساجی را می‌دانستیم. از شرایط زمین و هواداران این تیم با خبر بودیم. ما می‌توانستیم در نیمه دوم فرصت‌های خود را تبدیل به گل کنیم اما اینگونه نشد و گل خوردیم. نمی‌خواهم درمورد اشتباهات فردی صحبت کنم که امروز رخ داد.

وی ادامه داد: درمورد صحنه پنالتی باید بگویم که داور (سیدعلی) مسئول است و نمی‌دانم چه باید بگویم. بعد از آن صحنه هم فرصت‌های گلزنی زیادی داشتیم. در لحظات تک به تک تمرکز کافی را نداشتیم. در کل از عملکرد تیمم راضی هستم. حالا باید آماده شویم برای بازی روز جمعه مقابل استقلال که بسیار سخت است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز خاطرنشان کرد: ما نباید به تیم‌های دیگر توجه کنیم. باید بازی به بازی پیش‌ برویم و ببینیم که چه شرایطی رخ می‌دهد. بهتر است که به زمان حال نگاه کنیم و توجهی به گذشته و آینده نداشته باشیم. نکته کلیدی بازی امروز صحنه پنالتی بود. در جام ملت‌های آسیا و جام‌جهانی هم اشتباه رخ می‌دهد، اما امروز اشتباهی رخ داد که نمی‌توان آن را فراموش کرد. ریتم بازی ما در نیمه دوم بهتر شد.

لینکز درخصوص تاثیر هواداران نساجی عنوان کرد: ما هواداران بسیار خونگرمی در تبریز داریم و نساجی هم همین شرایط را دارد. این موضوع همیشه برای میزبان مفید است. در تبریز هم هواداران خوبی داریم که همیشه حامی تیم هستند. از حالا تمرکز ما روی بازی جمعه است.

وی درپاسخ به این سوال که آیا برای قهرمانی به تبریز آمده است یا خیر، تصریح کرد: برای تعطیلات به ایران نیامده‌ام. هدف ما در طولانی مدت محقق خواهد شد، اما بهتر است که بازی به بازی جلو برویم. تنها تضمینی که می‌کنم این است که سخت کار می‌کنم تا یک باشگاه حرفه‌ای بسازیم و هفته به هفته بهتر شویم. با این حال ممکن است در برخی بازی‌ها برنده و در برخی بازی‌ها بازنده باشیم.

مجید جلالی پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: فکر می‌کنم اصلی‌ترین چیز این است که هوادارانی که این فضا را در ورزشگاه ایجاد کردند، حفظ و از آنها تشکر کنیم. آنها بودند که فضایی را ایجاد کردند تا ما بتوانیم در نیمه دوم برگردیم.

وی افزود: زمان کوتاهی است که با این تیم تمرین می‌کنیم، اما بازیکنانم متعهد و پایبند هستند. امروز مقابل تیمی که فوق‌العاده باتجربه بود، بازی کردیم. دیدید که در شروع بازی چطور باتجربه خودشان را از زیر فشار در آوردند و پیش افتادند. فقط بازیکنان باتجربه می‌توانند این کار را انجام دهند، اما من به تیمم، بازیکنانم و این هواداران افتخار می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در مورد اینکه سرمربی تراکتورسازی گفته  یک پنالتی از این بازی طلبکار هستند و سیدعلی یک پنالتی برای آنها نگرفته است و نظر شما در خصوص داوری چیست، گفت: داور به نظرم سعی کرد که قضاوت خوبی داشته باشد و منصفانه سوت بزند. دوست دارم همه داوران وقتی وارد فضای ورزشگاهی می‌شوند که جو آن یکطرفه است، به همین شکل بدون جانبداری قضاوت کنند. داوران در جوهایی مثل بازی ما در اصفهان یا حتی در تبریز این‌گونه قضاوت نکرده بودند. باید صحنه را مجدداً ببینم، اما امروز فکر می‌کنم قضاوت خوبی بود. در آن صحنه من دیدم که داور قصد داشت پنالتی بگیرد، اما آوانتاژ داد که اگر تیم حریف این صحنه را ببینند، خودشان متوجه می‌شوند.

جلالی در مورد اینکه آیا روی مهدی محمدنظری پنالتی صورت گرفت یا نه، اظهار داشت: صحنه آخری هم که روی نظری اتفاق افتاد، باید مجدداً آن را ببینم و فیلم را بازبینی کنم، چون اکنون نمی‌توانم بگویم پنالتی بوده یا نه.

