نصراصفهانی: تیراندازان نیاز به رقابت دارند

مربی تیم ملی تپانچه ایران گفت: ما مقداری فشنگ داشتیم که مجبوریم به صورت قطره چکان از آن استفاده کنیم....

به گزارش "ورزش سه" محسن نصراصفهانی در گفت‌وگو با  فارس، درباره وضعیت و تمرینات ملی‌پوشان تپانچه، اظهار داشت: بچه‌ها وضعیت خوبی دارند اما ما نیاز داریم که آنها در رقابت باشند. حتی اگر تمرینات با کیفیت بالایی برگزار می‌شود اما لازم است که ورزشکاران در رقابت محک جدی بخورند. یک مرحله رقابت برابر با ۳ ماه تمرین است.

وی درباره حضور در یک تورنمنت اروپایی، عنوان کرد: چند کشور اروپایی توافق کرده‌اند به صورت دوستانه تورنمنتی را برگزار کنند البته هنوز زمان و مکان مشخص نیست. اگر این تورنمنت اجرایی شود در نظر داریم هماهنگ کنیم تا بتوانیم در آن شرکت کنیم.

نصراصفهانی ادامه داد: ما از فدراسیون خواسته‌ایم مسابقات داخلی را برگزار کند. در مسابقه است که نقاط ضعف و قوت ورزشکار مشخص می‌شود. شاید یک ورزشکار در تمرینات خوب باشد اما عملکرد او در رقابت مشخص می‌شود.

مربی تیم ملی تپانچه ایران درباره فشنگ‌هایی که در آلمان مانده و هنوز وارد ایران نشده، خاطرنشان کرد: قبل از کرونا در سفری که به آلمان داشتیم مقداری فشنگ خریداری شد اما بخشی از آن به خاطر محدودیت‌هایی که بود در آلمان مانده است. اگر به تورنمنت اروپا برویم می‌توانیم این فشنگ را وارد کنیم.

نصراصفهانی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با این بحران کرونا و محدودیت‌های سفر چگونه فشنگ تهیه می‌کنید، تصریح کرد: ۲-۳ ماه فعالیت‌ها به صورت مجازی و بدنسازی بود. ما هم از طریق فضای مجازی بچه‌ها را رصد می‌کردیم.کار نکردن با فشنگ قطعا ضربه می‌زند.

وی درباره اینکه تمرینات مسافت ۲۵ متر به دلیل کمبود فشنگ به خوبی برگزار نمی‌شود، گفت: ما مقداری فشنگ داشتیم که مجبوریم به صورت قطره چکان از آن استفاده کنیم. هانیه رستمیان هفته‌ای یک جلسه در آزادی تمرینات فشنگ را دارد. ما جزو نخستین رشته‌ها بودیم که تمرینات را شروع کردیم. ۳-۴ ماه است که هفته‌ای ۳ جلسه در آزادی تمرین داریم. فشنگ ما فشنگ تمرین است نه مسابقه. برای رکوردگیری به فشنگ‌هایی نیاز داریم که در آلمان مانده است.

مربی تپانچه در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که گلنوش سبقت‌الهی در اصفهان تمرین می‌کند اما این موضوع را مطرح کرده که شرایط تمرین ۲۵ متر را ندارد و از طرفی درخواست ساچمه داشته، خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط مناسبی در اختیار او نیست چرا که در اصفهان فضای ۲۵ متر نداریم. من مقداری از فدراسیون ساچمه گرفتم به او رساندم.

وی افزود: سبقت‌اللهی این موقعیت را دارد که ا ز طریق رنکینگ بتواند در مسافت ۲۵ متر سهمیه بگیرد و تلاش هم این است که این اتفاق رخ دهد. مسابقات جهانی که رنک دارد احتمالا اسفند یا فروردین برگزار خواهد شد. قبل از اعزام به مسابقات، می‌توانیم با ۲ ماه تمرین با فشنگ سبقت‌اللهی را سطح ایده‌آل برسانیم.

تگ ها


تیراندازی