نصب دوربین در ورزشگاه ها دنباله رو پروژه آزادراه تهران-شمال!

آرای کمیته انضباطی درخصوص دربی صادر و مشخص شد روال کار همچنان به صورت قبل است و هیچ تغییری حاصل نشده است....

آرای کمیته انضباطی درخصوص دربی صادر و مشخص شد روال کار همچنان به صورت قبل است و هیچ تغییری حاصل نشده است.

به گزارش خبرنگار مدال، وقتی قرار بر این شد که لیگ نوزدهم به دلیل استانداردسازی و تجهیز ورزشگاه ها به تعویق بیافتد، تأکید مسئولان فدراسیون فوتبال علاوه بر بلیت‌فروشی الکترونیکی و شماره‌دار کردن صندلی‌ها، بر نصب دوربین‌هایی بود که بتوانند چهره‌ هواداران را تشخیص دهند. 
حالا بعد از گذشت 5 هفته از لیگ برتر و برگزاری دربی همیشه پرحاشیه تهران صدور احکام انضباطی مربوط به این دیدار، مشخص کرد که استادیوم ها تغییر چندانی با گذشته نداشته اند و از نصب دوربین های چهره نگار هم خبری نیست.
سوالی که باید از مسئولان کمیته انضباطی پرسیده شود این است که آیا از طریق دوربین‌های نصب شده در ورزشگاه موفق به شناسایی متخلفان شده‌اند؟ اگر چنین است چرا بازهم هواداران یک تیم مجازات می شوند و همه با هم تاوان ندانم کاری برخی را پس می دهند پس چهره نگاری در چه مواردی باید به کار بیاید؟ در پی این پرسش فتاحی روی خط برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که دوربین‌های تشخیص چهره هنوز در ورزشگاه‌ها نصب نشده‌اند!
نکته جالب توجه این است که خبرهای رسیده حاکی از آن است که این دوربین ها هنوز حتی خریداری نشده اند که بخواهند در ورزشگاه نصب بشوند ضمن این که باید گفت فقط استادیوم آزادی حداقل به تعداد 134 عدد از این دوربین ها نیاز دارد، دوربین هایی که بسته به کارایی شان بین 5 تا 40 میلیون تومان قیمت دارند.
با این حساب باید گفت که نصب دوربین ها در استادیوم ها پروسه ای بسیار طولانی است که قطعا حالا حالاها به سرانجام نمی رسد.
باید منتظر ماند و دید بالاخره پروژه آزادراه تهران-شمال زودتر به بهره برداری نهایی می رسد یا استانداردسازی ورزشگاه ها و نصب دوربین ها در استادیوم های ایران؟!

 

بیشتر بخوانید:

هواداران سرخابی در کدام بازی‌ها محروم هستند؟

تگ ها


باشگاه استقلال باشگاه پرسپولیس دربی ورزشگاه آزادی دوربین چهره نگار فوتبال