نشست ستاد عالی بازی های المپیک با ۵ فدراسیون المپیکی

نشست اعضای ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی طی هفته جاری با حضور نمایندگان ۵ فدراسیون المپیکی برگزار می‌شود تا در خصوص مسائل پیرامون آنها بحث و تصمیم‌گیری شود....

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی متشکل از نمایندگان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک سه شنبه تشکیل جلسه می‌دهد. این نشست که به ریاست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش برگزار می‌شود به بررسی مسائل المپیکی پیرامون ۵ رشته اختصاص دارد.

کاراته، تیروکمان، بوکس، شمشیربازی و دوومیدانی رشته‌هایی هستند که قرار است در نشست پیش رو و در حضور مسئولان مربوطه آنها، وضعیت‌شان برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ بررسی شود.

نمایندگان این ۵ رشته المپیکی طی هفته‌های گذشته در جلسات کمیته کارشناسی ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی شرکت داشته و پیرامون المپین های خود گزارش لازم را ارائه کرده بودند. بررسی نهایی این گزارش‌ها در نشست ستاد عالی در حضور شخص وزیر ورزش و رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک انجام می‌شود. این نشست ساعت ۱۰ صبح سه شنبه در محل وزارت ورزش آغاز می‌شود.

کاراته و شمشیربازی با ۴ سهمیه، بوکس و دوومیدانی با ۲ سهمیه و تیروکمان با یک سهمیه حضور خود در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را قطعی کرده‌اند.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک مردادماه سال آینده برگزار می‌شود.

تگ ها


ستاد عالی بازیهای المپیک و آسیایی المپیک ۲۰۲۰ توکیو تیروکمان بوکس دوومیدانی وزیر ورزش و جوانان سید رضا صالحی امیری