نصرالله عبداللهی:دعوای شفر و خطیر روی تیم تاثیر نمی‌گذارد

مدیر فنی تیم استقلال گفت:مشکلات استقلال از بی‌پولی است. مدیران استقلال در تلاشند این مشکل را برطرف کنند. پول باشد مشکلات هم حل می‌شود....

به گزارش مدال،استقلال در حالی امروز به مصاف پارس‌جنوبی جم می‌رود که در دوره رفت به این تیم باخته بود. آبی‌ها این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و باید دید آینده این تیم با وجود حواشی و بحران‌های زیاد روشن خواهد بود یا نه. نصرالله عبداللهی، مدیر فنی تیم استقلال در همین ارتباط گفت‌وگویی انجام داده که می‌‌خوانید.

 

استقلال با حواشی زیاد ایجاد شده در طول هفته امروز به مصاف پارس‌جنوبی می‌رود. نگران نیستید؟

بچه‌ها زمانی که به میدان می‌روند به فکر حواشی نیستند بلکه به فکر هواداران و آبروی خودشان هستند. ان‌شاءالله در بازی با پارس‌جنوبی هم با پیروزی از زمین مسابقه خارج می‌شوند.

چرا استقلال مقابل تیم‌های بزرگ نمی‌تواند نتیجه بگیرد؟

نه! این‌طور نیست. تیم یک زمانی نتیجه نمی‌گرفت، به هر حال یک اتفاق بوده است. در دیدار با تراکتورسازی هم می‌توانستیم پیروز شویم که این اتفاق نیفتاد.

به هر حال مشکلات تیم به‌قدری زیاد شده که بازیکنان هم حتی صدای اعتراض‌شان بلند شده است.

مشکلات استقلال از بی‌پولی است. مدیران استقلال در تلاشند این مشکل را برطرف کنند. پول باشد مشکلات هم حل می‌شود.

قرار نیست اسپانسر باشگاه کمکی به تیم کند؟

اسپانسر تا پایان سال به باشگاه واریزی داشته و اگر قرار بر این باشد که آنها پولی به ما بدهند، مربوط به سال بعد می‌شود.

یعنی پولی از اسپانسر پیش‌خور شده؟

بله، مجبور بودند که پیش‌خور کنند!

هواداران تیم شما گلایه دارند که چرا پرسپولیس از نظر امکانات شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد.

اسپانسر برای هر دو تیم پول واریز کرده اما پرسپولیس به‌خاطر حضور در فینال آسیا حدود ۲۰، ۳۰ میلیارد تومان دریافتی داشته و تیمش را با همین مبلغ راه انداخته است.

حواله بازیکنان تیم باید نقد شود، آیا با وجود شرایط بد مالی باشگاه، این اتفاق می‌افتد؟

این دیگر برعهده اسپانسر است. درواقع اسپانسر درخصوص پرداختی به بازیکنان بدهکار است. پولی که به بازیکنان داده شده به‌صورت قسط‌بندی بوده و الان اسپانسر باید حواله بازیکنان را نقد کند. نقدکردن حواله بازیکنان نه بدهکاری و نه پیش‌خور کردنی است، بلکه برعهده اسپانسر است.

قبول دارید اوضاع خوبی نیست؟ بازیکنان از وضع موجود ناراضی هستند.

بازیکنان بالاخره زحمت می‌کشند. حدود 10، 12 نفر از آنها شاید وضع مالی خوبی داشته باشند، اما مابقی که پولدار نیستند و گرفتاری مالی زیادی دارند. بازیکنانی که در تمرین روز یکشنبه معترض بودند برای همبازیان‌ خود آن صحبت‌ها را کرده بودند. به هر حال نزدیک عید است و باید این مشکلات حل شود.

دو ماهی است که باشگاه جلسه‌ای با کمیته فنی تشکیل نداده است. اعضای این کمیته هم گلایه دارند.

لازم نبود جلسه‌ای با کمیته فنی تشکیل شود. وقتی تعطیلات بود و بازی‌ای نداشتیم چه نیازی به حضور این کمیته بود؟

یعنی این کمیته، نمایشی است؟ آقای مظلومی گفته بود بازیکن جدید باید با تایید کمیته فنی انتخاب شود.

مربی، بازیکن را انتخاب می‌کند؛ چراکه مربی است که نقطه ضعف تیمش را می‌داند و خود او می‌تواند با انتخاب بازیکن، ضعف تیمش را برطرف کند. کمیته فنی وظیفه‌اش این است که درخصوص بازی‌ای که به اتمام رسیده، نظرش را به سرمربی تیم اعلام کند.

استقلال لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد، فکر می‌کنید با این شرایط می‌تواند نتیجه بگیرد؟

با اینکه مشکلاتی مثل نبود زمین تمرین مناسب و بی‌پولی و... است، اما بازیکنان برای رسیدن به موفقیت در این تورنمنت زحمت خودشان را می‌کشند.

مشکل زمین تمرین به کجا رسید؟ حضور صنایع دفاع نهایی شد؟

باشگاه در حال رایزنی است. مثل اینکه دستور از بالا رسیده که غیر از افرادی که مرتبط با صنایع دفاع هستند کسی به این زمین راه داده نشود. چون خانه مسکونی هم این زمین دارد. گفته بودند فقط خود صنایع دفاعی‌ها در این زمین حضور پیدا کنند. حالا قرار است با رایزنی این مشکل رفع شود و همچون سال گذشته تیم ما در این زمین تمرین کند.

چرا باشگاه فکری به حال کمپ حجازی نمی‌کند؟

باشگاه به فکر کمپ حجازی است اما نزدیک به سه میلیارد تومان هزینه بازسازی کمپ است. اما فعلا باشگاه پولی ندارد و حداقل 6 ماه تا یک‌سال کمپ حجازی زمان نیاز دارد تا بازسازی شود. باشگاه هم می‌خواهد یک زمین تمرین مناسب داشته باشد و پول بازیکنان به‌موقع داده شود، اما مشکلات مالی گریبان‌گیر تیم است. پول باشد مشکلات هم حل می‌شود.

اختلاف شفر و خطیر، تمرکز تیم را به‌هم نمی‌ریزد؟ نباید این اختلاف حل شود؟

شفر گریزی حرفی می‌زند؛ اما اختلاف او با خطیر آنچنان نیست که بخواهد روی تیم تاثیر بگذارد. چیز خاصی نیست و رفع می‌شود.

ولی این جواب‌ها برای نگرانی هواداران استقلال کافی به‌نظر نمی‌رسد.

همه اعضای باشگاه تمام تلاش‌شان را می‌کنند که تیم نتیجه بگیرد. هر کاری که مربی و بازیکن تیم انجام می‌دهند به‌خاطر هواداران است و هواداران بدانند تمام اعضای تیم برای رسیدن استقلال به موفقیت در تلاش هستند.

 

فرهیختگان

 

تگ ها


فوتبال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال