نصب مجسمه یوهان کرویف در ورزشگاه نیوکمپ +عکس

سران باشگاه بارسلونا برای بزرگداشت یاد و خاطره یوهان کرویف، اسطوره فقید این باشگاه، مجسمه بزرگی از این اسطوره هلندی را ساخته و در باشگاهشان قرار دادند...

نصب مجسمه یوهان کرویف در ورزشگاه نیوکمپ +عکس

به گزارش مدال، مجسمه یوهان کرویف، ساخته کوری آمرلان فن نیکرک هلندی است. آقای فن نیکرک 72 ساله و یک مجسمه‌ساز و نقاش مشهور هلندی است. او تجربیات هنری زیادی دارد و به همین خاطر هم ساخت مجسمه کرویف را به او سپردند.

این مجسمه از جنس برنز است و 3.5متر طول دارد و وزن آن حدودا 3500 کیلوگرم است. مجسمه ساز هلندی 4 ماه وقت صرف ساخت این مجسمه کرد تا به موقع به مراسم رونمایی برسد. کوری آمرلان تجربه ساخت مجسمه‌های مختلفی در کشور هلند دارد و به عنوان مثال مجسمه برخی از چهره‌های فوتبالی هلند از جمله فرانک ریکارد و رینوس میچل را که در فدراسیون فوتبال هلند در شهر زیست نصب هستند، شاهکار اوست.

این مجسمه در باشگاه بارسلونا نصب شد و در مراسم رونمایی از آن مدیران ارشد باشگاه و شهردار بارسلونا و اعضای خانواده کرویف از جمله همسر او و دختر و پسرش حضور داشتند.

جوردی کرویف، پسر یوهان کرویف دراین باره گفت: "این برای ما افتخار بزرگی است و فقط می توانیم از مقامات بارسلونا تشکر کنیم. اینجا، در نزدیکی جایگاهی ویژه که پدرم سالها دراینجا حضور داشت. این مجسمه باید همینجا باشد."

بارتومئو رئیس باشگاه بارسلونا هم گفت: "زمانی که کرویف ما را ترک کرد، جای خالی او را کاملاً حس کردیم. حالا ما بدون مردی ماندیم که ذهنیت گروهی باشگاه ما را تغییر داد؛ بدون سرمربی‌ای که پایه و اساس فوتبال امروز بارسلونا را متحول کرد."

اخبار مرتبط:

جدایی قریب به یقین ستاره کروات از بارسلونا

نصب مجسمه یوهان کرویف در ورزشگاه نیوکمپ +عکس

تگ ها


مجسمه یوهان کرویف جوزپ ماریا بارتومئو جوردی کرویف اسطوره بارسلونا فوتبال جهان ورزشگاه نیوکمپ بارسلونا لالیگا فوتبال