نشست صالحی امیری با رئیس کمیته ملی المپیک قطر در عمان

رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مجمع عمومی شورای المپیک آسیا با شیخ جوعان بن حمد بن خلیفه آل ثانی رئیس کمیته ملی المپیک قطر دیدار و گفتگو کرد....

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئولان کمیته ملی المپیک قطر با توجه به نامزدی و رقابت این کشور با عربستان برای میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰، نشستی را با مسئولان کمیته ملی المپیک کشورمان در مسقط عمان برگزار کردند.

بر این اساس سید رضا صالحی امیری در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از همکاری، دوستی و ارتباطات بسیار خوب دو کشور طی چندسال گذشته گفت: روابط سیاسی و اقتصادی ایران و قطر در طول زمان همیشه خوب بوده و امیدواریم که این رابطه بهتر هم بشود؛ همچنین در بحث ورزشی هم با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالای قطر بخصوص در زیرساخت‌ها امیدواریم که روز به روز بتوانیم این روابط را توسعه و گسترش دهیم.

صالحی امیری با اشاره به تفاهم نامه پیشنهادی ورزش ایران و قطر اظهارکرد: خوشبختانه مفاد تفاهم نامه پیش ازاین در تهران مطرح و برای بررسی بیشتر به قطرارسال شد امیدوارم هر چه زودتر تفاهم نامه آماده و به امضا برسد تا بتوانیم همکاری را آغاز کنیم.

وی افزود: با اجرایی شدن این تفاهم نامه و استفاده از زیر ساخت‌های قطر و ایران، تبادل مربی، برپایی اردوهای مشترک و برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک می‌توان موجبات رشد سطح ورزش دوکشور را فراهم کرد.

طی این تعهد در رشته‌هایی که قطری‌ها قوی‌تر هستند به ما کمک کنند و در رشته‌هایی مثل کشتی، تکواندو، وزنه برداری و کاراته و والیبال ما به آنها کمک کنیم.

در ادامه این نشست شیخ جوعان بن حمد بن خلیفه آل ثانی رئیس کمیته ملی المپیک قطر که جزو خانواده سلطنتی این کشور است از میزبانی و پذیرایی ایران از هیأتی که به تهران اعزام شده بودند تقدیر و تشکر کرد و ابراز تمایلش برای حضور در ایران را اعلام کرد و گفت حتماً در اولین فرصت در ایران حضور خواهم یافت و شاید در همین سفر تفاهم نامه را امضا نهایی کنیم.

وی ادامه داد: از هیچ تلاش و کوششی برای ارتقا سطح روابط ورزشی بین کمیته ملی المپیک دو کشور دریغ نخواهیم کرد. همانطور که شما گفتید رابطه ایران و قطر همیشه خوب بوده است و من هم تمام تلاشم را برای حفظ این رابطه خوب و بهتر شدن آن خواهم کرد؛ چراکه ایران در مقاطع بسیار حساس به کمک قطر آمده و ما هیچ گاه این خدمات را فراموش نمی‌کنیم و به واسطه همین خدمات دوستی و همسایگی خوب و دیرینه سعی می‌کنیم روابط را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

در ادامه دیدار صالحی امیری درخصوص حذف کاراته از المپیک ۲۰۲۴ مباحثی را مطرح کرد و اظهار داشت: از قطر می‌خواهیم به کمپینی که با همراهی ایران و کنفدراسیون کاراته آسیا تشکیل شده است کمک کند تا بتوانیم با وجود سختی‌های بسیار کاراته را مجدد به المپیک برگردانیم گرچه کار سختی است و پیگیری بسیار می‌خواهد اما برای المپیک‌های بعدی باید تلاشمان را انجام دهیم.

سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ساحلی سانیای چین و فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک نیز در این نشست حضور داشتند. همچنین سجادی و پیمان فخری گزارش‌هایی را در خصوص کاروانهای اعزامی برای بازی‌های پیش رو برای رئیس کمیته ملی المپیک قطر ارائه کردند و رئیس کمیته ملی المپیک قطر هم وضعیت کاروان این کشور را تشریح کرد.

تگ ها


سید رضا صالحی امیری کمیته ملی المپیک قطر