وی درباره عملکرد دافه و اینکه آیا او خوب بازی کرده است یا نه، گفت: گفتم که او بازیکن خوبی است و یک سال هم در پیکان پیش من بود. از او شناخت دارم و در گرجستان هم که بود یک ماه تمرین نداشت و ما او را به تیم آوردیم. او هفت هشت روز است به ما اضافه شده و در چنین فضایی بازی کرد که به نظرم با شرایطی که داشت، عملکردش بد نبود.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در واکنش به این مسئله که اگر بازیکن خوبی بوده است چرا او را این فصل در پیکان حفظ نکردید، گفت: چون قرارداد دلاری می‌خواست امضا کند و باشگاه پیکان این فصل هیچ قرارداد دلاری را قبول نکرد.

جلالی در واکنش به این مسئله که آیا فرشاد فرجی بهتر از حمیدرضا دیوسالار است یا نه و آیا دیوسالار در لیست خروجی باشگاه بوده است، تصریح کرد: تا جایی که من می‌دانم، دیوسالار اصلاً در لیست خروج ما نبوده است. برای اولین بازی نیم‌فصل هم فرشاد فرجی محروم بود و این ترکیب خط دفاعی را در اصفهان گذاشتیم و خوب بازی کردند. منطق می‌گوید وقتی این ترکیب خوب بازی می‌کند، حفظ شود. فرشاد بازیکنی خوبی است و خودش را در بازی‌های دوستانه هم نشان داده است. با این حال شما دیدید که امروز ما علی شجاعی را هم نداشتیم. حتی مهرداد عبدی هم نبود. همه آنها بازیکنان خوب ما هستند. ما حالا حالاها بازی داریم و همه این بازیکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در خصوص اینکه در مدت کوتاهی که آمده چه کارهایی انجام داده است که نساجی چشم‌نواز بازی می‌کند، اظهار داشت: در زمان کوتاهی که با تیم کارم را شروع کرده‌ام، سعی کردیم کار را خوب انجام دهیم. جلساتی با بازیکنان داشتیم و سعی کردم در این جلسات باور بچه‌ها را نسبت به شایستگی خودشان افزایش بدهم. خوشحالم که در نیمه دوم چنین فوتبال خوبی را انجام دادند. به آنها گفته‌ام که امیدوارم باورشان به خودشان به اندازه من شود. به لطف خدا ما روزهای خیلی خیلی خوبی هم خواهیم داشت.

وی در واکنش به این مسئله که نساجی شروع خوبی داشت، اما در ادامه اُفتی کرد که باز هم در نیمه دوم جبران شد و بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت، گفت: ما همان‌طور که شما گفتید، شروع خوبی هم داشتیم. با یک تیم بزرگ مواجه بودیم که بازیکنان بزرگی هم داشت. بازیکنانی که کاملاً می‌دانستند در شرایط سخت بازی چگونه کار را در بیاورند. ما بین دو نیمه سعی کردیم روی محورهایی که بیشتر نقطه ضعف تراکتورسازی است، متمرکز شویم. وقتی این کار را انجام دادیم، دیدید که توانستیم گل مساوی را هم بزنیم و یک امتیاز از این بازی بگیریم.

جلالی درباره اینکه امین رضایی در غیاب حامد لک عملکرد خوبی داشت و آیا بازهم به او اعتماد می‌شود یا نه، گفت: رضایی جوان خوبی است. وقتی یک جوان آنقدر اعتمادبه‌نفس دارد که شایستگی خودش را نشان می‌دهد، این پیام را به ما می‌دهد که بیشتر به او اعتماد کنیم.

وی درباره اینکه چرا تیم نساجی در قائمشهر تمرین نمی‌کند، گفت: ما دوست داریم و چه کسی بدش می‌آید در بین این هواداران خوب و در این فضای خوب مستقر شود، اما گویا یکسری مشکلات وجود دارد. بالاخره استقرار بازیکنان در اینجا هم سخت است که باید دوباره هزینه بدهند و هم اینکه امکانات مناسب نیست. هزینه‌های حضور در اینجا بیشتر است، اما ما دوست داریم که اینجا تمرین کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی درباره دلیل تعویض امید سینگ گفت: ما روی یک مناطقی از زمین حساب کرده بودیم. در آن مناطق امید واقعاً نتوانست آنچه برنامه‌ریزی ما بود انجام دهد و او را تعویض کردیم. در حالی که همین امید سینگ در بازی با ذوب‌آهن خوب بازی کرد، 90 دقیقه هم در زمین بود، اما امروز نتوانست این کار را انجام دهد و آن منطقه هم برای ما حساس بود. به نظرم آبشک هم امروز خیلی خوب بازی کرد و به جز یکی دو اشتباه، مشکلی وجود نداشت.